1397/02/05

جشنواره هفته جهانی نجوم در بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:«جشنواره هفته جهانی نجوم با برنامه‌های متنوعی در شهر بوشهر برگزار می‌شود». بناصر کرمی در نشست با کارشناسان نجوم اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه نجوم و رصد ستارگان اظهار داشت:«در این زمینه جشنواره هفته جهانی نجوم به مدت سه...
جشنواره هفته جهانی نجوم در بوشهر برگزار می‌شود

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:«جشنواره هفته جهانی نجوم با برنامه‌های متنوعی در شهر بوشهر برگزار می‌شود».
ناصر کرمی در نشست با کارشناسان نجوم اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه نجوم و رصد ستارگان اظهار داشت:«در این زمینه جشنواره هفته جهانی نجوم به مدت سه شبانه روز در مدرسه تاریخی و فرهنگی سعادت، برپا می‌شود».
وی با بیان اینکه انجمن نجوم بوشهر به عنوان نماینده ایران، اجرای برنامه مشترک بین المللی با کشورهای همسایه را برعهده دارد افزود:«در راستای ترویج دانش ستاره شناسی و توسعه نگاه علمی آن هر ساله در سراسر جهان منجمان تلسکوپ‌های خود را به سطح شهر می‌آوردند تا علاقه‌مندان را با دنیای آسمان بیشتر آشنا کنند».
کرمی تصریح کرد:«رصد سیارات و ماه، آشنایی با منظومه شمسی، سینما نجومی، دانشمندان ایرانی، نقاشی نجومی، کودکان و آسمان، آسمان نمای دیجیتال و دیگر برنامه‌ها  از جمله بخش‌های متنوع جشنواره هفته جهانی نجوم در شهر بوشهر است».
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد:«انجمن نجوم بوشهر در نظر دارد در روز ششم  اردیبهشت با حضور مسئولان استانی از برگزیدگان جشنواره دانش آموزی نجوم، طبیعت کاوشگران و  فعالان حوزه ستاره شناسی استان تقدیر کند».
وی با بیان اینکه جشنواره هفته جهانی نجوم از پنجم تا هفتم اردیبهشت برگزار می‌شود خاطر نشان کرد:«این جشنواره  با حمایت استانداری بوشهر، آموزش و پرورش استان، فرمانداری، شورای شهرو شهرداری این شهر و دیگر مجموعه‌ها برگزار می‌شود».

داخلی | نجوم | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیام رئیس سازمان فضایی به مناسبت آغاز هفته جهانی نجوم

1397/02/04
دکتر براری در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت آغاز هفته جهانی نجوم نوشت:«دانش نجوم در توسعه صنعت فضایی نقش به‌سزایی داشته است. تحلیل مدار ماهواره‌ها و اجرام فضایی و کمک در راهبری و هدایت و...

پربازدیدکننده ترین خبر

بازتاب پرتاب ماهواره پیام در رسانه‌های خارجی

ماهواره پیام امیرکبیر پس از گذشت 13 سال از آغاز طراحی سرانجام بامداد امروز به فضا پرتاب شد اما به علت نرسیدن سرعت ماهواره‌بر سفیر به میزان لازم، قرارگیری ماهواره در مدار با موفقیت همراه نبود. به دلیل ظهور منظومه‌های ماهواره‌ای پرتعداد، پرتاب ماهواره‌بر امروزه امری متداول است و حتی شکست در پرتاب ماهواره نیز بعضا توسط همه رسانه‌های خبری پوشش داده نمی‌شود. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی چه موفقیت آمیز باشد و چه نباشد، همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است. سایت یورونیوز (euronews) به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: واشنگتن به تهران هشدار داده بود که سه پرتاب برنامه‌ریزی‌شده برای این ماه بر خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل می‌باشد. نیویورک تایمز (New York Times) با رویکردی سیاسی تنها به صحبت‌های اخیر مایک پمپئو (Mike Pompeo) وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو (Benjamin Netanyahu) نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پرداخت و به ماهواره‌های پیام و دوستی نپرداخت. سایت‌های خبری دیگر نیز از جمله ان بی سی (nbcnews) و آسوشیتد پرس (Associated Press) با انتشار اخباری مشابه به بازتاب‌های سیاسی این پرتاب بین مقامات آمریکایی و ایرانی پرداختند.