1397/02/05

جشنواره هفته جهانی نجوم در بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:«جشنواره هفته جهانی نجوم با برنامه‌های متنوعی در شهر بوشهر برگزار می‌شود». بناصر کرمی در نشست با کارشناسان نجوم اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه نجوم و رصد ستارگان اظهار داشت:«در این زمینه جشنواره هفته جهانی نجوم به مدت سه...
جشنواره هفته جهانی نجوم در بوشهر برگزار می‌شود

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:«جشنواره هفته جهانی نجوم با برنامه‌های متنوعی در شهر بوشهر برگزار می‌شود».
ناصر کرمی در نشست با کارشناسان نجوم اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه نجوم و رصد ستارگان اظهار داشت:«در این زمینه جشنواره هفته جهانی نجوم به مدت سه شبانه روز در مدرسه تاریخی و فرهنگی سعادت، برپا می‌شود».
وی با بیان اینکه انجمن نجوم بوشهر به عنوان نماینده ایران، اجرای برنامه مشترک بین المللی با کشورهای همسایه را برعهده دارد افزود:«در راستای ترویج دانش ستاره شناسی و توسعه نگاه علمی آن هر ساله در سراسر جهان منجمان تلسکوپ‌های خود را به سطح شهر می‌آوردند تا علاقه‌مندان را با دنیای آسمان بیشتر آشنا کنند».
کرمی تصریح کرد:«رصد سیارات و ماه، آشنایی با منظومه شمسی، سینما نجومی، دانشمندان ایرانی، نقاشی نجومی، کودکان و آسمان، آسمان نمای دیجیتال و دیگر برنامه‌ها  از جمله بخش‌های متنوع جشنواره هفته جهانی نجوم در شهر بوشهر است».
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد:«انجمن نجوم بوشهر در نظر دارد در روز ششم  اردیبهشت با حضور مسئولان استانی از برگزیدگان جشنواره دانش آموزی نجوم، طبیعت کاوشگران و  فعالان حوزه ستاره شناسی استان تقدیر کند».
وی با بیان اینکه جشنواره هفته جهانی نجوم از پنجم تا هفتم اردیبهشت برگزار می‌شود خاطر نشان کرد:«این جشنواره  با حمایت استانداری بوشهر، آموزش و پرورش استان، فرمانداری، شورای شهرو شهرداری این شهر و دیگر مجموعه‌ها برگزار می‌شود».

داخلی | نجوم | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیام رئیس سازمان فضایی به مناسبت آغاز هفته جهانی نجوم

1397/02/04
دکتر براری در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت آغاز هفته جهانی نجوم نوشت:«دانش نجوم در توسعه صنعت فضایی نقش به‌سزایی داشته است. تحلیل مدار ماهواره‌ها و اجرام فضایی و کمک در راهبری و هدایت و...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ماهواره‌بر جدید چین با سه ماهواره به فضا

ماهواره‌بر جدید چین با نام اسمارت دراگون-۱ (Smart Dragon-1) در ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر (به وقت پکن) روز ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) از مرکز پرتاب جیکوان (Jiuquan) واقع در شمال غربی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. اسمارت دراگون-۱ در این پرواز سه ماهواره را با خود به فضا برد. این ماهواره‌بر توسط آکادمی فناوری پرتابگر چین (CALVT) و برای کاربردهای تجاری طراحی و ساخته شده است.