1397/02/05

جشنواره هفته جهانی نجوم در بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:«جشنواره هفته جهانی نجوم با برنامه‌های متنوعی در شهر بوشهر برگزار می‌شود». بناصر کرمی در نشست با کارشناسان نجوم اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه نجوم و رصد ستارگان اظهار داشت:«در این زمینه جشنواره هفته جهانی نجوم به مدت سه...
جشنواره هفته جهانی نجوم در بوشهر برگزار می‌شود

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:«جشنواره هفته جهانی نجوم با برنامه‌های متنوعی در شهر بوشهر برگزار می‌شود».
ناصر کرمی در نشست با کارشناسان نجوم اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه نجوم و رصد ستارگان اظهار داشت:«در این زمینه جشنواره هفته جهانی نجوم به مدت سه شبانه روز در مدرسه تاریخی و فرهنگی سعادت، برپا می‌شود».
وی با بیان اینکه انجمن نجوم بوشهر به عنوان نماینده ایران، اجرای برنامه مشترک بین المللی با کشورهای همسایه را برعهده دارد افزود:«در راستای ترویج دانش ستاره شناسی و توسعه نگاه علمی آن هر ساله در سراسر جهان منجمان تلسکوپ‌های خود را به سطح شهر می‌آوردند تا علاقه‌مندان را با دنیای آسمان بیشتر آشنا کنند».
کرمی تصریح کرد:«رصد سیارات و ماه، آشنایی با منظومه شمسی، سینما نجومی، دانشمندان ایرانی، نقاشی نجومی، کودکان و آسمان، آسمان نمای دیجیتال و دیگر برنامه‌ها  از جمله بخش‌های متنوع جشنواره هفته جهانی نجوم در شهر بوشهر است».
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد:«انجمن نجوم بوشهر در نظر دارد در روز ششم  اردیبهشت با حضور مسئولان استانی از برگزیدگان جشنواره دانش آموزی نجوم، طبیعت کاوشگران و  فعالان حوزه ستاره شناسی استان تقدیر کند».
وی با بیان اینکه جشنواره هفته جهانی نجوم از پنجم تا هفتم اردیبهشت برگزار می‌شود خاطر نشان کرد:«این جشنواره  با حمایت استانداری بوشهر، آموزش و پرورش استان، فرمانداری، شورای شهرو شهرداری این شهر و دیگر مجموعه‌ها برگزار می‌شود».

داخلی | نجوم | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیام رئیس سازمان فضایی به مناسبت آغاز هفته جهانی نجوم

1397/02/04
دکتر براری در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت آغاز هفته جهانی نجوم نوشت:«دانش نجوم در توسعه صنعت فضایی نقش به‌سزایی داشته است. تحلیل مدار ماهواره‌ها و اجرام فضایی و کمک در راهبری و هدایت و...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصویر نجومی روز ناسا: بازدید آپولو۱۲ از کاوشگر سرویور۳ بر روی ماه

آپولو۱۲ (apollo 12)، دومین مأموریتی بود که در آن، انسان‌ها بر روی کره ماه فرود آمدند. مکان فرود به نحوی انتخاب‌شده بود که نزدیک به‌جایی باشد که کاوشگر سرویور۳ در آنجا قرار داشت؛ سرویور ۳، یک کاوشگر رباتیک بود که سه سال قبل از فرود آپولو۱۲، بر روی ماه فرود آمده بود. این تصویر به‌وسیله آلن بین (Alan Bean)، خلبان ماه نشین این مأموریت گرفته‌شده. در تصویر، فرمانده پیت کنراد (Pete Conrad) را می‌بینیم که درحال تکان دادن کاوشگر سرویور است تا ببیند چه اندازه سرجایش محکم شده است. ماه نشین این مأموریت هم کمی دورتر قابل‌مشاهده است. آپولو۱۲ با خود تعداد زیادی عکس و نمونه‌هایی از سنگ‌کره ماه را به زمین آورد. از میان کارهای مهم انجام‌شده به‌وسیله آپولو۱۲، می‌توان به‌کارگیری بسته آزمایشگاهی سطح ماه آپولو را نام برد که آزمایش‌های زیادی ازجمله اندازه‌گیری بادهای خورشیدی را انجام داد.