1397/02/26

ارائه ارتباطات ماهواره‌ای در حد فیبر نوری با استفاده از منظومه ماهواره‌ای

شرکت مخابراتی آلمانی CETel به منظور ارائه ارتباطات ماهواره‌ای، از منظومه ماهواره‌ای ارتفاع متوسط بهره خواهد برد و بدین منظور قرارداد ۵ ساله‌ای را با شرکت مخابراتی لوکزامبورگی SES به امضا رسانده است. به موجب این قرارداد، شرکت CETel خدمات انتقال داده‌های بزرگ را با استفاده از ماهواره‌های شرکت O3b که در...
ارائه ارتباطات ماهواره‌ای در حد فیبر نوری با استفاده از منظومه ماهواره‌ای

شرکت مخابراتی آلمانی CETel به منظور ارائه ارتباطات ماهواره‌ای، از منظومه ماهواره‌ای ارتفاع متوسط بهره خواهد برد و بدین منظور قرارداد ۵ ساله‌ای را با شرکت مخابراتی لوکزامبورگی SES به امضا رسانده است. به موجب این قرارداد، شرکت CETel خدمات انتقال داده‌های بزرگ را با استفاده از ماهواره‌های شرکت O3b  که در ارتفاع متوسط مدار زمین قرار دارند انجام خواهد داد. 

  این نوع ارتباطات که نسبت به انواع ارتباطات موجود تاخیر کمتر و قابلیت های بیشتری دارند، بیشتر در صنایع تولیدی و اکتشافی مورد توجه هستند. این شرکت ادعا دارد با استفاده از شبکه های ماهواره ای، می‌تواند خدمات ارتباطی با کیفیت تر و قابل اعتمادتری را نسبت به زیرساخت های ارتباطی قبلی حتی فیبر نوری ارائه دهد. از طرفی، زمانی که برای ارسال یک سیگنال به حافظه‌ی رم و تصدیق سیگنال دریافت شده به وسیله‌ی حافظه‌ی رم صرف می شود، 150 میلی ثانیه می باشد که این مقدار نسبت به اتصالات فیبر نوری استاندارد، مقدار کمتری می‌باشد. درواقع با ترکیب این ماهواره‌های واقع در مدار متوسط زمین و شبکه‌های SES، شرکت CETel خدمات کاربردی جدیدی را بدون نگرانی از تاخیر در ارتباطات ارائه خواهد کرد.
گایدونیومن (Guido Neumann) مدیر عامل شرکت CETel اظهار کرد:" این شرکت خرسند است که توانسته یکی از اولین ارائه دهندگان خدمات اروپایی باشد که از ماهواره های مدار متوسط شبکه SES استفاده کرده است و مفتخر است که نوعی ارتباطات شبیه فیبر را برای بکارگیری در سرویس های موجود راه اندازی کرده است. " گفتنیست SES  یک شرکت مخابراتی لوکزامبورگی است که به عنوان دومین اپراتور ماهواره‌های مخابراتی در جهان شناخته می‌شود. ناوگان این شرکت، از ۵۲ ماهواره ثابت تشکیل شده است که در عمل، ۹۹ درصد از مناطق روی زمین را پوشش می‌دهد. شرکت SES  خدمات ماهواره‌ای خود را به سازمان‌های دولتی، کانال‌های تلویزیونی، ایستگاه‌های رادیویی و همچنین به مخاطبان خصوصی در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

منبع: spacedaily

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

داستان غم‌انگیز نخستین فضانورد دنیا

برگ جدید روسیه برای ضربه به آمریکا فرستادن یک موجود زنده به فضا بود. نتیجه مدت‌ها تحقیق و پژوهش در سازمان فضایی فدرال شوروی، انتخاب سگی ماده و بدون صاحب به نام لایکا برای انجام این مأموریت بود. نخستین عکس‌العمل آمریکایی‌ها در برابر خبر فرستادن لایکا به فضا انتقاد به بی‌اخلاقی شوروی در برخورد با حیوانات بود لایکا درست ٦١سال پیش در چنین روزی، برابر سوم نوامبر ١٩٥٧میلادی، سوار بر سفینه اسپوتنیک-٢ زمین را به مقصد فضا ترک کرد. بر اساس گزارش‌ها، ٣ساعت بعد از قرار گرفتن لایکا در شرایط بی‌وزنی، ضربان قلب او به حالت عادی بازگشته و او حتی شروع به خوردن آب و غذا کرده بود. درنهایت لایکا پنجمین روز سفر فضایی خود راندید و براثر گرمای شدید داخل اتاقک مرد، هرچند که به‌هرحال دانشمندان روس اسپوتنیک-٢ را برای بازگشت به زمین طراحی نکرده بودند و نهایتاً سرنوشتی بهتر از مرگ در انتظار لایکا نبود.