1397/02/10

چهارمین کنفرانس بین‌المللی ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی

چهارمین کنفرانس بین‌المللی ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی در روزهای ۱۸ام تا ۲۰ام ماه ژوئن سال جاری میلادی در شهر رم ایتالیا برگزار خواهد شد. این کنفرانس میزبان محققانی از دانشگاه‌ها، مراکز فضایی و آزمایشگاه‌ها، سیاست‌گذاران، مقامات دولتی، فعالان صنعتی و دیگر نهادهای مرتبط با فضا خواهد بود و به همین جهت...
چهارمین کنفرانس بین‌المللی ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی

چهارمین کنفرانس بین‌المللی ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی در روزهای ۱۸ام تا ۲۰ام ماه ژوئن سال جاری میلادی در شهر رم ایتالیا برگزار خواهد شد. این کنفرانس میزبان محققانی از دانشگاه‌ها، مراکز فضایی و آزمایشگاه‌ها، سیاست‌گذاران، مقامات دولتی، فعالان صنعتی و دیگر نهادهای مرتبط با فضا خواهد بود و به همین جهت فضایی مناسب برای تبادل اطلاعات بین صنعت و دانشگاه محسوب می‌گردد.

موضوع اصلی این کنفرانس، شکل‌دهی آینده با آخرین پیشرفت‌ها در زمینه ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی خواهد بود. از مهمترین زیرشاخه‌های مورد بحث می‌توان به مواردی همچون زباله‌های فضایی و ماموریت‌های سرنشین‌دار به ماه و مریخ، سامانه‌های مخابراتی ماهواره‌ای، ناوبری ماهواره‌ای و سنجش از دور، شبکه‌های ماهواره‌ای و ماهواره‌های نظامی اشاره کرد.

در دوره قبلی کنفرانس بین‌المللی ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی که در سال ۲۰۱۷ در بارسلونای اسپانیا با موضوع "روندهای فعلی توسعه در فناوری فضایی جهانی و تغییرات آتی در خدمات فضاپایه" برگزار شد، شرکت‌کنندگانی از مرکز هوافضای آلمان (DLR)، آکادمی علوم روسیه (RAS)، موسسه اخترشناسی و علوم فضایی کره جنوبی (KASI)، سازمان فضایی فرانسه (CNES)، موسسه فناوری پکن (BIT) و دانشگاه صنعتی اصفهان حضور داشتند.

با توجه به گسترده بودن موضوعات مورد بحث در کنفرانس، سخنرانی‌های متعددی طی سه روز انجام خواهد گرفت که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: چالش‌های موجود در زمینه ماهواره‌های هواشناسی، استفاده از انرژی خورشیدی برای ماموریت‌های سرنشین‌دار مریخ، ناوبری و کنترل نانوماهواره‌ها، برنامه‌ریزی مسیر حرکتی ماهواره‌ها و جلوگیری از برخورد آنها، طراحی نوآورانه برای ساخت ماهواره‌های مخابراتی پربازده.

شرکت در کنفرانس بین‌المللی ماهواره‌ها و ماموریت‌های فضایی ۲۰۱۸ فرصتی استثنایی برای تعامل با دانشمندان کلاس جهانی و متخصصین فنی در این زمینه به شمار می‌آید و بستر همکاری‌ها و شراکت‌های سودمندی را به وجود می‌آورد. فرصت شرکت و ارسال چکیده مقالات در این کنفرانس هنوز برای دانشجویان هوافضا وجود دارد و سه ژورنال علمی بین‌المللی شامل ژورنال هوانوردی و مهندسی هوافضا، ژورنال اخترشناسی و توسعه و ژورنال اخترفیزیک و فناوری هوافضا از آن پشتیبانی می‌کنند.

رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

حضور ایران در نمایشگاه هوافضای برلین، قدیمیترین در جهان و بزرگترین در اروپا

1396/11/29
نمایشگاه هوافضای برلین ILA-BERLIN را می‌توان قدیمی‌ترین نمایشگاه هوافضای جهان دانست که از سال ۱۹۰۹ تا کنون برگزار می‌شود. این نمایشگاه دو سالانه که اغلب شرکت‌کنندگان آن آلمانی و اروپائی...

برگزاری کنفرانس فضایی برای مدیریت آب با مدیریت سازمان ملل در پاکستان

1396/12/15
هفته گذشته بیش از صد نفر از کارشناسان، تصمیم‌گیرندگان، سهام‌داران و محققین از سرتاسر جهان برای شرکت در کنفرانسی با موضوع استفاده از فناوری فضایی برای مدیریت منابع آبی، در شهر اسلام‌آباد...

کنفرانس چشم انداز توسعه فضانوردی روسیه در مسکو

1397/01/25
روسکاسموس سازمان فضانوردی روسیه به مناسبت ۱۲ آوریل, روز جهانی کیهان نوردی, کنفرانسی علمی کاربردی را با نام "چشم انداز توسعه فضانوردی روسی" در ودنخا - بزرگترین و مدرن ترین موزه و مجموعه آموزشی...

پربازدیدکننده ترین خبر

دانشمندان آمریکایی راز وحشتناک خورشید را پنهان می‌کنند

بستن رصدخانه مطالعه لکه‌های روی قرص خورشید در ایالت نیومکزیکو امریکا باعث شده شایعاتی درباره پنهان کردن یک راز وحشتناک درباره خورشید گسترش پیدا کند. برخی از مردم می‌گویند ستاره شناسان شراره فوق‌العاده شدیدی را در خورشید مشاهده کرده و از دولت امریکا دستور گرفته‌اند درباره این واقعیت سکوت کنند.