1397/02/02

اولین فردی که به مریخ می‌رود باید یک خانم باشد

به گفته‌ رییس بخش آموزش فضانوردان ناسا (NASA)، اولین فردی که به مریخ می‌رود، باید یک خانم باشد. گرچه فضانوردان خانم زیادی بوده‌اند اما تاکنون تنها ۱۲فرد بر سطح ماه گام نهاده‌اند و همگی آن‌ها مرد بوده‌اند. از هنگامیکه ناسا اولین فضانورد خانم را انتخاب کرد بیش از ۴۰ سال می‌گذرد، اما تاکنون به طور کلی...
اولین فردی که به مریخ می‌رود باید یک خانم باشد

به گفته‌ رییس بخش آموزش فضانوردان ناسا (NASA)، اولین فردی که به مریخ می‌رود، باید یک خانم باشد.
گرچه فضانوردان خانم زیادی بوده‌اند اما تاکنون تنها ۱۲فرد بر سطح ماه گام نهاده‌اند و همگی آن‌ها مرد بوده‌اند.
از هنگامیکه ناسا اولین فضانورد خانم را انتخاب کرد بیش از ۴۰ سال می‌گذرد، اما تاکنون به طور کلی فضانوردی توسط مردان انجام شده است.
"آلیسون مکلینتر" (Allison McIntyre)، مهندس ارشد ناسا در "مرکز فضایی جانسون" (Johnson Space Center) در هیوستون، می‌گوید:«تاکنون ۱۲ مرد بر روی ماه گام نهاده‌اند. این درحالی است که مدیر من یک خانم است، رئیس سابق من نیز یک خانم بود. ما فضانوران خانم زیای داریم اما تاکنون حتی یک خانم به ماه نرفته است. من معتقدم اولین فردی که به مریخ می‌رود باید یک خانم باشد».

اولین فردی که به مریخ می‌رود باید یک خانم باشد
مکلینتر سرپرست بخشی است که عملیات آماده سازی فضانوردان برای فضانوردی را انجام می‌دهد.
مکلینتر در ادامه افزود:«هنگامیکه از من درباره شغلم سوال می‌شود، با اشیاق پاسخ می‌دهم من عاشق این شغل هستم». بانوان دیگری که در ناسا کار می‌کنند نیز احساسات خانم مکلینتر را درک می‌کنند و با او هم عقیده هستند.
"امیلی نلسون" (Emily Nelson)، مدیر پرواز ناسا در این رابطه می‌گوید:«اکنون مسئله این است که آیا اولین خانم به مریخ قدم می‌گذارد یا خیر».
"کرن نایبرگ"( Karen Nyberg)، فضانوردی که به مدت شش ماه در فضا در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) بوده است، می‌گوید:«زمانیکه در سال ۲۰۰۰ من به عنوان یک فضانورد انتخاب شدم، فکر می‌کردم که ممکن است روزی به ماه نیز سفر کنم».


فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

کنار گذاشتن ایستگاه فضایی بین المللی، انسان را یک گام دیگر به مریخ نزدیک می کند

1396/11/29
برنامه بودجه ترامپ برای سال 2019 برای ناسا هم حامل خبرهای خوب است و هم خبرهای بد. از یک سو بودجه این آژانس با افزایش 1.3 درصدی به 19.9 میلیارد دلار رسیده و بخش مدیریت علمی آن هم با 2.3 درصد...

پربازدیدکننده ترین خبر

جاذبه های گردشگری فضایی ایران

مکان‌هایی در کشور وجود دارند که شبیه سیارات دیگر هستند. مثلا تپه مریخی دامغان، کوه‌های مریخی چابهار، دریای ستارگان قشم و یا گذر پریان کرمان که همین این جاذبه‌های گردشگری فرصت بسیار مناسبی برای رونق گردشگری فضاپایه به شمار می‌آیند. در این گزارش به معرفی این چهار جاذبه گردشگری متفاوت کشورمان می‌پردازیم.