1397/02/01

مبارزه با سرطان با تکنولوژی تلسکوپ فضایی

آژانس تحقیقاتی هوافضای ژاپن(JAXA) با همکاری دانشگاه کیئو و توکیو قصد دارد میکروسکوپی بر پایه تکنولوژی ماهواره پرتو ایکس هیتومی به منظور شناسایی سلول های سرطانی که به سختی قابل تشخیص هستند را توسعه دهد. این پروژه در نظر دارد طی دو الی سه سال آینده یک میکروسکوپ پزشکی تولید کند که 50 برابر دقیق تر از تجهیزات...
مبارزه با سرطان با تکنولوژی تلسکوپ فضایی

آژانس تحقیقاتی هوافضای ژاپن(JAXA) با همکاری دانشگاه کیئو و توکیو قصد دارد میکروسکوپی بر پایه تکنولوژی ماهواره پرتو ایکس هیتومی (Hitomi) به منظور شناسایی سلول های سرطانی که به سختی قابل تشخیص هستند را توسعه دهد. این پروژه در نظر دارد طی دو الی سه سال آینده یک میکروسکوپ پزشکی تولید کند که 50 برابر دقیق تر از تجهیزات شناسایی تومورهای سرطانی موجود است. این میکروسکوپ برای تعیین موقعیت سلول های بنیادی سرطانی در بدن حیوانات (پس از رادیو ایزوتوپ همراه با ترکیبات شیمیایی که فقط به سلول های بنیادی سرطانی میچسبد) مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ماهواره هیتومی  که با نام‌های ASTRO-H و تلسکوپ جدید پرتو ایکس نیز شناخته می‌شود، ماهواره اخترشناسی پرتو ایکس است که توسط آژانس تحقیقات هوافضای ژاپن جهت مطالعه فرایندهای بسیار پرانرژی در گیتی راه‌اندازی شده‌است. این رصدخانه فضایی به منظور تکمیل مطالعات انجام‌شده توسط ماهواره پیشرفته کیهان‌شناسی و اخترفیزیک از طریق برآورد باند پرتو ایکس بالاتر از ۱۰ الکترون‌ولت طراحی شده است.

منبع: asahi

خدمات و کاربردها | کاوش‌های فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

جاذبه های گردشگری فضایی ایران

مکان‌هایی در کشور وجود دارند که شبیه سیارات دیگر هستند. مثلا تپه مریخی دامغان، کوه‌های مریخی چابهار، دریای ستارگان قشم و یا گذر پریان کرمان که همین این جاذبه‌های گردشگری فرصت بسیار مناسبی برای رونق گردشگری فضاپایه به شمار می‌آیند. در این گزارش به معرفی این چهار جاذبه گردشگری متفاوت کشورمان می‌پردازیم.