1397/02/03

استفاده همزمان از دو سامانه ناوبری ماهواره‌ای

شرکت فرانسوی تالس (Thales) قصد دارد در قالب پروژه‌ای برای اتحادیه اروپا، تجهیزات ناوبری ماهواره‌ای توسعه دهد که به طور همزمان از سیگنال‌های دو سامانه ناوبری ماهواره‌ای جی‌پی‌اس (GPS) و گالیله (Galileo) استفاده کند. این ابزار که EDG²E نام دارد علاوه بر دو سامانه ناوبری مذکور از سامانه EGNOS نیز استفاده...
استفاده همزمان از دو سامانه ناوبری ماهواره‌ای

شرکت فرانسوی تالس (Thales) قصد دارد در قالب پروژه‌ای برای اتحادیه اروپا، تجهیزات ناوبری ماهواره‌ای توسعه دهد که به طور همزمان از سیگنال‌های دو سامانه ناوبری ماهواره‌ای جی‌پی‌اس (GPS) و گالیله (Galileo) استفاده کند. این ابزار که EDG²E نام دارد علاوه بر دو سامانه ناوبری مذکور از سامانه EGNOS نیز استفاده خواهد کرد که یک سامانه تقویتی فضاپایه است که با کمک ایستگاه‌های زمینی سیگنال‌های ناوبری ماهواره‌ای را تقویت کرده و موقعیت، ارتفاع و سرعت هواپیما را به صورت دقیق مشخص می‌کند. EDG²E قرار است بر روی یک هواپیمای توربوپراپ شرکت اروپایی ATR استفاده شود.

طی این ماموریت چهارساله که تا سال ۲۰۲۱ به طول خواهد انجامید، شرکت تالس، کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ATR، تالس آلنیا (Thales Alenia Space)، شرکت فرانسوی AKKA و سازمان هواپیمایی غیرنظامی فرانسه (DGAC) را رهبری خواهد کرد.

شرکت هواپیماسازی ATR امیدوار است که این گیرنده دو فرکانسی چندمنظومه‌ای، ظرفیت‌های ناوبری را تقویت کند. این شرکت، پروژه مذکور را فرصتی برای بررسی موضوعات فنی و کشف راه‌حل‌هایی برای مشکلات مرتبط با هوانوردی منطقه‌ای می‌داند.

فیلیپه بنکت (Philippe Benquet) نایب رییس تحقیق و فناوری شرکت تالس اویونیکس (Thales Avionics) می‌گوید این ابزار، ناوبری را دقیق‌تر و ایمن‌تر خواهد کرد و پتانسیل‌های افزایش ترافیک هوایی را ایجاد خواهد نمود. وی زمان ورود این فناوری به بازار را سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی می‌کند.

منبع: Flightglobal

ناوبری فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

سامانه ناوبری زمین‌پایه بریتانیا زیر سایه گالیله

1396/12/20
به تازگی سندی با عنوان "تاثیرات قطع شدن سامانه‌های ناوبری فضاپایه بر اقتصاد بریتانیا" منتشر شده و منجر به واکنش مثبت و حمایت دولت بریتانیا شده است. سند مذکور به این نکته اشاره دارد که با...

سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای چگونه کار می‌کنند؟+ فیلم

1397/01/27
سامانه ناوبری ماهواره‌ای جهانی که به اختصار GNSS نامیده می‌شود، سامانه‌ایست که از تعدادی ماهواره کوچک برای تشخیص موقعیت دقیق جغرافیایی دریافت‌کننده‌ای استفاده می‌کند که توسط کاربر حمل می‌شود....

پربازدیدکننده ترین خبر

افزایش توان هند در ارسال محموله به فضا

ماهواره مخابراتی هندی جی ست-29 (GSAT-29) هفته گذشته از پایگاه فضایی ساتیش دهاوان (Satish Dhawan Space Centre) توسط ماهواره‌بر سنگین ​GSLV Mk III به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از ماهواره جی ست-17، دومین ماهواره سنگین هند محسوب شده و همچنین سنگین‌ترین ماهواره هندی است که از خاک این کشور به فضا پرتاب شده است. هند پیش از این توانایی پرتاب ماهواره‌های سنگین را به فضا نداشت و برای ارسال این قبیل ماهواره‌ها به فرانسه متکی بود. ماهواره مخابراتی جی ست-29 به تعدادی ترانسپاندر باندهای Ka و Ku مجهز شده است. این ماهواره 3423 کیلوگرمی قرار است پهنای باند اینترنتی را به مناطق دورافتاده ارائه دهد. پرتاب چهارشنبه 23 آبان، پنجمین پرتاب فضایی هند در سال 2018 می‌باشد و به احتمال زیاد این تعداد در عدد 5 متوقف نخواهد شد.