1397/01/28

شکست در انتظار ایلان ماسک

مدیر عامل بوئینگ (Boeing) ادعا کرده که شکست ایلان ماسک (Elon musk) در رسیدن به مریخ حتمی است. وی به شوخی گفته است که خودردوی تسلای رودستر را به زمین باز می‌گرداند. گفته‌های مدیرعامل بوئینگ در مورد شکست ایلان ماسک باعث شده تا آتش رقابت بین این دو شرکت دوباره زبانه بکشد. شرکت بوئینگ مدتی است که با ناسا...
 شکست در انتظار ایلان ماسک

مدیر عامل بوئینگ (Boeing) ادعا کرده که شکست ایلان ماسک (Elon musk) در رسیدن به مریخ حتمی است. وی به شوخی گفته است که خودردوی تسلای رودستر را به زمین باز می‌گرداند.
گفته‌های مدیرعامل بوئینگ در مورد شکست ایلان ماسک باعث شده تا آتش رقابت بین این دو شرکت دوباره زبانه بکشد. شرکت بوئینگ مدتی است که با ناسا همکاری می‌کند و قصد دارد فضانوردان این ارگان را در آینده‌ای نزدیک به فضا بفرستد. سال آینده فضاپیمای استارلاینر (Starliner)  بوئینگ سه فضانورد ناسا را طی سفری دو هفته‌ای به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل می‌کند.
این مسئله رقابت بین دو شرکت خصوصی در زمینه فعالیت‌های فضایی را بیشتر کرده و هر دو‌ی آن‌ها سعی دارند در این مسابقه پیروز شوند. چندی پیش اسپیس ایکس (SpaceX) نیز اعلام کرد که در حال آماده شدن برای انتقال انسان به ماه است.
شکست ایلان ماسک و بازگرداندن خودروی تسلا از فضا
مدیر عامل بوئینگ در صحبت‌های اخیرش در مورد شکست ایلان ماسک سخن گفته و به شوخی اعلام کرده که ممکن است تسلای رودستر ایلان ماسک را به زمین برگرداند. او در ادامه اسپیس ایکس را به چالش کشید و ادعا کرد که قادرند آن‌ها را در رسیدن به کره‌ مریخ شکست دهند. او دراین‌باره گفت که آن‌ها اولین انسان را در طول حیات به کره ماه خواهند برد و این مسئله تنها ده سال طول خواهد کشید.
اسپیس ایکس نیز تقریباً چنین برنامه‌ ای دارد و قصد دارد در همین بازه زمانی افراد را به کره مریخ بفرستد. اکنون باید منتظر بود و دید در این مبارزه چه کسی پیروز می شود و آیا واقعا به گفته مدیرعامل بوئینگ ، شکست ایلان ماسک حتمی است؟!

منبع: تکراتو

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

پای انسان تا کجا به فضا باز می‌شود؟

1397/01/26
پنجشنبه ۲۳ فروردین، مصادف با سالگرد پرواز یوری گاگارین (نخستین فضانورد جهان) به فضا بوذ. او ۵۷ سال پیش در چنین روزی سوار بر فضاپیمای وُستُک ـ ۱()، از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به...

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.