1397/01/28

شکست در انتظار ایلان ماسک

مدیر عامل بوئینگ (Boeing) ادعا کرده که شکست ایلان ماسک (Elon musk) در رسیدن به مریخ حتمی است. وی به شوخی گفته است که خودردوی تسلای رودستر را به زمین باز می‌گرداند. گفته‌های مدیرعامل بوئینگ در مورد شکست ایلان ماسک باعث شده تا آتش رقابت بین این دو شرکت دوباره زبانه بکشد. شرکت بوئینگ مدتی است که با ناسا...
 شکست در انتظار ایلان ماسک

مدیر عامل بوئینگ (Boeing) ادعا کرده که شکست ایلان ماسک (Elon musk) در رسیدن به مریخ حتمی است. وی به شوخی گفته است که خودردوی تسلای رودستر را به زمین باز می‌گرداند.
گفته‌های مدیرعامل بوئینگ در مورد شکست ایلان ماسک باعث شده تا آتش رقابت بین این دو شرکت دوباره زبانه بکشد. شرکت بوئینگ مدتی است که با ناسا همکاری می‌کند و قصد دارد فضانوردان این ارگان را در آینده‌ای نزدیک به فضا بفرستد. سال آینده فضاپیمای استارلاینر (Starliner)  بوئینگ سه فضانورد ناسا را طی سفری دو هفته‌ای به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل می‌کند.
این مسئله رقابت بین دو شرکت خصوصی در زمینه فعالیت‌های فضایی را بیشتر کرده و هر دو‌ی آن‌ها سعی دارند در این مسابقه پیروز شوند. چندی پیش اسپیس ایکس (SpaceX) نیز اعلام کرد که در حال آماده شدن برای انتقال انسان به ماه است.
شکست ایلان ماسک و بازگرداندن خودروی تسلا از فضا
مدیر عامل بوئینگ در صحبت‌های اخیرش در مورد شکست ایلان ماسک سخن گفته و به شوخی اعلام کرده که ممکن است تسلای رودستر ایلان ماسک را به زمین برگرداند. او در ادامه اسپیس ایکس را به چالش کشید و ادعا کرد که قادرند آن‌ها را در رسیدن به کره‌ مریخ شکست دهند. او دراین‌باره گفت که آن‌ها اولین انسان را در طول حیات به کره ماه خواهند برد و این مسئله تنها ده سال طول خواهد کشید.
اسپیس ایکس نیز تقریباً چنین برنامه‌ ای دارد و قصد دارد در همین بازه زمانی افراد را به کره مریخ بفرستد. اکنون باید منتظر بود و دید در این مبارزه چه کسی پیروز می شود و آیا واقعا به گفته مدیرعامل بوئینگ ، شکست ایلان ماسک حتمی است؟!

منبع: تکراتو

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

پای انسان تا کجا به فضا باز می‌شود؟

1397/01/26
پنجشنبه ۲۳ فروردین، مصادف با سالگرد پرواز یوری گاگارین (نخستین فضانورد جهان) به فضا بوذ. او ۵۷ سال پیش در چنین روزی سوار بر فضاپیمای وُستُک ـ ۱()، از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به...

پربازدیدکننده ترین خبر

امارات با کمک روسیه و ناسا به ایستگاه فضایی فضانورد میفرستد

امارات متحده اخیرا قرارداد همکارش تازه‌ای را با ناسا به امضا رسانده تا سفرهای فضایی‌اش برای انتقال انسان به آن‌سوی مرزهای زمین را کلید بزند. جیم بریدن استاین، رئیس این سازمان، روز گذشته توییتی را منتشر کرد که از امضای تفاهم نامه همکاری میان ناسا و دکتر محمد ال‌احبابی مدیر کل سازمان فضایی امارات متحده عربی خبر می‌داد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در خصوص جزئیات این توافق همکاری در دست نیست با این حال احتمال می‌رود که به موجب آن موجبات فضانوردان اماراتی هم جایی در سفرهای فضایی ناسا پیدا کنند.