1397/01/27

ساخت هتل فضایی از ماهواره‌های مستعمل

شرکت نانورکز (Nanoracks) که در زمینه ارسال ماهواره فعال است قصد دارد تا سری جدیدی از فعالیت‌های خود را در قالب هتل‌های فضایی به راه بیندازد. این شرکت تصمیم دارد تا برای فناوری‌های خود در زمینه ماهواره‌ها اقدام به ساخت هتل‌های فضایی کند. این هتل‌ها در حقیقت از ماهواره‌های بی‌مصرف این شرکت در مدار زمین‌ساخته...
ساخت هتل فضایی از ماهواره‌های مستعمل

شرکت نانورکز (Nanoracks) که در زمینه ارسال ماهواره فعال است قصد دارد تا سری جدیدی از فعالیت‌های خود را در قالب هتل‌های فضایی به راه بیندازد.
شرکت‌های مختلفی در پروژه‌های ارسال ماهواره به فضا فعال هستند. بااین‌وجود چنین دستاورد بزرگی موجب نمی‌شود که این شرکت‌ها از برنامه‌ریزی برای آینده این فناوری‌ها دست بکشند. در این میان شرکت نانورکز که به ساخت ماهواره‌های کوچک کیوبست یا ماهواره‌های مکعبی کوچک مشهور است قصد دارد تا فناوری‌های خود را در راهی مدرن و متفاوت به کار بگیرد.
این شرکت تصمیم دارد تا برای فناوری‌های خود در زمینه ماهواره‌ها اقدام به ساخت هتل‌های فضایی کند. این هتل‌ها در حقیقت از ماهواره‌های بی‌مصرف این شرکت در مدار زمین‌ساخته خواهند شد. نانورکز در برنامه‌های خود قصد دارد تا این ماهواره‌های قدیمی را به امکانات اقامتی لوکس مجهز سازد.
این شرکت در روز پنج‌شنبه به‌صورت رسمی از برنامه هتل‌های فضایی خود رونمایی کرده است و قرار است تا در نخستین گام برای این کار از بخش بالایی موشک ماهواره‌ای به نام ایندیپندنس 1 استفاده کند. البته نانورکز در این راستا پیشگام نیست و در حقیقت این سازمان ناسا بود که برای نخست بن بار طرح اقامت در فضا را مطرح کرد.
در همان زمان نیز ناورکز به‌عنوان یکی از شرکت‌هایی که در این پروژه با ناسا همکاری داشت معرفی شد و طرح‌های این شرکت به ناسا ارائه شدند. این شرکت در برنامه‌های خود سال ۲۰۲۲ را به‌عنوان هدف نخستین برای راه‌اندازی هتل لوکس فضایی در نظر گرفته است. این هتل در مدار پایینی زمین مستقر خواهد شد ولی هنوز قیمت‌گذاری آن مشخص نشده است.

منبع: سینا پرس

فضانوردی و سرنشین‌دار | توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

اقامت در هتل فضایی تا سال ۲۰۲۲ ممکن می شود

1397/01/18
تا چهار سال دیگر توریست‌های ثروتمند می توانند به هتلی در فضا سفر کنند. یک استارت آپ قصد دارد هتلی در فضا بسازد و از سال ۲۰۲۲ پذیرش مهمان را آغاز کند. هزینه سفری ۱۲ روزه به این هتل از ۹.۵...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایستگاه فضائی سالیوت۶ گامی بلند در تاریخ فناوری فضایی

زمانی که رسانه‌های شوروی در ۲۹سپتامبر ۱۹۷۷از پرتاب ایستگاه فضایی سالیوت۶ (Salyut -6) خبر دادند کمتر کسی تصور می‌کرد این ایستگاه بتواند جایگاه ویژه‌ای در تاریخ فضانوردی برای خود باز کند. اما این پایگاه مداری, خود پایه‌ای شد بر بسیاری تجربه‌های نوین در عرصه فضانوردی. برخلاف ایستگاه‌های فضایی قبلی, سالیوت۶ به دو در ورودی مجهز بود که در قسمت انتهایی آن قرار داشت وجود این سکو قبلاً اعلام‌نشده بود اما از مدت‌ها قبل کارشناسان غربی منتظر چنین عملیاتی از جانب شوروی بودند. سالیوت۶ در دوران کار خود که از زمان پرتاب تا سال ۱۹۸۲ طول کشید, منزلگاه ۱۷گروه فضانورد اصلی و مهمان بود و به‌واسطه امکان تدارکات آن با ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس توانست طولانی‌ترین اقامت در فضا (در زمان خود) به مدت ۱۸۵روز را فراهم آورد.