1397/01/23

یک بازی پرهیجان فضایی در دنیای واقعیت مجازی

پیشرفت تکنولوژی در دنیای واقعیت مجازی محیط‌های جدید و هیجان‌انگیزی تجربه می‌کنیم که یکی از بهترین آن‌ها را می‌توان فضا دانست. اما در این میان کمتر شاهد ارائه بازی‌های فضایی به سبک مبارزه‌ای در این محیط بودیم. پاییز سال گذشته در نمایشگاه E3 2017 شرکت Ubisoft از یک بازی پرهیجان با نام Space Junkies رونمایی...
 یک بازی پرهیجان فضایی در دنیای واقعیت مجازی

 مریم فخیمی: با پیشرفت تکنولوژی در دنیای واقعیت مجازی محیط‌های جدید و هیجان‌انگیزی تجربه می‌کنیم که یکی از بهترین آن‌ها را می‌توان فضا دانست. اما  در این میان کمتر شاهد ارائه بازی‌های فضایی به سبک مبارزه‌ای در این محیط بودیم. پاییز سال گذشته در نمایشگاه E3 ۲۰۱۷ شرکت Ubisoft از یک بازی پرهیجان با نام Space Junkies رونمایی کرد.
کاربران در این بازی رقابتی از طریق هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift و HTC Vive به یک کهکشان بسیار دوردست می‌روید تا در مبارزاتی مرگبار شرکت کنید.
رخدادهای این بازی در فضا جریان دارد و کاربران می‌توانند در جهات مختلف پرواز و حرکت کنند. کاربران می‌توانند در این بازی به شکل «یک در مقابل یک» یا «دو در مقابل دو» با یکدیگر مبارزه کنند. 

یک بازی پرهیجان فضایی در دنیای واقعیت مجازی 

اگرپیش از این فکر می‌كردید كه فضا محیطی خصمانه است باید صبر كنید تا این بازی را اجرا کنید، خواهید دید در این بازی مرگی سریع و سهمگین از همه جهات به شما حمله ور می‌شود. سلاح‌های متنوع بازگران مرگبار و غارتگران اصلی این بازی‌اند. سلاحهای متنوع چون  Sunblasters و Bioguns اجازه می‌دهید با هر دو دست از زوایای مختلف به دشمنان خود شلیک کنید. با واقعیت مجازی در فضای 360 درجه با حرکت دستان و بدنتان در تمام جهات می‌توانید در جنگی تمام عیارفضایی شرکت کنید.

یک بازی پرهیجان فضایی در دنیای واقعیت مجازی
کوین راپسو درباره این بازی می‌گوید: به تازگی، فرصتی  بدست آوردم آخرهفته این بازی را تجربه کنم، Space Junkies  مرا یاد بازی علمی‌تخیلی Halo 2 وانواع  شوترهای مشابه انداخت. اگرچه  کنترل و اجرای این بازی به هیچ وجه مشابه Halo 2 نیست، اما زمانی که  بازی را با گروهی از افراد در حالت چند نفره شروع کردم، خاطرات روزهایی که  برای اولین بارHalo 2 را تجربه و از آن لذت برده بودم برایم تداعی شد. Space Junkies جدید، سرگرم کننده و متفاوت بود. 
بازی Space Junkies توسط موتور بازی‌سازی واقعیت مجازی یوبی‌سافت یعنی Brigitte  توسعه یافت. این موتور بازی‌سازی به سازندگان اجازه می‌دهد که روی ساخت محیط‌های بازی مانور بدهند و تغییراتی را روی حرکت کاراکترها در فضا اعمال کنند.

یک بازی پرهیجان فضایی در دنیای واقعیت مجازی
Space Junkies یک اثرپرهیجان و اکشن برای کاربران واقعیت مجازی است. هدف آن ایجاد حس رقابت را در میان کاربران است و به همین علت حالت چندنفره و رقابتی در این بازی جای داده‌ شده. کاربران می‌توانند از تکنولوژی کامل واقعیت مجازی در این بازی بهره‌مند شوند و در فضا به طور آزادانه حرکت کنند.
شرکت Ubisoft  نسخه بتای این بازی را اخیرا به صورت انحصاری برای هدست Oculus Rift عرضه کرده که بصورت ثبت‌نامی در سایت شرکت در دسترس است.

منبع: knowtechie.com

تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما
اخبار مرتبط

معرفی بازی موبایل Retro Shooting

1396/12/04
Retro Shooting بازی جدید . زیبایی است به سبک بازی‌های آرکید-اکشن. اسن بازی از استودیوی بازی‌سازی Livezen Corp برای اندروید و به صورت رایگان ارائه شده است. در این بازی شما هدایت جت‌هایی...

معرفی بازی؛ کهکشان در آتش (Galaxy On Fire)

1396/12/24
اغراق نیست اگر ادعا شود تمام مردم دنیا آرزو دارند برای یکبار هم که شده به فضا سفر کنند. اما این امکان فقط برای تعداد معدودی فراهم شده است. با اینحال شاید با بازی‌های فضایی بتوان اندکی...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایستگاه فضائی سالیوت۶ گامی بلند در تاریخ فناوری فضایی

زمانی که رسانه‌های شوروی در ۲۹سپتامبر ۱۹۷۷از پرتاب ایستگاه فضایی سالیوت۶ (Salyut -6) خبر دادند کمتر کسی تصور می‌کرد این ایستگاه بتواند جایگاه ویژه‌ای در تاریخ فضانوردی برای خود باز کند. اما این پایگاه مداری, خود پایه‌ای شد بر بسیاری تجربه‌های نوین در عرصه فضانوردی. برخلاف ایستگاه‌های فضایی قبلی, سالیوت۶ به دو در ورودی مجهز بود که در قسمت انتهایی آن قرار داشت وجود این سکو قبلاً اعلام‌نشده بود اما از مدت‌ها قبل کارشناسان غربی منتظر چنین عملیاتی از جانب شوروی بودند. سالیوت۶ در دوران کار خود که از زمان پرتاب تا سال ۱۹۸۲ طول کشید, منزلگاه ۱۷گروه فضانورد اصلی و مهمان بود و به‌واسطه امکان تدارکات آن با ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس توانست طولانی‌ترین اقامت در فضا (در زمان خود) به مدت ۱۸۵روز را فراهم آورد.