1397/01/28

پرتاب ماهواره چینی به فضا با ماموریتی مبهم

چين گروهي از ماهواره‌ها را به فضا پرتاب کرد.اين ماهواره‌ها از مرکز پرتاب ماهواره‌های چين در شمال غرب اين کشور به فضا پرتاب شد. يکي از اين ماهواره‌ها نخستين گروه از ماهواره‌هاي يائوگان-۳۱(Yaogan-31) است که مجهز به حسگرهای از راه دور است. اين ماهواره به وسيله موشک لانگ مارچ - فور سي (Long March 4C) به...
پرتاب ماهواره چینی به فضا با ماموریتی مبهم

چين گروهي از ماهواره‌ها را به فضا پرتاب کرد.اين ماهواره‌ها از مرکز پرتاب ماهواره‌های چين در شمال غرب اين کشور به فضا پرتاب شد.
يکي از اين ماهواره‌ها نخستين گروه از ماهواره‌هاي يائوگان-۳۱(Yaogan-31) است که مجهز به حسگرهای از راه دور است. ماهواره‌های سری یائوگان احتمالا کاربرد نظامی دارند و به همین دلیل اطلاعات کاملی از آن‌ها در دسترس نیست. طبق اطلاعات موجود، این ماهواره‌ها توسط آکادمی فناوری فضایی چین (CAST) ساخته شده و در ارتفاع حدودا 1000 کیلومتری در مدار LEO فعالیت می‌کنند. به صورت رسمی، ماموریت سه ماهواره یائوگان-31 "بررسی الکترومغناطیسی محیط و آزمایش فناوری‌های مربوطه" اعلام شده اما با توجه به موقعیت آن‌ها و ماموریت‌های سری‌های قبلی این ماهواره‌ها گمان می‌رود ماموریت این سه ماهواره مشخص کردن موقعیت کشتی‌های خارجی در آب‌های اطراف چین باشد.
اين ماهواره‌ها به وسيله موشک لانگ مارچ - فور سي (Long March 4C) به فضا پرتاب شد. تاکنون دویست و هفتاد و يک ماهواره با اين نوع موشک به فضا پرتاب شده‌اند. در اين پرتاب همچنين يک ماهواره آزمايشي مجهز به فناوري ميکرو نانو به مدار پرتاب شد. از اين ماهواره‌ها براي تحقيقات درباره محيط‌های الکترومغناطيسی و ديگر فناوری‌های مرتبط استفاده خواهد شد. چين نخستين گروه از ماهواره‌های يائوگان را در سال ۲۰۰۶به فضا پرتاب کرده بود.

سنجش از دور | جاسوسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین به دنبال حضور در بازار منظومه‌های ماهواره‌ای اینترنتی

1396/12/27
شرکت علوم و صنایع هوافضای چین (CASIC) که بزرگترین سازنده موشک و ماهواره‌بر در این کشور محسوب می‌شود، قصد دارد با پرتاب ماهواره‌ای در سال 2018، فناوریهای یک شبکه ارتباطی فضاپایه گسترده را...

پربازدیدکننده ترین خبر

اپسیلون ژاپنی با هفت ماهواره به فضا پرتاب شد

ژاپن نخستین پرتاب خود را در سال 2019 با استفاده از موشک اپسیلون انجام داد. در این پرتاب هفت ماهواره را مدار قرار گرفت. اپسیلون از مرکز فضایی اوچینورا در ساعت 09:50:20 به وقت محلی (00:50 به وقت گرینویچ) به فضا پرتاب و طی یک زمان 9 دقیقه و17 ثانیه ای محموله را به مقصد رساند. ماهواره 200 کیلوگرمی ماهواره راپیس-1 (RAPIS-1)، مکعبی با ابعاد یک متر است که توسط شرکت آکسل اسپیس (Axelspace) با هدف آزمایش قطعات در مدار برای استفاده بالقوه در ماموریت های آینده طراحی و ساخته شده است. یکی دیگر از محموله های موشک اپسیلون در این پرتاب، سامانه ای به نام آسترو لیو-1 (Astro Live 1 (ALE-، یک ماهواره 68 کیلوگرمی طراحی و ساخته شده توسط شرکت ژاپنی آسترو لیو اکسپرینس(Astro Live Experiences) است که برای ایجاد شهاب سنگ مصنوعی استفاده می شود. این ماهواره گلوله های کوچک به قطر حدود یک سانتی متر را به جو شلیک می کند. محموله دیگر ، ماهواره 50 کیلوگرمی هودویوشی-2 (Hodoyoshi-2) است که به عنوان یک ابزار نجومی برای یک کنسرسیوم پژوهشی بین المللی به رهبری دانشگاه توکیو راهی مدار زمین شد. محموله دیگری که در این پرتاب در مدار قرار گرفت، میکرودراگون (MicroDragon) یک ماهواره 50 کیلوگرمی مرکز ملی ماهواره ویتنام است که برای مطالعه مناطق ساحلی ویتنام، جمع آوری داده ها جهت کمک به تعیین کیفیت آب، و نظارت بر تغییرات در خط ساحلی کشور است. از جمله سه ماهواره دیگری که با اپسیلون در مدار قرار گرفت، نخستین آنها تاسواره ای با نام اوریگامی ست (OrigamiSat) در اندازه 10 در 10 در 34 سانتی متر بود. این ماهواره ها توسط موسسه فناوری توکیو اداره می شود. اوریگامی ست هنگامی که در مدار قرار می گیرد، استقرار یک ساختار با لایه ای نازک را آزمایش می کند. این ماهواره همچنین دارای یک فرسنتده رادیو آماتور است.