1397/01/28

پرتاب ماهواره چینی به فضا با ماموریتی مبهم

چين گروهي از ماهواره‌ها را به فضا پرتاب کرد.اين ماهواره‌ها از مرکز پرتاب ماهواره‌های چين در شمال غرب اين کشور به فضا پرتاب شد. يکي از اين ماهواره‌ها نخستين گروه از ماهواره‌هاي يائوگان-۳۱(Yaogan-31) است که مجهز به حسگرهای از راه دور است. اين ماهواره به وسيله موشک لانگ مارچ - فور سي (Long March 4C) به...
پرتاب ماهواره چینی به فضا با ماموریتی مبهم

چين گروهي از ماهواره‌ها را به فضا پرتاب کرد.اين ماهواره‌ها از مرکز پرتاب ماهواره‌های چين در شمال غرب اين کشور به فضا پرتاب شد.
يکي از اين ماهواره‌ها نخستين گروه از ماهواره‌هاي يائوگان-۳۱(Yaogan-31) است که مجهز به حسگرهای از راه دور است. ماهواره‌های سری یائوگان احتمالا کاربرد نظامی دارند و به همین دلیل اطلاعات کاملی از آن‌ها در دسترس نیست. طبق اطلاعات موجود، این ماهواره‌ها توسط آکادمی فناوری فضایی چین (CAST) ساخته شده و در ارتفاع حدودا 1000 کیلومتری در مدار LEO فعالیت می‌کنند. به صورت رسمی، ماموریت سه ماهواره یائوگان-31 "بررسی الکترومغناطیسی محیط و آزمایش فناوری‌های مربوطه" اعلام شده اما با توجه به موقعیت آن‌ها و ماموریت‌های سری‌های قبلی این ماهواره‌ها گمان می‌رود ماموریت این سه ماهواره مشخص کردن موقعیت کشتی‌های خارجی در آب‌های اطراف چین باشد.
اين ماهواره‌ها به وسيله موشک لانگ مارچ - فور سي (Long March 4C) به فضا پرتاب شد. تاکنون دویست و هفتاد و يک ماهواره با اين نوع موشک به فضا پرتاب شده‌اند. در اين پرتاب همچنين يک ماهواره آزمايشي مجهز به فناوري ميکرو نانو به مدار پرتاب شد. از اين ماهواره‌ها براي تحقيقات درباره محيط‌های الکترومغناطيسی و ديگر فناوری‌های مرتبط استفاده خواهد شد. چين نخستين گروه از ماهواره‌های يائوگان را در سال ۲۰۰۶به فضا پرتاب کرده بود.

سنجش از دور | جاسوسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین به دنبال حضور در بازار منظومه‌های ماهواره‌ای اینترنتی

1396/12/27
شرکت علوم و صنایع هوافضای چین (CASIC) که بزرگترین سازنده موشک و ماهواره‌بر در این کشور محسوب می‌شود، قصد دارد با پرتاب ماهواره‌ای در سال 2018، فناوریهای یک شبکه ارتباطی فضاپایه گسترده را...

پربازدیدکننده ترین خبر

کاتالوگ مرجعی از اثرات اجرام منظومه شمسی ایجاد شد

تیمی از اخترشناسان در موسسه کارل سیگن دانشگاه کرنل اقدام به طراحی یک کاتالوگ مرجع از انعکاس هندسی و طیف ۱۹ جرم سماوی کردند که نشان‌دهندۀ تنوع اجرام در منظومه شمسی است: ۸ سیاره، از سنگی گرفته تا گازی؛ ۹ قمر، از یخی گرفته تا گسیل کننده گدازه؛ و ۲ سیاره کوتوله (سرس و پلوتو). اخترشناسان با مقایسه طیف‌های مشاهده‌شده و سپیدایی سیاره‌های فراخورشیدی خواهند توانست ویژگی‌های آن‌ها را تعیین کنند.