1397/01/28

پرتاب ماهواره چینی به فضا با ماموریتی مبهم

چين گروهي از ماهواره‌ها را به فضا پرتاب کرد.اين ماهواره‌ها از مرکز پرتاب ماهواره‌های چين در شمال غرب اين کشور به فضا پرتاب شد. يکي از اين ماهواره‌ها نخستين گروه از ماهواره‌هاي يائوگان-۳۱(Yaogan-31) است که مجهز به حسگرهای از راه دور است. اين ماهواره به وسيله موشک لانگ مارچ - فور سي (Long March 4C) به...
پرتاب ماهواره چینی به فضا با ماموریتی مبهم

چين گروهي از ماهواره‌ها را به فضا پرتاب کرد.اين ماهواره‌ها از مرکز پرتاب ماهواره‌های چين در شمال غرب اين کشور به فضا پرتاب شد.
يکي از اين ماهواره‌ها نخستين گروه از ماهواره‌هاي يائوگان-۳۱(Yaogan-31) است که مجهز به حسگرهای از راه دور است. ماهواره‌های سری یائوگان احتمالا کاربرد نظامی دارند و به همین دلیل اطلاعات کاملی از آن‌ها در دسترس نیست. طبق اطلاعات موجود، این ماهواره‌ها توسط آکادمی فناوری فضایی چین (CAST) ساخته شده و در ارتفاع حدودا 1000 کیلومتری در مدار LEO فعالیت می‌کنند. به صورت رسمی، ماموریت سه ماهواره یائوگان-31 "بررسی الکترومغناطیسی محیط و آزمایش فناوری‌های مربوطه" اعلام شده اما با توجه به موقعیت آن‌ها و ماموریت‌های سری‌های قبلی این ماهواره‌ها گمان می‌رود ماموریت این سه ماهواره مشخص کردن موقعیت کشتی‌های خارجی در آب‌های اطراف چین باشد.
اين ماهواره‌ها به وسيله موشک لانگ مارچ - فور سي (Long March 4C) به فضا پرتاب شد. تاکنون دویست و هفتاد و يک ماهواره با اين نوع موشک به فضا پرتاب شده‌اند. در اين پرتاب همچنين يک ماهواره آزمايشي مجهز به فناوري ميکرو نانو به مدار پرتاب شد. از اين ماهواره‌ها براي تحقيقات درباره محيط‌های الکترومغناطيسی و ديگر فناوری‌های مرتبط استفاده خواهد شد. چين نخستين گروه از ماهواره‌های يائوگان را در سال ۲۰۰۶به فضا پرتاب کرده بود.

سنجش از دور | جاسوسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین به دنبال حضور در بازار منظومه‌های ماهواره‌ای اینترنتی

1396/12/27
شرکت علوم و صنایع هوافضای چین (CASIC) که بزرگترین سازنده موشک و ماهواره‌بر در این کشور محسوب می‌شود، قصد دارد با پرتاب ماهواره‌ای در سال 2018، فناوریهای یک شبکه ارتباطی فضاپایه گسترده را...

پربازدیدکننده ترین خبر

جزئیات جدیدی از پروژه اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس اعلام شد

جدیدا اطلاعات بیشتری از منظومه استارلینک (Starlink) شامل جزئیات طراحی ماهواره‌ها و تفکر قرارگرفته پشت تعیین تعداد نهایی ماهواره‌های منظومه منتشر شده است. بیشینه تعداد ماهواره‌های منظومه استارلینک، 12000 عدد خواهد بود؛ تقریبا 6 برابر کل تعداد ماهواره‌های فعال در مدار. اولین سری از ماهواره‌های این منظومه در یک دسته 60 عددی به زودی به فضا ارسال خواهند شد و ایلن ماسک (Elon Musk)، مدیر و بنیانگذار اسپیس ایکس می‌گوید هنگامی تعداد ماهواره‌های استارلینک در مدار به 1000 عدد برسد، این پروژه از لحاظ اقتصادی به ثبات خواهد رسید. بعد از انجام 7 پرتاب اول و با قرار دادن 400 ماهواره از منظومه در مدار، بعضی از مناطق تحت پوشش پیوسته اینترنتی قرار خواهند گرفت. مارک جانکوزا (Mark Juncosa) معاون بخش مهندسی وسایل نقلیه اسپیس ایکس می‌گوید پس از انجام 12 پرتاب کل آمریکا، پس از 24 پرتاب اکثر جمعیت جهان و پس از 30 پرتاب کل سیاره زمین تحت پوشش منظومه استارلینک قرار خواهد گرفت. به گفته ماسک با هر پرتاب تقریبا 1 ترابیت به ظرفیت قابل استفاده منظومه اضافه می‌شود. این در حالی است که مجموع ظرفیت قابل استفاده منظومه‌های تله‌ست (Telesat) و وان‌وب به ترتیب 8 و 6 ترابیت خواهد بود.