1397/01/28

کره جنوبی در صدد توسعه ماهواره‌بر بازگشت‌پذیر

کره جنوبی با تلاش برای توسعه یک ماهواره‌بر بازگشت‌پذیر قصد دارد به یکی از قدرت‌های فضایی جهان تبدیل شود. لیم چئول-هو (Lim Cheol-ho) رییس موسسه تحقیقات هوافضای کره جنوبی (KARI) با اشاره به ماهواره‌برهای بازگشت‌پذیر اسپیس ایکس (SpaceX)، از شروع برنامه‌ریزی این کشور برای دستیابی به فناوری مشابه خبر داد....
کره جنوبی در صدد توسعه ماهواره‌بر بازگشت‌پذیر

کره جنوبی با تلاش برای توسعه یک ماهواره‌بر بازگشت‌پذیر قصد دارد به یکی از قدرت‌های فضایی جهان تبدیل شود. لیم چئول-هو (Lim Cheol-ho) رییس موسسه تحقیقات هوافضای کره جنوبی (KARI) با اشاره به ماهواره‌برهای بازگشت‌پذیر اسپیس ایکس (SpaceX)، از شروع برنامه‌ریزی این کشور برای دستیابی به فناوری مشابه خبر داد. وی می‌گوید موفقیت در این برنامه نقطه عطفی در صنعت هوافضای کره جنوبی خواهد بود و این کشور را به کشورهای آمریکا، روسیه و ژاپن نزدیک خواهد کرد. به گفته لیم طی یک سال آینده جزئیات برنامه تکمیل خواهد شد.

موسسه KARI همچنین در حال تعیین یک نقشه راه برای فرستادن یک سفینه فضایی به ماه تا سال ۲۰۳۰می‌باشد. طبق گفته رییس این موسسه، تا سال ۲۰۲۰ یک مدارگرد به مدار ماه فرستاده می‌شود و فرود بر روی سطح ماه طی یک دهه بعد از آن انجام خواهد گرفت. از دیگر پروژه‌های فضایی آتی کره جنوبی می‌توان به ساخت نخستین ماهواره زمین‌آهنگ بومی و یک ماهواره سنجشی برای نظارت بر اقیانوس‌ها اشاره کرد.

منبع: yonhapnews

ماهواره‌بر و پرتاب | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

فرانسه و آلمان در مسیر بازگشت‌پذیری

1396/11/14
بحث ساخت راکت‌های بازگشت‌پذیر، چند سالی است که در اروپا مطرح شده است. این بحث سال گذشته هنگامی که طرح پرومتئوس (Prometheus) در جذب بودجه موفق بود، شکل جدی‌تری به خود گرفت. پرومتئوس برنامه‌ای...

ماهواره‌بر بازیافتی اسپیس ایکس به مدار زمین رفت

1397/01/19
اسپیس ایکس (SpaceX) یک ماهواره‌بر بازیافتی فالکون ۹ (Falcon9) را همراه کپسول فضایی دراگون حاوی ۵۸۰۰ پوند ذخایر به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.

پربازدیدکننده ترین خبر

امارات با کمک روسیه و ناسا به ایستگاه فضایی فضانورد میفرستد

امارات متحده اخیرا قرارداد همکارش تازه‌ای را با ناسا به امضا رسانده تا سفرهای فضایی‌اش برای انتقال انسان به آن‌سوی مرزهای زمین را کلید بزند. جیم بریدن استاین، رئیس این سازمان، روز گذشته توییتی را منتشر کرد که از امضای تفاهم نامه همکاری میان ناسا و دکتر محمد ال‌احبابی مدیر کل سازمان فضایی امارات متحده عربی خبر می‌داد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در خصوص جزئیات این توافق همکاری در دست نیست با این حال احتمال می‌رود که به موجب آن موجبات فضانوردان اماراتی هم جایی در سفرهای فضایی ناسا پیدا کنند.