1397/01/21

داروی حفاظت از فضانوردان در برابر اشعه‌های فضایی

محققان سعی دارند با استفاده از هوش مصنوعی دارویی برای فضانوردان تهیه کنند تا از آنان در برابر اشعه های فضایی محافظت کند. دانشمندان تخمین می‌زنند سفر رفت و برگشت به مریخ فضانوردان را در برابر ۶۰۰mSv اشعه قرار دهد.این درحالی است که طبق استاندارد آن‌ها هر فضانورد در طول حیات خود نباید در برابر اشعه هایی...
داروی حفاظت از فضانوردان در برابر اشعه‌های فضایی

محققان سعی دارند با استفاده از هوش مصنوعی دارویی برای فضانوردان تهیه کنند تا از آنان در برابر اشعه‌های فضایی محافظت کند.
گروهی از محققان سراسر جهان تصمیم دارند با یک طرح جدید از فضانوردان در برابر اشعه‌های فضایی محافظت کنند. این طرح حتی می‌تواند فضانوردان را بدون قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مرگبار فضایی در سفری سه ساله به مریخ برساند.
محققان شرکت Insilico Medicine Inc (فعال در حوزه هوش مصنوعی) با گروهی از دانشمندان سراسر جهان همکاری می‌کنند آن‌ها معتقدند اکتشافات بشر در حوزه ژن درمانی و تولید دارو برای ماموریت‌های آتی فضانوردان به اعماق فضا کمک حال است.
در همین راستا دانشمندان سعی دارند داروهای شخصی‌سازی شده برای بدن فضانوردان تهیه کنند. برای این منظور آن‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا متوجه شوند کدام سلول‌ها دربرابر دیگری مقاوم هستند و با استفاده از ژن درمانی آن را قدرتمندتر می‌کنند.
دانشمندان تخمین می‌زنند سفر رفت و برگشت به مریخ  فضانوردان را در برابر ۶۰۰mSv اشعه قرار دهد.
این درحالی است که طبق استاندارد آن‌ها هر فضانورد در طول حیات خود نباید در برابر اشعه‌هایی باشدت ۸۰۰ تا ۱۲۰۰mSv قرار گیرد. به گفته محققان میزان اشعه‌هایی که فضانوردان در برابر آن قرار می‌گیرند ۴۰ تا ۱۰۰ برابر میزانی که به ساکنان زمین می‌رسد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

درصد ژن های یک فضانورد تغییر کرد

1396/12/20
۷ درصد ژن های بدن یک فضانورد پس از گذراندن یک سال در فضا تغییر کرده است. نتایج تحقیق ناسا نشان می دهد دی ان ای اسکات کلی، در فضا تغییر کرده است. طبق نتایج تحقیقات، ۷ درصد از ژن های او پس...

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.