1397/01/18

روسیه سلاح ضد ماهواره ای خود را آزمایش کرد

روسیه در تاریخ ۲۶مارچ ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی پلستسک ششمین آزمایش سلاح ضد ماهواره‌ای خود را که متعلق به سیستم دفاع راکتی و فضایی А-235 (کار تجربی ـ طراحی "نودول") است، انجام داد. امریکا آزمایش سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه را ثبت کرده است. این مطلب را نشریه دیپلمات (The Diplomat) با استناد به منابعی در...
روسیه سلاح ضد ماهواره ای خود را آزمایش کرد

روسیه در تاریخ ۲۶مارچ ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی پلستسک ششمین آزمایش سلاح ضد ماهواره‌ای خود را که متعلق به سیستم دفاع موشکی و فضایی А-235 (کار تجربی ـ طراحی "نودول") است، انجام داد.
امریکا آزمایش سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه را ثبت کرده است. این مطلب را نشریه دیپلمات (The Diplomat)
با استناد به منابعی در پنتاگون گزارش داده است.
دیپلمات خاطرنشان می‌سازد این چهارمین آزمایش موفق از بین شش آزمایش موفق سیستم А-235 روسیه بود.
دیپلمات با استناد به منابع آمریکایی می‌نویسد سلاح ضد ماهواره‌ای روسیه از جمله متشکل از سیستم‌های تحت آزمایش С-500 و А-235 است.
این نشریه همچنین ادعا می‌کند تا آخر سال ۲۰۱۸ سیستم دفاع ضد راکتی بر اساس سامانه A-135 با موشک ضد بالستیک 53Т6 (ABM-3 Gazelle براساس طبقه بندی ناتو) در اطراف مسکو مستقر خواهد شد. این سیستم در نوامبر ۲۰۱۷ هدف واقع در مسافت حدود صد کیلومتری را با موفقیت رهگیری کرد.
نظامیان روسیه روز ۲ اپریل ۲۰۱۸ موشک 53Т6М برای سیستم ضد موشکی A-135 را در میدان تیر ساری شاگان با موفقیت آزمایش کردند. این سیستم برای دفاع از مسکو در برابر حملات هوایی ـ فضایی و هشدار دهی درباره حمله موشکی و کنترل فضای کیهانی در نظر گرفته شده است.

جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه به جنگ افزارهای لیزری ضد ماهواره مجهز شده است

1396/12/09
برخی رسانه‌های روسی از تجهیز این کشور به جنگ افزار ضد ماهواره که برای سرنگون ساختن یا از کارانداختن ماهواره‌ها استفاده می شود، خبر دادند. برخی منابع روسی گفته‌اند که مسکو برای نابود کردن...

سرویس امنیت ملی امریکا: سلاح های فضایی روسیه و چین به زودی رونمایی می شود

1396/12/16
رئیس سرویس امنیت ملی امریکا اعلام کرد، که ایالات متحده امریکا منتظر رونمایی سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه و چین برای مبارزه با نیروهای مسلح امریکا است.

پربازدیدکننده ترین خبر

اپسیلون ژاپنی با هفت ماهواره به فضا پرتاب شد

ژاپن نخستین پرتاب خود را در سال 2019 با استفاده از موشک اپسیلون انجام داد. در این پرتاب هفت ماهواره را مدار قرار گرفت. اپسیلون از مرکز فضایی اوچینورا در ساعت 09:50:20 به وقت محلی (00:50 به وقت گرینویچ) به فضا پرتاب و طی یک زمان 9 دقیقه و17 ثانیه ای محموله را به مقصد رساند. ماهواره 200 کیلوگرمی ماهواره راپیس-1 (RAPIS-1)، مکعبی با ابعاد یک متر است که توسط شرکت آکسل اسپیس (Axelspace) با هدف آزمایش قطعات در مدار برای استفاده بالقوه در ماموریت های آینده طراحی و ساخته شده است. یکی دیگر از محموله های موشک اپسیلون در این پرتاب، سامانه ای به نام آسترو لیو-1 (Astro Live 1 (ALE-، یک ماهواره 68 کیلوگرمی طراحی و ساخته شده توسط شرکت ژاپنی آسترو لیو اکسپرینس(Astro Live Experiences) است که برای ایجاد شهاب سنگ مصنوعی استفاده می شود. این ماهواره گلوله های کوچک به قطر حدود یک سانتی متر را به جو شلیک می کند. محموله دیگر ، ماهواره 50 کیلوگرمی هودویوشی-2 (Hodoyoshi-2) است که به عنوان یک ابزار نجومی برای یک کنسرسیوم پژوهشی بین المللی به رهبری دانشگاه توکیو راهی مدار زمین شد. محموله دیگری که در این پرتاب در مدار قرار گرفت، میکرودراگون (MicroDragon) یک ماهواره 50 کیلوگرمی مرکز ملی ماهواره ویتنام است که برای مطالعه مناطق ساحلی ویتنام، جمع آوری داده ها جهت کمک به تعیین کیفیت آب، و نظارت بر تغییرات در خط ساحلی کشور است. از جمله سه ماهواره دیگری که با اپسیلون در مدار قرار گرفت، نخستین آنها تاسواره ای با نام اوریگامی ست (OrigamiSat) در اندازه 10 در 10 در 34 سانتی متر بود. این ماهواره ها توسط موسسه فناوری توکیو اداره می شود. اوریگامی ست هنگامی که در مدار قرار می گیرد، استقرار یک ساختار با لایه ای نازک را آزمایش می کند. این ماهواره همچنین دارای یک فرسنتده رادیو آماتور است.