1397/01/18

روسیه سلاح ضد ماهواره ای خود را آزمایش کرد

روسیه در تاریخ ۲۶مارچ ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی پلستسک ششمین آزمایش سلاح ضد ماهواره‌ای خود را که متعلق به سیستم دفاع راکتی و فضایی А-235 (کار تجربی ـ طراحی "نودول") است، انجام داد. امریکا آزمایش سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه را ثبت کرده است. این مطلب را نشریه دیپلمات (The Diplomat) با استناد به منابعی در...
روسیه سلاح ضد ماهواره ای خود را آزمایش کرد

روسیه در تاریخ ۲۶مارچ ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی پلستسک ششمین آزمایش سلاح ضد ماهواره‌ای خود را که متعلق به سیستم دفاع موشکی و فضایی А-235 (کار تجربی ـ طراحی "نودول") است، انجام داد.
امریکا آزمایش سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه را ثبت کرده است. این مطلب را نشریه دیپلمات (The Diplomat)
با استناد به منابعی در پنتاگون گزارش داده است.
دیپلمات خاطرنشان می‌سازد این چهارمین آزمایش موفق از بین شش آزمایش موفق سیستم А-235 روسیه بود.
دیپلمات با استناد به منابع آمریکایی می‌نویسد سلاح ضد ماهواره‌ای روسیه از جمله متشکل از سیستم‌های تحت آزمایش С-500 و А-235 است.
این نشریه همچنین ادعا می‌کند تا آخر سال ۲۰۱۸ سیستم دفاع ضد راکتی بر اساس سامانه A-135 با موشک ضد بالستیک 53Т6 (ABM-3 Gazelle براساس طبقه بندی ناتو) در اطراف مسکو مستقر خواهد شد. این سیستم در نوامبر ۲۰۱۷ هدف واقع در مسافت حدود صد کیلومتری را با موفقیت رهگیری کرد.
نظامیان روسیه روز ۲ اپریل ۲۰۱۸ موشک 53Т6М برای سیستم ضد موشکی A-135 را در میدان تیر ساری شاگان با موفقیت آزمایش کردند. این سیستم برای دفاع از مسکو در برابر حملات هوایی ـ فضایی و هشدار دهی درباره حمله موشکی و کنترل فضای کیهانی در نظر گرفته شده است.

جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه به جنگ افزارهای لیزری ضد ماهواره مجهز شده است

1396/12/09
برخی رسانه‌های روسی از تجهیز این کشور به جنگ افزار ضد ماهواره که برای سرنگون ساختن یا از کارانداختن ماهواره‌ها استفاده می شود، خبر دادند. برخی منابع روسی گفته‌اند که مسکو برای نابود کردن...

سرویس امنیت ملی امریکا: سلاح های فضایی روسیه و چین به زودی رونمایی می شود

1396/12/16
رئیس سرویس امنیت ملی امریکا اعلام کرد، که ایالات متحده امریکا منتظر رونمایی سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه و چین برای مبارزه با نیروهای مسلح امریکا است.

پربازدیدکننده ترین خبر

ایستگاه فضائی سالیوت۶ گامی بلند در تاریخ فناوری فضایی

زمانی که رسانه‌های شوروی در ۲۹سپتامبر ۱۹۷۷از پرتاب ایستگاه فضایی سالیوت۶ (Salyut -6) خبر دادند کمتر کسی تصور می‌کرد این ایستگاه بتواند جایگاه ویژه‌ای در تاریخ فضانوردی برای خود باز کند. اما این پایگاه مداری, خود پایه‌ای شد بر بسیاری تجربه‌های نوین در عرصه فضانوردی. برخلاف ایستگاه‌های فضایی قبلی, سالیوت۶ به دو در ورودی مجهز بود که در قسمت انتهایی آن قرار داشت وجود این سکو قبلاً اعلام‌نشده بود اما از مدت‌ها قبل کارشناسان غربی منتظر چنین عملیاتی از جانب شوروی بودند. سالیوت۶ در دوران کار خود که از زمان پرتاب تا سال ۱۹۸۲ طول کشید, منزلگاه ۱۷گروه فضانورد اصلی و مهمان بود و به‌واسطه امکان تدارکات آن با ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس توانست طولانی‌ترین اقامت در فضا (در زمان خود) به مدت ۱۸۵روز را فراهم آورد.