1397/01/18

روسیه سلاح ضد ماهواره ای خود را آزمایش کرد

روسیه در تاریخ ۲۶مارچ ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی پلستسک ششمین آزمایش سلاح ضد ماهواره‌ای خود را که متعلق به سیستم دفاع راکتی و فضایی А-235 (کار تجربی ـ طراحی "نودول") است، انجام داد. امریکا آزمایش سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه را ثبت کرده است. این مطلب را نشریه دیپلمات (The Diplomat) با استناد به منابعی در...
روسیه سلاح ضد ماهواره ای خود را آزمایش کرد

روسیه در تاریخ ۲۶مارچ ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی پلستسک ششمین آزمایش سلاح ضد ماهواره‌ای خود را که متعلق به سیستم دفاع موشکی و فضایی А-235 (کار تجربی ـ طراحی "نودول") است، انجام داد.
امریکا آزمایش سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه را ثبت کرده است. این مطلب را نشریه دیپلمات (The Diplomat)
با استناد به منابعی در پنتاگون گزارش داده است.
دیپلمات خاطرنشان می‌سازد این چهارمین آزمایش موفق از بین شش آزمایش موفق سیستم А-235 روسیه بود.
دیپلمات با استناد به منابع آمریکایی می‌نویسد سلاح ضد ماهواره‌ای روسیه از جمله متشکل از سیستم‌های تحت آزمایش С-500 و А-235 است.
این نشریه همچنین ادعا می‌کند تا آخر سال ۲۰۱۸ سیستم دفاع ضد راکتی بر اساس سامانه A-135 با موشک ضد بالستیک 53Т6 (ABM-3 Gazelle براساس طبقه بندی ناتو) در اطراف مسکو مستقر خواهد شد. این سیستم در نوامبر ۲۰۱۷ هدف واقع در مسافت حدود صد کیلومتری را با موفقیت رهگیری کرد.
نظامیان روسیه روز ۲ اپریل ۲۰۱۸ موشک 53Т6М برای سیستم ضد موشکی A-135 را در میدان تیر ساری شاگان با موفقیت آزمایش کردند. این سیستم برای دفاع از مسکو در برابر حملات هوایی ـ فضایی و هشدار دهی درباره حمله موشکی و کنترل فضای کیهانی در نظر گرفته شده است.

جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه به جنگ افزارهای لیزری ضد ماهواره مجهز شده است

1396/12/09
برخی رسانه‌های روسی از تجهیز این کشور به جنگ افزار ضد ماهواره که برای سرنگون ساختن یا از کارانداختن ماهواره‌ها استفاده می شود، خبر دادند. برخی منابع روسی گفته‌اند که مسکو برای نابود کردن...

سرویس امنیت ملی امریکا: سلاح های فضایی روسیه و چین به زودی رونمایی می شود

1396/12/16
رئیس سرویس امنیت ملی امریکا اعلام کرد، که ایالات متحده امریکا منتظر رونمایی سلاح‌های ضد ماهواره‌ای روسیه و چین برای مبارزه با نیروهای مسلح امریکا است.

پربازدیدکننده ترین خبر

توسعه قابل توجه صنعت ناوبری ماهواره‌ای چین

طبق یک گزارش صنعتی سالانه، ارزش میزان کل تولید در ناوبری ماهواره‌ای و خدمات مکان‌یابی چین در سال ۲۰۱۸ به رقم ۳۰۱.۶ میلیارد یوان (حدود ۴۳.۹۳ میلیارد دلار) رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۸.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. بخش‌های اصلی این صنعت که به طور مستقیم به توسعه و کاربرد فناوری ناوبری ماهواره‌ای مرتبط هستند عبارتند از تراشه، دستگاه، الگوریتم، نرم‌افزار، داده‌های ناوبری، تجهیزات ترمینال و زیرساخت‌ها. ارزش این بخش‌ها در رقم اعلامی ۱۰۶.۹ میلیارد یوان گزارش شده که معادل ۳۵.۴۴ درصد از رقم کلی است. سهم سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو (BeiDou) معادل ۸۰ درصد از ارزش تولید توسط بخش‌های اصلی بوده است. این سامانه از طریق خدمات و محصولات مرتبط، مجموعا ۱۹۴.۷ میلیارد یوان درآمد کسب کرده است. سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو متعلق به چین٬ پروژه‌ای برای توسعهٔ سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است.