1396/12/22

ثروتمندترین مرد جهان در راه تحقیقات فضایی پول خرج می‌کند

جف بیزوس (Jeffrey Preston "Jeff" Bezos)، میلیاردر امریکایی، قصد دارد میلیاردها دلار از ثروت خودش را در راستای تحقیقات فضایی به مصرف برساند.
ثروتمندترین مرد جهان در راه تحقیقات فضایی پول خرج می‌کند

جف بیزوس (Jeffrey Preston "Jeff" Bezos)، میلیاردر امریکایی، قصد دارد میلیاردها دلار از ثروت خودش را در راستای تحقیقات فضایی به مصرف برساند.
جف بیزوس، که با داشتن ثروت ۱۰۰.۳ میلیارد دلار به‌عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته شده است، در جریان مراسم اهدای جایزهٔ باز آلدرین (Buzz Aldrin)، فضانورد امریکایی ، گفت که ثروتی را که از طریق شرکت آمازون (Amazon) به‌دست آورده مثل بُرد قرعه کشی است و وعده داده است که آن را جهت ساختن مسیر سفر انسان به فضا مصرف خواهد کرد.
وی قبل از این نیز از سرمایه‌گذاری در شرکت تولید ماهواره‌برهای فضایی بلو اوریجین (Blue Origin) خبر داده  و گفته بود که حدود یک میلیارد دلار کمک نقدی خواهد کرد.
در حالی که خود این میلیاردر نگفت که چه مبلغی را در راستای تحقیقات فضایی مصرف خواهد کرد، اما یکی از نزدیکانش گفته است که ممکن است وی به جز پولی که برای استمرار حیات مادرش نگه خواهد داشت، تمام سرمایه‌ا‌‌ش را صرف این کار کند.
در حال حاضر سرمایه جف بیزوس به ۱۳۱ میلیارد دلار می‌رسد که ۱۲۵ میلیارد آن سهام شرکت آمازون است.

فضانوردی و سرنشین‌دار | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

اثر سفر فضایی بر روی فضانوردان+داده نما

1396/11/22
تصور نکنید هر جای عالم هستی که پا بگذارید، بدن‌تان به شکل فعلی خواهد بود. شرایط فعلی بدن ما به دلیل ترکیبی از شرایط فیزیولوژیک و ویژگی‌های طبیعی کره‌ی زمین است که گرانش مهم‌ترین آنهاست.برخلاف...

سفر گردشگران به ماه لغو شد

1396/11/10
شرکت "اسپیس ایکس" (SPACE X) یکی از ابر شرکت‌های سازنده ماهواره‌بر‌های فضاپیما، ماهواره بر "فالکون هوی" (heavy falcon) را آماده اعزام به مدار زمین کرده است. این ماهواره بر پس از "سترن پنج"...

انگیزه اکتشاف دوباره ماه چیست؟

1396/12/08
در سال‌های اخیر تلاش‌های جدیدی برای سفر دوباره انسان به ماه شده و تلاش می‌شود در تنها قمر زمین پایگاه ساخته شود. به اعتقاد پژوهشگران این پایگاه می‌تواند محل سوخت‌گیری و سکوی پرتاب انسان...

پربازدیدکننده ترین خبر

سال 97 از نگاه اسپاش؛ فراز و فرودهای بخش فضایی ایران

بخش فضایی ایران طی سالی که گذشت فراز و فرودهای بسیاری داشت که مهمترین آن پرتاب ناموفق ماهواره‌های پیام و دوستی بود. پایگاه تحلیلی خبری اسپاش تلاش کرده تا آخرین اخبار و تحلیل‌ها درباره بخش فضایی ایران را به اطلاع مخاطبین خود برساند. در ادامه مروری داریم بر خلاصه مهمترین خبرهای منتشر شده توسط اسپاش در این زمینه طی سال 97. با کلیک بر روی عنوان خبر می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید. استفاده از تصاویر تولید شده در اسپاش با ذکر عنوان اسپاش مانعی ندارد.