1396/12/20

مبارزه ماهواره ای چین با تروریسم

چین می گوید از این پس با پرتاب ماهواره‌های بیشتر و استفاده از فن آوری‌های نوین ماهواره‌ای، با تروریسم مبارزه خواهد کرد. ماهواره‌هایی که این کشور پرتاب می‌کند و فن آوری‌های پیشرفته‌ای که به‌دست آورده است کمک فراوانی به پلیس برای مقابله با تروریسم می‌کند.
مبارزه ماهواره ای چین با تروریسم

چین می گوید از این پس با پرتاب ماهواره‌های بیشتر و استفاده از فن آوری‌های نوین ماهواره‌ای، با تروریسم مبارزه خواهد کرد. ماهواره‌هایی که این کشور پرتاب می‌کند و فن آوری‌های پیشرفته‌ای که به‌دست آورده است کمک فراوانی به پلیس برای مقابله با تروریسم می‌کند.
گزارش یک رسانه چینی حاکی است یکی از اهداف مهم چین در توسعه فن آوری ماهواره‌ای، کمک به پلیس برای کاهش جرایم از جمله جرایم مرتبط با مواد مخدر است.
چین در حال توسعه سامانه ماهواره‌ای بایدو است که دارای کارکردهای بالایی در حوزه مسیریابی و موقعیت‌یابی است و به پلیس و نیروهای سیار این کشور در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر کمک می‌کند.
این گزارش خاطر نشان می‌کند چین با پرتاب ماهواره‌های خود به‌خصوص از سال ۲۰۱۴ میلادی به این طرف کوشیده است تا یک سامانه امنیتی ماهواره‌ای ایجاد کند و در جنوب شرق با تروریسم و در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب با استفاده از این فن آوری با تروریسم مقابله می‌کند.
سامانه بایدو چین که یک سیستم موقعیت سنجی است باعث شده است تا چین در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۰ هزار نیروی پلیس را در سامانه‌های سیار مستقر کند که برای ایجاد امنیت در سین کیانگ اهمیت فراوانی دارد.
چین ابراز امیدواری کرده است از این سامانه در سال جاری میلادی برای کمک به اجرای طرح‌های راه ابریشم استفاده کند و در سال ۲۰۲۰ میلادی خدمات جهانی آن را به دیگر کشورها ارایه دهد.
گزارش حاکی است که با استفاده از این فن آوری در سالهای اخیر چین موفق شده است در بسیاری از مناطق جنوبی و شمال غربی کشور نرخ ارتکاب جرم را تا ۲۶ درصد کاهش دهد.

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیشرفت‌های فضایی در خدمت پلیس

1396/12/16
ماهواره‌های سنجشی می‌توانند نواحی مختلف زمین را بررسی کنند، وجود منابع آبی را تشخیص دهند و یا حتی مکان‌های احتمالی کمین خرابکاران یا گروه‌های تروریستی را پیدا کنند. آلورو سیلن کران کومار،...

پربازدیدکننده ترین خبر

مریخ را با چشم غیر مسلح در آسمان ببینید

ماه آتی میلادی برای نخستین بار در ۱۵ سال اخیر فاصله مریخ تا زمین به کمترین میزان (۳۵.۸ میلیون مایل) می‌رسد و با چشم غیر مسلح می‌توان مریخ را در آسمان تماشا کرد. به گفته دین رگاس، یکی از ستاره شناسان رصدخانه سینسیناتی، ۳۱ جولای فاصله سیاره سرخ رنگ تا زمین ۳۵.۸ میلیون مایل خواهد بود. در این بازه زمانی مریخ با چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهد بود. محققان دلیل نزدیک شدن مریخ به زمین را ویژگی‌های خاص مدار این سیاره می‌دانند. زمین ۳۶۵ روز طول می‌کشد تا دور خورشید مدار بزند. حال آنکه مدار مریخ دور خورشید ۶۸۷ روز است. این بدان معناست که دو بار مدار زمین دور خورشید معادل یک بار سفر مریخ دور این ستاره است. به همین دلیل گاهی اوقات دو سیاره در دو سوی مخالف خورشید قرار می‌گیرند، اما تقریبا هر ۲۶ ماه یکبار زمین از فاصله بسیار نزدیک مریخ گذر می‌کند. گاهی اوقات همزمان با این رویداد سیاره سرخ و خورشید در دو سوی زمین قرار می‌گیرند. در این وضعیت مریخ و خورشید در دوسوی مخالف زمین هستند. از دیدگاه ساکنان زمین، همزمان با غروب خورشید در غرب، مریخ از سمت شرق طلوع می‌کند. سپس تمام شب در آسمان می‌ماند. اگر زمین و مریخ مداری دایره‌وار داشتند این وضعیت نیز سبب می‌شد دوسیاره به یکدیگر نزدیک شوند. اما مدار هر دو آنها بیضی شکل است بنابراین مریخ و زمین در انتهای هر مدار خود، کمی به خورشید نزدیک تر می‌شوند. همانطور که گفته شد، هر ۲۶ ماه فاصله مریخ و زمین به کمترین میزان می‌رسد. از سوی دیگر هر ۱۵تا۱۷ سال این اتفاق با واقعه perihelion یا نزدیک شدن فاصله مریخ و خورشید همزمان می‌شود. ترکیب این دو رویداد ماه آتی اتفاق می‌افتد.