1396/12/20

مبارزه ماهواره ای چین با تروریسم

چین می گوید از این پس با پرتاب ماهواره‌های بیشتر و استفاده از فن آوری‌های نوین ماهواره‌ای، با تروریسم مبارزه خواهد کرد. ماهواره‌هایی که این کشور پرتاب می‌کند و فن آوری‌های پیشرفته‌ای که به‌دست آورده است کمک فراوانی به پلیس برای مقابله با تروریسم می‌کند.
مبارزه ماهواره ای چین با تروریسم

چین می گوید از این پس با پرتاب ماهواره‌های بیشتر و استفاده از فن آوری‌های نوین ماهواره‌ای، با تروریسم مبارزه خواهد کرد. ماهواره‌هایی که این کشور پرتاب می‌کند و فن آوری‌های پیشرفته‌ای که به‌دست آورده است کمک فراوانی به پلیس برای مقابله با تروریسم می‌کند.
گزارش یک رسانه چینی حاکی است یکی از اهداف مهم چین در توسعه فن آوری ماهواره‌ای، کمک به پلیس برای کاهش جرایم از جمله جرایم مرتبط با مواد مخدر است.
چین در حال توسعه سامانه ماهواره‌ای بایدو است که دارای کارکردهای بالایی در حوزه مسیریابی و موقعیت‌یابی است و به پلیس و نیروهای سیار این کشور در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر کمک می‌کند.
این گزارش خاطر نشان می‌کند چین با پرتاب ماهواره‌های خود به‌خصوص از سال ۲۰۱۴ میلادی به این طرف کوشیده است تا یک سامانه امنیتی ماهواره‌ای ایجاد کند و در جنوب شرق با تروریسم و در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب با استفاده از این فن آوری با تروریسم مقابله می‌کند.
سامانه بایدو چین که یک سیستم موقعیت سنجی است باعث شده است تا چین در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۰ هزار نیروی پلیس را در سامانه‌های سیار مستقر کند که برای ایجاد امنیت در سین کیانگ اهمیت فراوانی دارد.
چین ابراز امیدواری کرده است از این سامانه در سال جاری میلادی برای کمک به اجرای طرح‌های راه ابریشم استفاده کند و در سال ۲۰۲۰ میلادی خدمات جهانی آن را به دیگر کشورها ارایه دهد.
گزارش حاکی است که با استفاده از این فن آوری در سالهای اخیر چین موفق شده است در بسیاری از مناطق جنوبی و شمال غربی کشور نرخ ارتکاب جرم را تا ۲۶ درصد کاهش دهد.

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیشرفت‌های فضایی در خدمت پلیس

1396/12/16
ماهواره‌های سنجشی می‌توانند نواحی مختلف زمین را بررسی کنند، وجود منابع آبی را تشخیص دهند و یا حتی مکان‌های احتمالی کمین خرابکاران یا گروه‌های تروریستی را پیدا کنند. آلورو سیلن کران کومار،...

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره‌ها در جستجوی زمین‌های مناسب برای کاشت برنج

مرکز کاربردهای فضایی شمال شرق (North Eastern Space Applications Centre به‌اختصار NESAC) در هند به درخواست اداره کشاورزی دولت ایالت مگالایا (Meghalaya) به یاری تعیین زمین‌های مناسب برای کاشت برنج با استفاده از فناوری فضایی آمده است. در این طرح فناوری‌های ماهواره‌ای از سنجش از دور و سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی یا جی‌آی‌اس (GIS) به کار گرفته می‌شوند. به گفته مسئولان این طرح، استفاده از فناوری فضایی باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از سعی و خطا برای تعیین زمین‌های مناسب می‌شود. همچنین با داده‌های ماهواره‌ای می‌توان مناطق بسیار بزرگی را بررسی کرد که انجام زمینی چنین کاری بسیار دشوار است. البته ماهواره‌ها نمی‌توانند تحولات اجتماعی و جمعیتی را تشخیص دهند و به همین دلیل باید منابع اطلاعات مختلفی برای به دست آوردن چشم‌اندازی جامع از مناطقی که هم از نظر اجتماعی و هم بوم‌شناسی برای پرورش برنج بورو مناسب باشند ترکیب شوند.