1396/12/20

مبارزه ماهواره ای چین با تروریسم

چین می گوید از این پس با پرتاب ماهواره‌های بیشتر و استفاده از فن آوری‌های نوین ماهواره‌ای، با تروریسم مبارزه خواهد کرد. ماهواره‌هایی که این کشور پرتاب می‌کند و فن آوری‌های پیشرفته‌ای که به‌دست آورده است کمک فراوانی به پلیس برای مقابله با تروریسم می‌کند.
مبارزه ماهواره ای چین با تروریسم

چین می گوید از این پس با پرتاب ماهواره‌های بیشتر و استفاده از فن آوری‌های نوین ماهواره‌ای، با تروریسم مبارزه خواهد کرد. ماهواره‌هایی که این کشور پرتاب می‌کند و فن آوری‌های پیشرفته‌ای که به‌دست آورده است کمک فراوانی به پلیس برای مقابله با تروریسم می‌کند.
گزارش یک رسانه چینی حاکی است یکی از اهداف مهم چین در توسعه فن آوری ماهواره‌ای، کمک به پلیس برای کاهش جرایم از جمله جرایم مرتبط با مواد مخدر است.
چین در حال توسعه سامانه ماهواره‌ای بایدو است که دارای کارکردهای بالایی در حوزه مسیریابی و موقعیت‌یابی است و به پلیس و نیروهای سیار این کشور در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر کمک می‌کند.
این گزارش خاطر نشان می‌کند چین با پرتاب ماهواره‌های خود به‌خصوص از سال ۲۰۱۴ میلادی به این طرف کوشیده است تا یک سامانه امنیتی ماهواره‌ای ایجاد کند و در جنوب شرق با تروریسم و در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب با استفاده از این فن آوری با تروریسم مقابله می‌کند.
سامانه بایدو چین که یک سیستم موقعیت سنجی است باعث شده است تا چین در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۰ هزار نیروی پلیس را در سامانه‌های سیار مستقر کند که برای ایجاد امنیت در سین کیانگ اهمیت فراوانی دارد.
چین ابراز امیدواری کرده است از این سامانه در سال جاری میلادی برای کمک به اجرای طرح‌های راه ابریشم استفاده کند و در سال ۲۰۲۰ میلادی خدمات جهانی آن را به دیگر کشورها ارایه دهد.
گزارش حاکی است که با استفاده از این فن آوری در سالهای اخیر چین موفق شده است در بسیاری از مناطق جنوبی و شمال غربی کشور نرخ ارتکاب جرم را تا ۲۶ درصد کاهش دهد.

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیشرفت‌های فضایی در خدمت پلیس

1396/12/16
ماهواره‌های سنجشی می‌توانند نواحی مختلف زمین را بررسی کنند، وجود منابع آبی را تشخیص دهند و یا حتی مکان‌های احتمالی کمین خرابکاران یا گروه‌های تروریستی را پیدا کنند. آلورو سیلن کران کومار،...

پربازدیدکننده ترین خبر

بحران سایوز در روسیه

به دنبال حادثه شکست سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz-ms10) در پرتاب روز ۱۱اکتبر, طی چند روز گذشته گروه بزرگی از جست‌وجوگران توسط روسکاسموس (Roscosmos) اجیر شده‌اند تا منطقه سقوط حامل فضایی را وجب به وجب بگردند و قطعات حامل فضایی سقوط کرده را جمع‌آوری کنند. در پی کار این افراد تقریبا تمامی قطعات حامل فضایی سقوط کرده، پس از بسته‌بندی و کدگذاری به شرکت پروگرس (progress) سازنده حامل فضایی سایوز در شهر سامارا فرستاده شدند تا توسط مهندسان و کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرند. گروهی از متخصصان به سرپرستی دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه، بعد از رسیدن قطعات هم به سامارا رفتند تا در محلی که قطعات مراحل اول و دوم حامل فضایی سایوز به آن تحویل داده شد, ناظر بررسی‌ها بر روی این قطعات باشند. براساس اسناد و مدارک، هزینه‌های پرواز بیش از ۳میلیون روبل (به‌طور دقیق ۳،۱۳۰،۹۷۵روبل ۱۲کپک به اضافه ۴۷۵،۰۱۳روبل به عنوان مالیات بر ارزش افزوده) بوده است! سرنشینان فعلی ایستگاه تنها تا حدود اواخر دسامبر وقت دارند به زمین بازگردند و اگر بررسی‌ها بیشتر طول بکشد برای بازگرداندن آن‌ها باید سفینه سایوز جدیدی -البته بدون سرنشین- به فضا فرستاده شود. از سوی دیگر با توجه به سوراخی که در سفینه سایوز متصل به ایستگاه به‌وجود آمد, کارشناسان روسکاسموس معتقدند باید فضانوردان با راهپیمایی فضایی, بدنه خارجی آن را مورد بررسی قرار دهند و راهپیمایی هم مستلزم حضور دو فضانورد است در حالی که فعلا تنها یک فضانورد روس در ایستگاه فعال است و قرار بود بررسی بدنه خارجی را آوچنین به همراه او انجام دهد که به دلیل سقوط سایوز نتوانست به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسد. روسکاسموس تلاش دارد هرچه زودتر از این مخمصه نجات پیدا کند و بتواند با رفع مشکل فنی حامل فضایی بالابرنده, ناو سرنشین‌دار دیگری به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد.