1396/12/19

رژیم صهیونیستی به دنبال پروژه ماهواره‌ای روسی در اوکراین

شرکت اسپیسکام رژیم صهیونیستی، اپراتور ارتباطات ماهواره‌ای آموس (AMOS ) که توسط صنعت هوافضا اسرائیل (Israel Aerospace Industries-IAI) ، به‌وجود آمده مذاکراتی را با آژانس فضایی اوکراین (SSAU State Space Agency of Ukraine) برای ایجاد پروژه سیستم ارتباطی ماهواره‌ای ملی اوکراین (UNSCS Ukrainian national...
رژیم صهیونیستی به دنبال پروژه ماهواره‌ای روسی  در اوکراین

سیروس برزو: شرکت اسپیسکام رژیم صهیونیستی، اپراتور ارتباطات ماهواره‌ای آموس (AMOS) که توسط صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی (Israel Aerospace Industries-IAI) ، به‌وجود آمده مذاکراتی را با آژانس فضایی اوکراین (SSAU State Space Agency of Ukraine)  برای ایجاد پروژه سیستم ارتباطی ماهواره‌ای ملی اوکراین (UNSCS Ukrainian national satellite communications system)  آغاز کرده است.
بر اساس خبر های منتشره،  این مذاکرات در پایان ماه فوریه، گفت‌وگو در مورد وضعیت پروژه بین پاول دتیارنکو (Pavlo Dehtiarenko)، رئیس آژانس فضایی اوکراین،  و دیوید پولاک (David Pollack)، مدیر عامل شرکت اسپیسکام ، در کیف برای مشارکت در مورد سامانه ماهواره لیبید (Lybid) اوکراین صورت گرفته است.

بنا به گزارش مطبوعاتی منتشر شده بعد از ملاقات این دو نفر، نمایندگان رژیم صهیونیستی علاقه مندی خود به همکاری و مشارکت در سامانه ماهواره‌ای لیبید (Lybid)  اوکراین و همکاری فعال‌تر با استفاده از آن به صورت مشترک را اعلام کردند.
در این نشست، به تجربه مثبت همکاری بین اسپیسکام  و شرکت دولتی اوکرکاسموس(Ukrkosmos) در مورد اجاره ماهواره AMOS 7  برای پروژه تلویزیونی استرانا( Strana TV) اشاره شد.
کانادا و روسیه برای ساخت و پرتاب ماهواره لیبید (Lybid) مشارکت دارند. این سامانه ماهواره‌ای باید در یک مدار ژئواستاتیک در سه جهت اروپا، غرب آفریقا و هند فعالیت کند و قادر به انتقال تا ۹۰۰ایستگاه تلویزیونی باشد.
قرارداد ایجاد سامانه ماهواره‌ای در دسامبر ۲۰۰۹ توسط آژانس فضایی اوکراین و شرکت کانادایی مک دونالد دتویلر (Canada’s MacDonald Dettwiler and Associates -MDA)، کانادا امضا شد. بر اساس این قرارداد وامی به ارزش ۲۵۴.۶ میلیون دلار از سوی موسسه توسعه صادرات کانادا (EDC) به این برنامه اختصاص یافت و شرکت رشتنف (Russia’s Information Satellite Systems – Reshetnev Company) کار طراحی و ساخت آن را به عهده گرفت. در تابستان ۲۰۱۴ اعلام شد با نظارت پیمانکار کانادایی توسعه و ساخت ماهواره در روسیه پیش رفته است. اما بعد مشخص شد که مشکلات سیاسی پیش آمده در کریمه همچنین عدم پیشرفت در زیرساخت‌های زمینی کار را به بن بست می کشاند زیرا قرار بود یکی از مراکز اصلی این سامانه ماهواره ای در کریمه باشد و با جدا شدن کریمه، دولت اوکراین باید یک مرکز کنترل جدید در سرزمین اصلی اوکراین بسازد و این کار نیاز به افزایش بودجه داشت.
دولت اوکراین در اکتبر ۲۰۱۷ مبلغ ۱۷ میلیون دلار برای تأمین مالی اضافی این پروژه  اختصاص داد و به آن،  آژانس فضایی اوکراین در ماه نوامبر برنامه‌های خود را برای استفاده از ماهواره در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ اعلام کرد. طبق برنامه پیش بینی شده این ماهواره با استفاده از موشک اوکراینی زنیت از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور انجام خواهد شد.

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تفاهم‌نامه یوتلست و چاینا یونیون برای ارائه ارتباطات ماهواره‌ای راه ابریشم

1396/10/24
در جریان سفر امانوئل مكران رئیس‌جمهور فرانسه به چین، امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت شبکه مخابراتی چاینا یونیون (China United Network Communications Co., Ltd. -China Unicom) و شرکت فرانسوی...

راه اندازی شبکه iDirect برای گسترش ارتباطات ماهواره ای در سومالی

1396/10/25
شرکت Vision Technologies Systems Inc (VT Systems) اعلام کرد که دالکام سومالی با نصب یک سامانه شبکه ای از شرکت آی دایرکت (iDirect ) تلاش دارد تا سرعت ارتباط های ماهواره ای در سومالی را بالا...

تلاش یک شرکت اوکراینی بریتانیایی برای تاسیس پایگاه پرتاب ماهواره‌های کوچک

1396/11/23
شرکت دو ملیتی اسکایرورا (Skyrora) از برنامه‌های خود برای انجام یک پرواز آزمایشی زیرمداری در سه ماهه آخر سال 2018 خبر داد. این شرکت همچنین به عنوان بخشی از استراتژی خود برای کاهش هزینه پرتاب‌...

پربازدیدکننده ترین خبر

ساخت ماهواره ۱۵۰ میلیون دلاری رصد زمین در روسیه تا سال ۲۰۲۵

روسیه تا اواخر سال ۲۰۲۵، ماهواره سنجش از دور را که ۱۵۰ میلیون دلار هزینه دارد، تکمیل خواهد کرد. روسیه تا اواخر سال ۲۰۲۵، کار ساخت یک ماهواره جدید سنجش‌ازدور زمین را به پایان می‌رساند. این ماهواره بر اساس فضاپیمای کندور FKA که هم‌اکنون موجود است، ساخته می شود. بر اساس اطلاعاتی که به‌تازگی در وب سایت تدارکات دولتی روسیه منتشر شده است، انجمن تحقیق و تولید ماشین سازی روسیه (Russia’s Research and Production Association of Machine-Building) مستقر در شهرک ریوتوف مسکو، یک ماهواره جدید سنجش‌ازدور زمین را تا اواخر سال 2025 می سازد. این ماهواره سنجش‌ازدور بر مبنای فضاپیمای موجود کوندور- FKA ساخته می‌شود.