1396/12/09

معرفی اپلیکیشن؛ با برنامه ردیاب ماهواره، مصنوعات ساخت بشر را در آسمان پیدا کنید

همیشه می خواستید که عبورایستگاه فضایی بین‌المللی و ماهواره‌های ساخت بشر را از آسمان محل سکونتتان رصد کنید؟ با برنامه ردیاب ماهواره به راحتی می‌توانید دریابید که کدام ماهواره در آسمان محل سکونتتان دیده می شود و پیشبینی‌های عبور آنها را ببیند.
معرفی اپلیکیشن؛ با برنامه ردیاب ماهواره،  مصنوعات ساخت بشر  را در آسمان پیدا کنید

 مریم فخیمی: همیشه می خواستید که عبورایستگاه فضایی بین‌المللی و ماهواره‌های ساخت بشر را از آسمان محل سکونتتان رصد کنید؟ با برنامه ردیاب ماهواره (Satellite Tracker) به راحتی می‌توانید دریابید که کدام ماهواره در آسمان محل سکونتتان دیده می شود و پیشبینی‌های عبور آنها را ببیند. این برنامه به طور خاص برای ردیابی آسان ماهواره‌ها طراحی شده است.
این برنامه جدید ردیاب ماهواره در میان برنامه‌های کاربردی ماهواره‌ای به خاطرخصوصیاتی چون جذابیت، استفاده آسان و سریع برجسته است. 

ویژگی‌های اصلی:
★ ردیاب ماهواره‌ای ساده و فوری
★ ماهواره‌های مهم و حقایق جذاب درباره آن‌ها 
★ زمان‌سنج گردش ماهواره‌ای
★ پیش‌بینی گذر ماهواره
★ انتخاب محل سکونت

این اپلیکیشن شامل ردیابی ایستگاه فضایی بین‌المللی، تلسکوپ فضایی هابل ، ADEOS II، Ajisai، Akari، ALOS، Aqua، Envisat، ERBS، Genesis I، Genesis II ، Resurs - DK No.1، Seasat، Suzaku، Tiangong – 1  است.

این برنامه به شماره نشان می‌دهد که ایستگاه فضایی بین‌المللی در زمان انتخابی شما کجا است و آیا از محل سکونت شما در زمین دیده می شود.

چگونه از این ماهواره‌یاب استفاده کنیم؟
هر ماهواره‌ای که از لیست انتخاب کنید، مکان فعلی آن را در آسمان ودر زمان انتخابی نشان می‌دهد. همچنین ماهواره‌ای که درلحظه در آسمان محل سکونتتان است را می‌توانید بیابید. مدت زمان عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی یا ماهواره‌های مختلف از فراز شهرتان را نیز نمایش می‌دهد. 
یک هشدار به شما اطلاع خواهد داد که چند دقیقه بعد می‌توانید گذرISS  یا دیگر ماهواره‌ها را در آسمان ببینید. فهرست گذرها به شما اجازه می‌دهد تا برای گذر هر چند ماهواره که می‌خواهید مشاهده کنید، زنگ هشدار را تنظیم کنید.

گزینه  fly-with-satellite را انتخاب کنید و از تماشای تصویر سه بعدی حرکت ماهواره‌ها با سرعت و موقعیت واقعی بر فراز زمین لذت ببرید. در حالی که حرکت ماهواره را دنبال می‌کنید جزییات مدل آن را به صورت سه بعدی نیز خواهید دید. 
می‌خواهید خودتان در لحظه ماهواره را در آسمان پیدا کنید؟ به دنبال نشانگر ویژه بروید و نور ماهواره در حال حرکت را بر فراز محل سکونتتان ببینید.
برای تعیین موقعیت مکانی خود، به صورت خودکار یا دستی آن را از لیست انتخاب کنید. مکان شما با یک نشانه روی زمین مشخص می‌شود، بنابراین می توانید ماهواره‌هایی که در آسمان محل سکونتتان حرکت می‌کنند را ببینید.
اگر شما عاشق علم یا نجوم هستید، این برنامه کاربردی می‌تواند برای شما جذاب باشد. ردیابی ماهواره‌ها برای بچه‌ها نیز یک فعالیت علمی جالب و عالی است. 

لینک دانلود:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitotechnology.SatelliteTracker

نجوم | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

مریخ را با چشم غیر مسلح در آسمان ببینید

ماه آتی میلادی برای نخستین بار در ۱۵ سال اخیر فاصله مریخ تا زمین به کمترین میزان (۳۵.۸ میلیون مایل) می‌رسد و با چشم غیر مسلح می‌توان مریخ را در آسمان تماشا کرد. به گفته دین رگاس، یکی از ستاره شناسان رصدخانه سینسیناتی، ۳۱ جولای فاصله سیاره سرخ رنگ تا زمین ۳۵.۸ میلیون مایل خواهد بود. در این بازه زمانی مریخ با چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهد بود. محققان دلیل نزدیک شدن مریخ به زمین را ویژگی‌های خاص مدار این سیاره می‌دانند. زمین ۳۶۵ روز طول می‌کشد تا دور خورشید مدار بزند. حال آنکه مدار مریخ دور خورشید ۶۸۷ روز است. این بدان معناست که دو بار مدار زمین دور خورشید معادل یک بار سفر مریخ دور این ستاره است. به همین دلیل گاهی اوقات دو سیاره در دو سوی مخالف خورشید قرار می‌گیرند، اما تقریبا هر ۲۶ ماه یکبار زمین از فاصله بسیار نزدیک مریخ گذر می‌کند. گاهی اوقات همزمان با این رویداد سیاره سرخ و خورشید در دو سوی زمین قرار می‌گیرند. در این وضعیت مریخ و خورشید در دوسوی مخالف زمین هستند. از دیدگاه ساکنان زمین، همزمان با غروب خورشید در غرب، مریخ از سمت شرق طلوع می‌کند. سپس تمام شب در آسمان می‌ماند. اگر زمین و مریخ مداری دایره‌وار داشتند این وضعیت نیز سبب می‌شد دوسیاره به یکدیگر نزدیک شوند. اما مدار هر دو آنها بیضی شکل است بنابراین مریخ و زمین در انتهای هر مدار خود، کمی به خورشید نزدیک تر می‌شوند. همانطور که گفته شد، هر ۲۶ ماه فاصله مریخ و زمین به کمترین میزان می‌رسد. از سوی دیگر هر ۱۵تا۱۷ سال این اتفاق با واقعه perihelion یا نزدیک شدن فاصله مریخ و خورشید همزمان می‌شود. ترکیب این دو رویداد ماه آتی اتفاق می‌افتد.