1396/12/07

معرفی برترین های عکاسی نجوم (جهان در شب) در زنجان

هفتمین دوره کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب (Twan) با معرفی نفرات برتر در زنجان به کار خود پایان داد.
معرفی برترین های عکاسی نجوم (جهان در شب) در زنجان

هفتمین دوره کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب (Twan) با معرفی نفرات برتر در زنجان به کار خود پایان داد.
دبیر این دوره از جشنواره گفت:«جشنواره امسال در دو بخش اعماق آسمان ، آسمان شب و بخش ویژه میراث فرهنگی و آسمان شب برگزار شد«.
تبیانی افزود:«در بخش اعماق آسمان عکس حمید ناصری به عنوان عکس برگزیده و آثار خسرو جعفری‌زاده و امیر احتشامی شایسته تقدیر  شدند».
وی گفت :«در بخش آسمان شب نیز، عکس‌های امید غیاث الدین  ، پریسا باجلان و عباس احمدیان برگزیده شد و هیأت داوران آثار سعید فخیم زاده ، صابر کریمی و رحیم حیدرنیا را شایسته تقدیر دانستند».
دبیر جشنواره با بیان اینکه عکاسانی از ۲۰ کشور در این دوره حضور داشتند افزود:«در این دوره ۱۴۰ عکاس نجومی حرفه‌ای و آماتور  ۱۶ ساعت در دوره کارگاه های پیشرفته و مبتدی در سبک عکاسی زمین و آسمان است شرکت کردند».
هفتمین کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب از دوم اسفند در زنجان آغاز شده بود .
از سال ۱۳۸۸ زنجان میزبان هرساله این کارگاه بین المللی عکاسی نجومی است.داخلی | نجوم |

نظر شما
اخبار مرتبط

سیزدهمین همایش کشوری نجوم دانش آموزی به میزبانی استان زنجان برگزار می شود

1396/11/18
اکبر تقی لو، رئیس کانون فرهنگی و تربیتی سهروردی زنجان، گفت:«سیزدهمین همایش دانش‌آموزی نجوم قطب 1، 4 و 6 کانون‌های فرهنگی و تربیتی کشور به میزبانی استان زنجان برگزارخواهد شد».

آموزش عکاسی نجومی؛ موضوع نشست ماهانه باشگاه نجوم تهران

1396/11/25
عکاسی نجومی به عنوان شاخه ای جذاب و تلفیق هنر عکاسی با علم نجوم، موضوع یکصدوهفتادو سومین باشگاه نجوم تهران است.

پربازدیدکننده ترین خبر

جزئیات جدیدی از پروژه اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس اعلام شد

جدیدا اطلاعات بیشتری از منظومه استارلینک (Starlink) شامل جزئیات طراحی ماهواره‌ها و تفکر قرارگرفته پشت تعیین تعداد نهایی ماهواره‌های منظومه منتشر شده است. بیشینه تعداد ماهواره‌های منظومه استارلینک، 12000 عدد خواهد بود؛ تقریبا 6 برابر کل تعداد ماهواره‌های فعال در مدار. اولین سری از ماهواره‌های این منظومه در یک دسته 60 عددی به زودی به فضا ارسال خواهند شد و ایلن ماسک (Elon Musk)، مدیر و بنیانگذار اسپیس ایکس می‌گوید هنگامی تعداد ماهواره‌های استارلینک در مدار به 1000 عدد برسد، این پروژه از لحاظ اقتصادی به ثبات خواهد رسید. بعد از انجام 7 پرتاب اول و با قرار دادن 400 ماهواره از منظومه در مدار، بعضی از مناطق تحت پوشش پیوسته اینترنتی قرار خواهند گرفت. مارک جانکوزا (Mark Juncosa) معاون بخش مهندسی وسایل نقلیه اسپیس ایکس می‌گوید پس از انجام 12 پرتاب کل آمریکا، پس از 24 پرتاب اکثر جمعیت جهان و پس از 30 پرتاب کل سیاره زمین تحت پوشش منظومه استارلینک قرار خواهد گرفت. به گفته ماسک با هر پرتاب تقریبا 1 ترابیت به ظرفیت قابل استفاده منظومه اضافه می‌شود. این در حالی است که مجموع ظرفیت قابل استفاده منظومه‌های تله‌ست (Telesat) و وان‌وب به ترتیب 8 و 6 ترابیت خواهد بود.