1396/11/28

فالکون هوی ممکن است رقیب روسی پیدا کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حکمی را امضا کرد که می تواند تأثیر قابل توجهی در برنامه فضایی فدرال روسیه از سال های 2016 تا 2025 داشته باشد.
فالکون هوی ممکن است رقیب روسی پیدا کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور  روسیه، حکمی را امضا کرد که می‌تواند تأثیر قابل توجهی در برنامه فضایی فدرال روسیه از سال‌های 2016 تا 2025 داشته باشد.
 ایگور کوماروف، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه (روس کاسموس)، گفتند: که هدف از دستور رئیس جمهور، دستیابی به یک ماهواره‌بر سوپر سنگین، و همچنین ساخت سکوی پرتاب‌کننده آن در مرکز فضایی واستوچنی می‌باشد که اولین پرتاب این ماهواره‌بر سه مرحله، برای سال 2027 برنامه‌ریزی شده است، در حالی که قبل از این دستور ولادیمیر پوتین، در ماه دسامبر گذشته، دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه، اعلام کرده بود که این ماهواره‌بر برای 2030 برنامه‌ریزی شده است و با این دستور رئیس جمهور مقرر شده است، این ماهواره‌بر سوپر سنگین، حدود سه سال زودتر به نتیجه برسد. علاوه‌بر انجام ماموریت‌های مختلف، یکی از ماموریت‌های این ماهواره‌بر  انتقال یک ایستگاه ماهواره ای بین مسیری، (Deep Space Gateway ) در مدار ماه می‌باشد.

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه در فضا به کدام سو حرکت می‌کند؟

1396/10/17
شکست اخیر روسیه در پرتاب ماهواره متئور ام. بار دیگر توانایی‌های روسیه در فناوری فضایی را زیر سؤال برد. منابع خبری غرب با استفاده از این دستمایه در چارچوب آغاز دوران تازه جنگ سرد سیاسی بین...

پربازدیدکننده ترین خبر

اپسیلون ژاپنی با هفت ماهواره به فضا پرتاب شد

ژاپن نخستین پرتاب خود را در سال 2019 با استفاده از موشک اپسیلون انجام داد. در این پرتاب هفت ماهواره را مدار قرار گرفت. اپسیلون از مرکز فضایی اوچینورا در ساعت 09:50:20 به وقت محلی (00:50 به وقت گرینویچ) به فضا پرتاب و طی یک زمان 9 دقیقه و17 ثانیه ای محموله را به مقصد رساند. ماهواره 200 کیلوگرمی ماهواره راپیس-1 (RAPIS-1)، مکعبی با ابعاد یک متر است که توسط شرکت آکسل اسپیس (Axelspace) با هدف آزمایش قطعات در مدار برای استفاده بالقوه در ماموریت های آینده طراحی و ساخته شده است. یکی دیگر از محموله های موشک اپسیلون در این پرتاب، سامانه ای به نام آسترو لیو-1 (Astro Live 1 (ALE-، یک ماهواره 68 کیلوگرمی طراحی و ساخته شده توسط شرکت ژاپنی آسترو لیو اکسپرینس(Astro Live Experiences) است که برای ایجاد شهاب سنگ مصنوعی استفاده می شود. این ماهواره گلوله های کوچک به قطر حدود یک سانتی متر را به جو شلیک می کند. محموله دیگر ، ماهواره 50 کیلوگرمی هودویوشی-2 (Hodoyoshi-2) است که به عنوان یک ابزار نجومی برای یک کنسرسیوم پژوهشی بین المللی به رهبری دانشگاه توکیو راهی مدار زمین شد. محموله دیگری که در این پرتاب در مدار قرار گرفت، میکرودراگون (MicroDragon) یک ماهواره 50 کیلوگرمی مرکز ملی ماهواره ویتنام است که برای مطالعه مناطق ساحلی ویتنام، جمع آوری داده ها جهت کمک به تعیین کیفیت آب، و نظارت بر تغییرات در خط ساحلی کشور است. از جمله سه ماهواره دیگری که با اپسیلون در مدار قرار گرفت، نخستین آنها تاسواره ای با نام اوریگامی ست (OrigamiSat) در اندازه 10 در 10 در 34 سانتی متر بود. این ماهواره ها توسط موسسه فناوری توکیو اداره می شود. اوریگامی ست هنگامی که در مدار قرار می گیرد، استقرار یک ساختار با لایه ای نازک را آزمایش می کند. این ماهواره همچنین دارای یک فرسنتده رادیو آماتور است.