1396/11/28

فالکون هوی ممکن است رقیب روسی پیدا کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حکمی را امضا کرد که می تواند تأثیر قابل توجهی در برنامه فضایی فدرال روسیه از سال های 2016 تا 2025 داشته باشد.
فالکون هوی ممکن است رقیب روسی پیدا کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور  روسیه، حکمی را امضا کرد که می‌تواند تأثیر قابل توجهی در برنامه فضایی فدرال روسیه از سال‌های 2016 تا 2025 داشته باشد.
 ایگور کوماروف، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه (روس کاسموس)، گفتند: که هدف از دستور رئیس جمهور، دستیابی به یک ماهواره‌بر سوپر سنگین، و همچنین ساخت سکوی پرتاب‌کننده آن در مرکز فضایی واستوچنی می‌باشد که اولین پرتاب این ماهواره‌بر سه مرحله، برای سال 2027 برنامه‌ریزی شده است، در حالی که قبل از این دستور ولادیمیر پوتین، در ماه دسامبر گذشته، دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه، اعلام کرده بود که این ماهواره‌بر برای 2030 برنامه‌ریزی شده است و با این دستور رئیس جمهور مقرر شده است، این ماهواره‌بر سوپر سنگین، حدود سه سال زودتر به نتیجه برسد. علاوه‌بر انجام ماموریت‌های مختلف، یکی از ماموریت‌های این ماهواره‌بر  انتقال یک ایستگاه ماهواره ای بین مسیری، (Deep Space Gateway ) در مدار ماه می‌باشد.

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه در فضا به کدام سو حرکت می‌کند؟

1396/10/17
شکست اخیر روسیه در پرتاب ماهواره متئور ام. بار دیگر توانایی‌های روسیه در فناوری فضایی را زیر سؤال برد. منابع خبری غرب با استفاده از این دستمایه در چارچوب آغاز دوران تازه جنگ سرد سیاسی بین...

پربازدیدکننده ترین خبر

بحران سایوز در روسیه

به دنبال حادثه شکست سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz-ms10) در پرتاب روز ۱۱اکتبر, طی چند روز گذشته گروه بزرگی از جست‌وجوگران توسط روسکاسموس (Roscosmos) اجیر شده‌اند تا منطقه سقوط حامل فضایی را وجب به وجب بگردند و قطعات حامل فضایی سقوط کرده را جمع‌آوری کنند. در پی کار این افراد تقریبا تمامی قطعات حامل فضایی سقوط کرده، پس از بسته‌بندی و کدگذاری به شرکت پروگرس (progress) سازنده حامل فضایی سایوز در شهر سامارا فرستاده شدند تا توسط مهندسان و کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرند. گروهی از متخصصان به سرپرستی دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه، بعد از رسیدن قطعات هم به سامارا رفتند تا در محلی که قطعات مراحل اول و دوم حامل فضایی سایوز به آن تحویل داده شد, ناظر بررسی‌ها بر روی این قطعات باشند. براساس اسناد و مدارک، هزینه‌های پرواز بیش از ۳میلیون روبل (به‌طور دقیق ۳،۱۳۰،۹۷۵روبل ۱۲کپک به اضافه ۴۷۵،۰۱۳روبل به عنوان مالیات بر ارزش افزوده) بوده است! سرنشینان فعلی ایستگاه تنها تا حدود اواخر دسامبر وقت دارند به زمین بازگردند و اگر بررسی‌ها بیشتر طول بکشد برای بازگرداندن آن‌ها باید سفینه سایوز جدیدی -البته بدون سرنشین- به فضا فرستاده شود. از سوی دیگر با توجه به سوراخی که در سفینه سایوز متصل به ایستگاه به‌وجود آمد, کارشناسان روسکاسموس معتقدند باید فضانوردان با راهپیمایی فضایی, بدنه خارجی آن را مورد بررسی قرار دهند و راهپیمایی هم مستلزم حضور دو فضانورد است در حالی که فعلا تنها یک فضانورد روس در ایستگاه فعال است و قرار بود بررسی بدنه خارجی را آوچنین به همراه او انجام دهد که به دلیل سقوط سایوز نتوانست به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسد. روسکاسموس تلاش دارد هرچه زودتر از این مخمصه نجات پیدا کند و بتواند با رفع مشکل فنی حامل فضایی بالابرنده, ناو سرنشین‌دار دیگری به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد.