1396/11/28

فالکون هوی ممکن است رقیب روسی پیدا کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حکمی را امضا کرد که می تواند تأثیر قابل توجهی در برنامه فضایی فدرال روسیه از سال های 2016 تا 2025 داشته باشد.
فالکون هوی ممکن است رقیب روسی پیدا کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور  روسیه، حکمی را امضا کرد که می‌تواند تأثیر قابل توجهی در برنامه فضایی فدرال روسیه از سال‌های 2016 تا 2025 داشته باشد.
 ایگور کوماروف، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه (روس کاسموس)، گفتند: که هدف از دستور رئیس جمهور، دستیابی به یک ماهواره‌بر سوپر سنگین، و همچنین ساخت سکوی پرتاب‌کننده آن در مرکز فضایی واستوچنی می‌باشد که اولین پرتاب این ماهواره‌بر سه مرحله، برای سال 2027 برنامه‌ریزی شده است، در حالی که قبل از این دستور ولادیمیر پوتین، در ماه دسامبر گذشته، دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه، اعلام کرده بود که این ماهواره‌بر برای 2030 برنامه‌ریزی شده است و با این دستور رئیس جمهور مقرر شده است، این ماهواره‌بر سوپر سنگین، حدود سه سال زودتر به نتیجه برسد. علاوه‌بر انجام ماموریت‌های مختلف، یکی از ماموریت‌های این ماهواره‌بر  انتقال یک ایستگاه ماهواره ای بین مسیری، (Deep Space Gateway ) در مدار ماه می‌باشد.

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه در فضا به کدام سو حرکت می‌کند؟

1396/10/17
شکست اخیر روسیه در پرتاب ماهواره متئور ام. بار دیگر توانایی‌های روسیه در فناوری فضایی را زیر سؤال برد. منابع خبری غرب با استفاده از این دستمایه در چارچوب آغاز دوران تازه جنگ سرد سیاسی بین...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالی که گذشت از نگاه اسپاش؛ فراز و فرودهای بخش فضایی ایران (۲)

بخش فضایی ایران طی سالی که گذشت فراز و فرودهای بسیاری داشت که مهمترین آن تغییر مدیریت سازمان فضایی ایران و منصوب شدن مرتضی براری به جای محسن بهرامی بود. مرتضی براری با دیدگاهی مبتنی بر توسعه اقتصاد فضایی وارد شده و تلاش دارد تا بخش خصوصی را در این حوزه فعال کند. پایگاه تحلیلی خبری اسپاش تلاش کرد تا آخرین اخبار و تحلیل‌ها درباره بخش فضایی ایران را به اطلاع مخاطبین خود برساند. در ادامه مروری داریم بر خلاصه مهمترین خبرهای منتشر شده توسط اسپاش در این زمینه طی سال ۹۶. با کلیک بر روی عنوان خبر می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید. استفاده از تصاویر تولید شده در اسپاش با ذکر عنوان اسپاش مانعی ندارد.