1396/10/23

استارت‌آپ اسپانیایی برای توسعه ماهواره‌بر بازگشت پذیر سرمایه جذب کرد

استارت‌آپ اسپانیایی پی.ال.دی اسپیس (PLD Space) به‌تازگی اعلام کرده که بودجه‌ای به میزان 2.4 میلیون یورو، برای ادامه توسعه ماهواره‌برهای بازگشت‌پذیر مداری و زیرمداری آریون 1و2 (Arion1-2) دریافت کرده است.این هزینه توسط مرکز توسعه‌ی صنعتی و تکنولوژی اسپانیا (CDTI) و بنیاد سرمایه‌گذاری استارت آپ اسپانیا،...
 استارت‌آپ اسپانیایی برای توسعه ماهواره‌بر بازگشت پذیر  سرمایه جذب کرد

استارت‌آپ اسپانیایی پی.ال.دی اسپیس (PLD Space) به‌تازگی اعلام کرده که بودجه‌ای به میزان 2.4 میلیون یورو، برای ادامه توسعه ماهواره‌برهای بازگشت‌پذیر مداری و زیرمداری آریون 1و2 (Arion1-2) دریافت کرده است. این هزینه توسط مرکز توسعه‌ی صنعتی و تکنولوژی اسپانیا (CDTI) و بنیاد سرمایه‌گذاری استارت آپ اسپانیا، آژانس امنیت اطلاعات و شبکه‌ی اروپا (ENISA)، و کمیسیونی اروپایی تأمین‌شده است.
آریون 1، یک ماهواره‌بر تک مرحله ایست که از کروسن به‌عنوان سوخت استفاده می‌کند و پس از بالا بردن محموله‌ی 200 کیلوگرمی‌اش تا ارتفاع 250 کیلومتر، با استفاده ترکیبی از سیستم پیشران و چترهای نجات به زمین فرود می‌آید. پی.ال.دی از فناوری مورداستفاده در این راکت به‌عنوان مقدمه‌ای برای ساخت ماهواره‌بر سه مرحله‌ای آریون 2  استفاده می‌کند که قادر خواهد بود محموله‌های تا 150 کیلوگرم را به مدار leo و در فاصله‌ی 400 تا 1200 کیلومتری از سطح زمین ببرد.
اولین پرتاب آریون 1 در سال 2019 و آریون 2 در سال 2021 برنامه‌ریزی‌شده است. این شرکت قصد دارد برای هر کیلوگرم محموله بین 30 تا 35 هزار دلار دریافت کند که درمجموع درآمدی بین 4.75 تا 5.5 میلیون دلار را در هر پرتاب به همراه خواهد داشت.

 
منبع: Spacenews

ماهواره‌بر | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

رقابت فضایی مراکش با اسپانیا و الجزایر

1396/10/19
پرتاب ماهواره «محمد ۶ -ای» (Mohammed 6-A) در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ می‌تواند اسپانیا را در شتاب دادن به ساخت ماهواره سنجشی اپتیکال SeoSat/Ingenio تحریک کند. این ماهواره قرار است در اواخر سال...

پربازدیدکننده ترین خبر

نگاهی به ۶۰ سال فعالیت ناسا در فضا

آژیر شدید یک بوق در محیط تاریک ساحل کیپ کاناورال در فلوریدا که اینجاوآنجا از نخل‌های کوتاه پوشیده شده است، پیچید. در همان لحظه دو چراغ راهنمای گردان که در بالای نورافکن‌های سفید نیرومند مرئی بودند بنای چشمک زدن را گذاشتند و موقتاً توجه بینندگان را از موشک ژوپیتر که در پایین قرار داشت، سلب کردند. برای دومین بار در دو ماه، خدمه موشک آمریکا جداً آماده بودند تا وقتی‌که شمارش معکوس آخرین لحظات خود را طی می‌کرد کار خود را شروع کنند.