1396/10/23

استارت‌آپ اسپانیایی برای توسعه ماهواره‌بر بازگشت پذیر سرمایه جذب کرد

استارت‌آپ اسپانیایی پی.ال.دی اسپیس (PLD Space) به‌تازگی اعلام کرده که بودجه‌ای به میزان 2.4 میلیون یورو، برای ادامه توسعه ماهواره‌برهای بازگشت‌پذیر مداری و زیرمداری آریون 1و2 (Arion1-2) دریافت کرده است.این هزینه توسط مرکز توسعه‌ی صنعتی و تکنولوژی اسپانیا (CDTI) و بنیاد سرمایه‌گذاری استارت آپ اسپانیا،...
 استارت‌آپ اسپانیایی برای توسعه ماهواره‌بر بازگشت پذیر  سرمایه جذب کرد

استارت‌آپ اسپانیایی پی.ال.دی اسپیس (PLD Space) به‌تازگی اعلام کرده که بودجه‌ای به میزان 2.4 میلیون یورو، برای ادامه توسعه ماهواره‌برهای بازگشت‌پذیر مداری و زیرمداری آریون 1و2 (Arion1-2) دریافت کرده است. این هزینه توسط مرکز توسعه‌ی صنعتی و تکنولوژی اسپانیا (CDTI) و بنیاد سرمایه‌گذاری استارت آپ اسپانیا، آژانس امنیت اطلاعات و شبکه‌ی اروپا (ENISA)، و کمیسیونی اروپایی تأمین‌شده است.
آریون 1، یک ماهواره‌بر تک مرحله ایست که از کروسن به‌عنوان سوخت استفاده می‌کند و پس از بالا بردن محموله‌ی 200 کیلوگرمی‌اش تا ارتفاع 250 کیلومتر، با استفاده ترکیبی از سیستم پیشران و چترهای نجات به زمین فرود می‌آید. پی.ال.دی از فناوری مورداستفاده در این راکت به‌عنوان مقدمه‌ای برای ساخت ماهواره‌بر سه مرحله‌ای آریون 2  استفاده می‌کند که قادر خواهد بود محموله‌های تا 150 کیلوگرم را به مدار leo و در فاصله‌ی 400 تا 1200 کیلومتری از سطح زمین ببرد.
اولین پرتاب آریون 1 در سال 2019 و آریون 2 در سال 2021 برنامه‌ریزی‌شده است. این شرکت قصد دارد برای هر کیلوگرم محموله بین 30 تا 35 هزار دلار دریافت کند که درمجموع درآمدی بین 4.75 تا 5.5 میلیون دلار را در هر پرتاب به همراه خواهد داشت.

 
منبع: Spacenews

ماهواره‌بر | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

رقابت فضایی مراکش با اسپانیا و الجزایر

1396/10/19
پرتاب ماهواره «محمد ۶ -ای» (Mohammed 6-A) در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ می‌تواند اسپانیا را در شتاب دادن به ساخت ماهواره سنجشی اپتیکال SeoSat/Ingenio تحریک کند. این ماهواره قرار است در اواخر سال...

پربازدیدکننده ترین خبر

نام خود را تا آفتاب بالا ببرید!

دوست دارید اسم‌تان تا خورشید یا نزدیکی خورشید به فضا برود؟ برای این کار فقط تا هفتم اردیبهشت ۹۷ وقت دارید. ناسا (NASA) قرار است اوایل تابستان امسال کاوشگری به نام پارکر (Parker Solar Probe) را به فضا پرتاب کند. پارکر پس از سفری شش ساله و انجام مانورهای مداری بسیار پیچیده در اعماق فضا، در واپسین روزهای پاییز ۱۴۰۳ در مدار خورشید قرار می‌گیرد. فاصله این کاوشگر تا خورشید تنها شش میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدود ده برابر نزدیک‌تر از فاصله سیاره عطارد تا خورشید است! حال مدیران این ماموریت فضایی پیشتازانه از تمام علاقه‌مندان در سراسر جهان دعوت کرده‌اند، نام خود را در وبگاه اینترنتی کاوشگر فضایی پارکر ثبت کنند. تمام اسامی در یک لوح ذخیره شده و همراه کاوشگر پارکر به فضا پرتاب می‌شوند. برای ارسال نام خود به فضا با کاوشگر پارکر کافی است این نشانی را در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراهتان وارد کنید. در فرم موجود در این صفحه، نام و نام خانوادگی خود را همراه ایمیل‌تان وارد کنید. پس از دقایقی گواهینامه‌ای به نشانه تائید ثبت‌نام شما به ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. این گواهینامه شماره سریال اختصاصی دارد و می‌توانید آن را چاپ کنید و به یادگار نگه دارید.