1396/10/17

ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸

بر اساس برنامه‌ای که توسط روسکاسموس و ناسا تبیین شده در سال آینده میلادی قرار است ۵ ناو سرنشین دار، ۱۴ فضانورد را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسانند.
ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸

 سیروس برزو: بر اساس برنامه‌ای که توسط روسکاسموس و ناسا تبیین شده در سال آینده میلادی قرار است ۵ ناو سرنشین دار، ۱۴ فضانورد را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسانند.
نخستین رویدار سرنشین دار فضایی در ۱۵ مارس ۲۰۱۸ با پرتاب سایوز ام.اس-۸  رخ خواهد داد. بر عرشه این ناو که یک‌صد و سی و هفتمین پرواز سرنشین دار سفینه سایوز است سه کیهان‌نورد باسابقه حضور خواهند داشت: «اولگ آرتیمیف از روسیه و آندریو فیوستل و ریچارد آرنولد آمریکا.» در پرونده آرتیمیف و آرنولد یک مأموریت مداری وجود دارد و فیوستل به سومین سفر فضایی خواهد رفت. آن‌ها تا سپتامبر این سال در مدار زمین فعالیت خواهند داشت.
حدود سه ماه بعد از پرتاب سایوز ام.اس-۸، در ۶ ژوئن ۲۰۱۸ سایوز ام.اس-۹ از بایکونور راهی مدار خواهد شد درحالی‌که باید سرگئی پروکوپیف روس، آلکساندر گرست آلمانی و ژانت اپس از آمریکا را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند. سفر به فضا برای پروکوپیف و اپس تازگی دارد اما گرست برای بار دوم راهی مدار زمین خواهد شد. ژانت اپس نخستین آمریکایی آفریقایی‌تبار است که در ایستگاه فضایی بین‌المللی فعالیت خواهد داشت.

ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸
۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ پرتاب سایوز ام.اس-۱۰ به سرنشینی آوچینین و تیخونف از روسیه و هیگ از آمریکا از بایکونور انجام خواهد شد. از میان این سه تن،تنها آوچینین تجربه فضایی دارد و در سال ۲۰۱۶ یک‌بار سفری ۱۷۲ روزه به فضا داشته است.
بر اساس پیش‌بینی‌های ناسا، نوامبر ۲۰۱۸ پرواز احتمالی استارلاینر ناو سرنشین دار شرکت بوئینگ قرار است صورت گیرد که گرچه توانایی حمل ۷ نفر را دارد اما پروازهای آزمایشی آن ازجمله همین مأموریت با دو سرنشین به فضا پرتاب می‌شوند. رابرت‌بکنن،سانیتا‌ ویلیامز،اریکبوودا گلاسهورلی نامزدهای این پرواز هستند که اگر دو نفر از آن‌ها بر عرشه استارلاینر حضور خواهند داشت. کارشناسان علیرغم اعلام ناسا، بعید می‌دانند این پرواز عملی شود زیرا هنوز این سفینه در مرحله لازم برای کار عملی در فضا نیست.
اولگ کانوننکو از روسیه، دیوید سن ژاک از کانادا و یک زن فضانورد آمریکایی بانام عجیب سرینا ماریا اونیون چنسلور  سرنشینان  سایوز ام.اس- ۱۱ هستند که در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ از بایکونور راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهند شد.کانوننکو که فرماندهی ناو سایوز را بر عهده دارد، چهارمین سفر فضایی خود را انجام خواهد داد اما دو سرنشین دیگر سایوز تازه‌واردها به فضا بشمار می‌روند.سرنشین دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

تایید سلامتی دو فضانورد روس برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی

1396/08/20
سخنگوی مرکز آموزش فضانوردان در اطلاعیه مطبوعاتی این مرکز اعلام کرد نتایج آزمایش های پزشکی نشان دادند که آنتون اشکالپروف و سرگئی پروکوپیف نشان داد هر دونفر به لحاظ پزشکی هیچ مشکلی برای سفر...

صندل‌های فشاری، هدیه جدید ناسا برای فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی

1396/09/11
سازمان فضایی آمریکا- ناسا- برای جلوگیری از آسیب‌رسانی به بدن سرنشینان ایستگاه بین‌المللی فضایی ضمن تمرین‌های ورزشی روزانه، نوعی صندل طراحی و ساخته که می‌تواند کارشناسان را در به دست آوردن...

کپسول حاوی ۳ فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

1396/09/29
سه فضانورد آمریکایی، روس و ژاپنی که دو روز پیش توسط یک کپسول فضایی به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده بودند، دیروز به مقصد رسیدند.

مهمانان جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی

1396/10/04
تازه‌ترین ساکنان ایستگاه‌ بین‌المللی فضایی، سه فضانورد روس، آمریکایی و ژاپنی هستند که در ساعت ۷:۲۱ روز یکشنبه هفدهم دسامبر (به‌وقت جهانی گرینویچ) بر عرشه ناو کیهانی سایوز ام.اس-۷ با موفقیت...

پربازدیدکننده ترین خبر

اپسیلون ژاپنی با هفت ماهواره به فضا پرتاب شد

ژاپن نخستین پرتاب خود را در سال 2019 با استفاده از موشک اپسیلون انجام داد. در این پرتاب هفت ماهواره را مدار قرار گرفت. اپسیلون از مرکز فضایی اوچینورا در ساعت 09:50:20 به وقت محلی (00:50 به وقت گرینویچ) به فضا پرتاب و طی یک زمان 9 دقیقه و17 ثانیه ای محموله را به مقصد رساند. ماهواره 200 کیلوگرمی ماهواره راپیس-1 (RAPIS-1)، مکعبی با ابعاد یک متر است که توسط شرکت آکسل اسپیس (Axelspace) با هدف آزمایش قطعات در مدار برای استفاده بالقوه در ماموریت های آینده طراحی و ساخته شده است. یکی دیگر از محموله های موشک اپسیلون در این پرتاب، سامانه ای به نام آسترو لیو-1 (Astro Live 1 (ALE-، یک ماهواره 68 کیلوگرمی طراحی و ساخته شده توسط شرکت ژاپنی آسترو لیو اکسپرینس(Astro Live Experiences) است که برای ایجاد شهاب سنگ مصنوعی استفاده می شود. این ماهواره گلوله های کوچک به قطر حدود یک سانتی متر را به جو شلیک می کند. محموله دیگر ، ماهواره 50 کیلوگرمی هودویوشی-2 (Hodoyoshi-2) است که به عنوان یک ابزار نجومی برای یک کنسرسیوم پژوهشی بین المللی به رهبری دانشگاه توکیو راهی مدار زمین شد. محموله دیگری که در این پرتاب در مدار قرار گرفت، میکرودراگون (MicroDragon) یک ماهواره 50 کیلوگرمی مرکز ملی ماهواره ویتنام است که برای مطالعه مناطق ساحلی ویتنام، جمع آوری داده ها جهت کمک به تعیین کیفیت آب، و نظارت بر تغییرات در خط ساحلی کشور است. از جمله سه ماهواره دیگری که با اپسیلون در مدار قرار گرفت، نخستین آنها تاسواره ای با نام اوریگامی ست (OrigamiSat) در اندازه 10 در 10 در 34 سانتی متر بود. این ماهواره ها توسط موسسه فناوری توکیو اداره می شود. اوریگامی ست هنگامی که در مدار قرار می گیرد، استقرار یک ساختار با لایه ای نازک را آزمایش می کند. این ماهواره همچنین دارای یک فرسنتده رادیو آماتور است.