1396/10/09

سال ۲۰۱۸ تغییری در موضع هسته ای کره شمالی ایجاد نخواهد شد

خبرگزاری کره شمالی، دولت این کشور را شکست ناپذیر و مسئولیت پذیر عنوان کرد و گفت در سال ۲۰۱۸ هیچ تغییری در موضع هسته ای این کشور ایجاد نخواهد شد.
سال ۲۰۱۸ تغییری در موضع هسته ای کره شمالی ایجاد نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز شنبه در گزارشی با عنوان 'هیچ نیرویی نمی‌تواند بر استقلال و عدالت غلبه کند' نوشت: «انتظار نداشته نباشید هیچ‌گونه تغییری در سیاست کره شمالی در سال جدید ایجاد شود این کشور به‌عنوان یک قدرت شکست‌ناپذیر، تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و هیچ فشاری نمی‌تواند آن را خرد کند
کره شمالی که بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل از توسعه فناوری موشک‌های اتمی و بالستیک منع شده است در ماه‌های اخیر چندین بار پرتاب‌های آزمایشی انجام داده است. از هنگامی‌که کره شمالی در اکتبر سال ۲۰۰۶ در 'پونگه ری' واقع در شمال شرقی کره شمالی اولین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد، ۱۱ سال می‌گذرد.

این کشور تاکنون ۷ بار دست به آزمایش اتمی زده است که سه مورد آن به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳، دو مورد نیز در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) و یک مورد نیز که یک بمب هیدروژنی قدرتمند بود سپتامبر ۲۰۱۷ صورت گرفت.

آخرین آزمایش اتمی این کشور هم چهارشنبه ۲۹ نوامبر (۱ آذر ۹۶) صورت گرفت. کره جنوبی مدعی است که پرتاب مکرر موشک‌های بالستیک و آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی باعث شده تا سئول برای تأمین امنیت خود، سیستم موشکی خود را تقویت کند.

در مقابل کره شمالی نیز همسایه جنوبی خود را متهم می‌کند که با کشیدن آمریکا به شبه‌جزیره کره و برپایی رزمایش مشترک با واشنگتن، بر ناامنی منطقه دامن می‌زند.
حضور قدرت‌های خارجی در شبه‌جزیره کره، عملاً این منطقه را به سمت بی‌ثباتی و تشنج سوق داده و سبب شده است تا دو کشور کره شمالی و کره جنوبی که از سال ۱۹۵۰ میلادی تاکنون در شرایط نه جنگ نه صلح بسر می‌برند به مرز یک جنگ فراگیر نزدیک شوند.

'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی قبلاً گفته بود این کشور به فناوری ساخت موشک‌های هسته‌ای دست‌یافته است و به یک قدرت هسته‌ای تبدیل‌شده است و در مورد موضوع هسته‌ای حاضر به مذاکره با آمریکا نیست.

منبع: ایرنا

دیپلماسی فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

کره شمالی به دنبال راه اندازی ایستگاه فضایی دائمی

1396/08/10
کره شمالی مدعی شد که قصد دارد به عنوان یک کشور مستقل و برای توسعه برنامه فضایی خود ماهواره های بیشتری به فضا پرتاب کند و در این جهت اقداماتی نیز انجام داده و به دنبال راه اندازی یک ایستگاه...

کره شمالی در حال آماده کردن موشکی با قابلیت رسیدن به خاک آمریکا است

1396/08/14
یکی از مقامات آمریکایی به شبکه «سی ان ان» گفت که کره شمالی بر روی یک نسخه پیشرفته از موشک فعلی بالستیک بین‌قاره‌ای « KN-20» کار می‌کند که بتواند به آمریکا برسد. چندین قام آمریکایی که...

فرانس24:ارتفاع موشک کره شمالی 10برابر بالاتر از ایستگاه بین المللی فضایی است

1396/09/11
'بروس هریسون'(Bruce Harrison)کارشناس'رادیو کانادا'درمصاحبه با شبکه تلویزیونی'فرانس 24'درباره ارتفاعی که موشک اخیرکره شمالی به آن رسیده است، گفت:موشک پرتاب شده اخیر کره شمالی 10 برابر بالاتر...

پربازدیدکننده ترین خبر

نام خود را تا آفتاب بالا ببرید!

دوست دارید اسم‌تان تا خورشید یا نزدیکی خورشید به فضا برود؟ برای این کار فقط تا هفتم اردیبهشت ۹۷ وقت دارید. ناسا (NASA) قرار است اوایل تابستان امسال کاوشگری به نام پارکر (Parker Solar Probe) را به فضا پرتاب کند. پارکر پس از سفری شش ساله و انجام مانورهای مداری بسیار پیچیده در اعماق فضا، در واپسین روزهای پاییز ۱۴۰۳ در مدار خورشید قرار می‌گیرد. فاصله این کاوشگر تا خورشید تنها شش میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدود ده برابر نزدیک‌تر از فاصله سیاره عطارد تا خورشید است! حال مدیران این ماموریت فضایی پیشتازانه از تمام علاقه‌مندان در سراسر جهان دعوت کرده‌اند، نام خود را در وبگاه اینترنتی کاوشگر فضایی پارکر ثبت کنند. تمام اسامی در یک لوح ذخیره شده و همراه کاوشگر پارکر به فضا پرتاب می‌شوند. برای ارسال نام خود به فضا با کاوشگر پارکر کافی است این نشانی را در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراهتان وارد کنید. در فرم موجود در این صفحه، نام و نام خانوادگی خود را همراه ایمیل‌تان وارد کنید. پس از دقایقی گواهینامه‌ای به نشانه تائید ثبت‌نام شما به ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. این گواهینامه شماره سریال اختصاصی دارد و می‌توانید آن را چاپ کنید و به یادگار نگه دارید.