1396/09/14

عملیات ناو کیهانی سیگنوس در یک تصویر

ناسا روز یک شنبه 21 آبان موشک آنتاریس حامل ناو باربری "سیگنوس" را به فضا پرتاب کرد. این که به افتخار فضانورد ناسا یوجین سرنان نام گذاری شده از پایگاه فضایی والوپس با موشک آنتارس راهی فضا شد تا فضانورد ایتالیایی پائولو نسپولی و همکار آمریکایی اش برسنیک راندولف- کیهان نوردان ساکن به ایستگاه فضایی بین المللی...
عملیات ناو کیهانی سیگنوس در یک تصویر

سیروس برزو: ناسا روز یک شنبه 21 آبان موشک آنتاریس حامل ناو باربری "سیگنوس" را به فضا پرتاب کرد. این که به افتخار فضانورد ناسا یوجین سرنان نام گذاری شده از پایگاه فضایی والوپس با موشک آنتارس راهی فضا شد تا فضانورد ایتالیایی پائولو نسپولی و همکار آمریکایی اش برسنیک راندولف- کیهان نوردان ساکن به ایستگاه فضایی بین المللی با استفاده از بازوی مکانیکی آن را به ایستگاه متصل کنند.
محموله سیگنوس بیش از سه تن وزن دارد و شامل مواد غذایی، لباس و دستگاه های مختلف برای انجام آزمایش های علمی می شود. 740 کیلوگرم تجهیزات علمی، 240 کیلوگرم مواد مورد نیاز خدمه،851 کیلوگرم سخت افزار، 132 کیلوگرم تجهیزات برای راهپیمایی فضایی، 34 کیلوگرم تجهیزات کامپیوتری از جمله موادی است که این ناو با خود به ایستگاه فضایی بین المللی حمل خواهد کرد.
این ناو دستگاه های علمی مختلفی را به مدار می برد که برای انجام آزمایش های علمی متعددی بکار خواهد رفت. از جمله این آزمایش ها، برنامه ای است که توسط گروهی از دانشجویان در مورد چگونگی جاذبه بر روی چرخه زندگی نوعی سوسک پیشنهاد شده است . این سوسک یکی از رایج ترین منابع پروتئین در برخی کشورها بشمار می رود. آزمایش سعی خواهد کرد چگونگی نبود جاذبه بر چرخه زندگی از این سوسک را مطالعه کند تا شاید بتوان در سفر های طولانی از جمله به مریخ، از آن به عنوان جایگزین پروتئین بهره برد. همچنین چرخه زندگی گیاهی شبیه خردل بررسی می شود تا درک بهتری از رشد این گیاه  در وضعیت وزنی به عنوان یک عنصر ضروری در سفر فضایی طولانی به دست آید.
چند ریز ماهواره با ماموریت های مختلف نیز از جمله محموله های ناو باربری سیگنوس است که در روز های پایانی ماموریت در مدار قرار خواهند گرفت.
خدمه ایستگاه فضایی بین المللی، ظرف چندین هفته از سیگنوس را تخلیه خواهند کرد. پس از آن زباله با مواد اضافی و غیرضروری را در آن جای خواهند داد. در 4 دسامبر، سیگنوس با کمک یک بازوی مکانیکی باید از ایستگاه جدا شود سپس به ارتفاعی بالاتر تا حدود 500 کیلومتر در ارتفاع می رسد، جایی که قرار است ریزماهواره ها را آزاد کند. آتش سوزی و نابودی در لایه های فشرده جو زمین سرنوشت نهایی سیگنوس خواهد بود.

عملیات ناو کیهانی سیگنوس در یک تصویر

 

عملیات ناو کیهانی سیگنوس در یک تصویر

سرنشین دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا زباله های فضایی را اندازه گیری می‌کند

1396/09/11
قرار است ۱۳ آذر اسپیس ایکس ماموریتی برای ناسا انجام دهد و یک حسگر به ایستگاه بین المللی فضایی ببرد که میزان زباله‌های فضایی اطراف آن را به مدت ۲تا ۳سال اندازه گیری می کند. ناسا تصمیم دارد...

تحول در ماموریت‌های فضایی با نسل جدید ماهواره‌های کوچک ناسا

1396/09/12
ناسا به دنبال استفاده از نسل جدیدی از ماهواره‌های کوچک است که استفاده از آن‌ها تأثیر شگرفی بر مأموریت‌های فضایی آینده دارد. اولین ماهواره کوچک ازاین‌دست ۹ روز پیش در مدار کره زمین قرار...

پربازدیدکننده ترین خبر

ویرجین گلکتیک، گردشگری فضایی را از ایتالیا آغاز می‌کند

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) در نظر دارد پرواز فضایی زیرمداری خود را از یک پایگاه فضایی در ایتالیا صورت دهد و به همین منظور، برای ساخت یک پایگاه فضایی در این کشور اقدام خواهد کرد. ویرجین گلکتیک، یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است که زیرمجموعه گروه ویرجین محسوب می‌شود. این شرکت، پیشتر نیز اعلام کرده بود که قصد دارد 6 مسافر و دو خلبان را با فضاپیمای زیرمداری اسپیس‌شیپ ۲ (SpaceShip Two) به ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلومتری زمین بفرستد. توافق با شرکت‌ خصوصی سیاتل (SIATEL) و شرکت عمومی- خصوصی التک (ALTEC) که هم به آژانس فضایی ایتالیا (ASI) و هم به شرکت فرانسوی- ایتالیایی تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) تعلق دارند، نشان‌دهنده برنامه‌هایی برای ساخت یک پایگاه فضایی در شهر جروتالیه واقع در جنوب ایتالیا است. قرار است این پایگاه فضایی، علاوه بر ارائه تجهیزات پرتاب، به عنوان یک پلتفرم علمی برای پژوهش فضایی، مورد استفاده کاربرانی مانند آژانس فضایی ایتالیا قرار گیرد.