1396/09/01

صنایع فضایی انرگیا "آنگوست -1" آماده است تا به بایکونور برسد

شرکت روسی صنایع فضایی انرگیا اعلام کرد تمامی آزمایش های ماهواره مخابراتی1550 کیلویی "آنگوست" وزارت ارتباطات جمهوری آنگولا را به انجام رسانده است و طرف آنگولایی گواهینامه هایی که توسط طرف روسی از مراحل کار و آزمایش و همچنین آمادگی دستگاه برای حمل آن به مدارانجام شده را تایید کرده است. پس از امضای اسناد...
 صنایع فضایی انرگیا "آنگوست -1"  آماده است تا به بایکونور برسد

سیروس برزو: شرکت روسی صنایع فضایی انرگیا اعلام کرد تمامی آزمایش های ماهواره مخابراتی1550 کیلویی "آنگوست" وزارت ارتباطات جمهوری آنگولا را به انجام رسانده است و طرف آنگولایی گواهینامه هایی که توسط طرف روسی از مراحل کار و آزمایش و همچنین آمادگی دستگاه برای حمل آن به مدارانجام شده را تایید کرده است. پس از امضای اسناد مربوطه، این ماهواره در یک محفظه ویژه قرار داده شد تا به پایگاه پرتاب های فضایی   بایکونور فرستاده شود. 

این ماهواره سرنوشت پیچیده ای داشته و پرتاب آن بار ها به تعویق افتاده است به دنبال بستن قرارداد برای طراحی و ساخت آنگوست-1 بین دولت‌های آنگولا و روسیه در سال 2009 شرکت روسی صنایع فضایی انرگیا ماموریت ساخت و پرتاب این ماهواره را بر عهده گرفت. در آغاز قرار بود این ماهواره با  موشک اوکراینی زنیت  ساخت این شرکت و سامانه پرتابی سی لانچ در لانگ بیچ کالیفرنیا صورت گیرد.
اما به علت مشکلات مالی از یک سو و بحران سیاسی اوکراین در سال 2014، کار طبق برنامه پیش نرفت و بعد از فراز و نشیب های مختلف بالاخره تصمیم بر این شد که برای پرتاب آن از یک فروند موشک زنیت که برای پرتاب ماهواره استرو فیزیک اسپکتر- آر.گ تهیه شده بود و در بایکونور وجود داشت استفاده کنند.

در مراحل بعد، پرتاب این ماهواره باز هم چند بار به تاخیر افتاد اما ظاهرا موانع و مشکلات برطرف و پرتاب ماهواره ارتباطی 286.2 میلیون یورویی  "آنگوست-1" برای 7 دسامبر برنامه ریزی شده است. جهت رساندن این ماهواره به مدار بالا از موشک تقویتی فریگات استفاده خواهد شد.

 

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ایستگاه فضائی سالیوت۶ گامی بلند در تاریخ فناوری فضایی

زمانی که رسانه‌های شوروی در ۲۹سپتامبر ۱۹۷۷از پرتاب ایستگاه فضایی سالیوت۶ (Salyut -6) خبر دادند کمتر کسی تصور می‌کرد این ایستگاه بتواند جایگاه ویژه‌ای در تاریخ فضانوردی برای خود باز کند. اما این پایگاه مداری, خود پایه‌ای شد بر بسیاری تجربه‌های نوین در عرصه فضانوردی. برخلاف ایستگاه‌های فضایی قبلی, سالیوت۶ به دو در ورودی مجهز بود که در قسمت انتهایی آن قرار داشت وجود این سکو قبلاً اعلام‌نشده بود اما از مدت‌ها قبل کارشناسان غربی منتظر چنین عملیاتی از جانب شوروی بودند. سالیوت۶ در دوران کار خود که از زمان پرتاب تا سال ۱۹۸۲ طول کشید, منزلگاه ۱۷گروه فضانورد اصلی و مهمان بود و به‌واسطه امکان تدارکات آن با ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس توانست طولانی‌ترین اقامت در فضا (در زمان خود) به مدت ۱۸۵روز را فراهم آورد.