1396/09/01

صنایع فضایی انرگیا "آنگوست -1" آماده است تا به بایکونور برسد

شرکت روسی صنایع فضایی انرگیا اعلام کرد تمامی آزمایش های ماهواره مخابراتی1550 کیلویی "آنگوست" وزارت ارتباطات جمهوری آنگولا را به انجام رسانده است و طرف آنگولایی گواهینامه هایی که توسط طرف روسی از مراحل کار و آزمایش و همچنین آمادگی دستگاه برای حمل آن به مدارانجام شده را تایید کرده است. پس از امضای اسناد...
 صنایع فضایی انرگیا "آنگوست -1"  آماده است تا به بایکونور برسد

سیروس برزو: شرکت روسی صنایع فضایی انرگیا اعلام کرد تمامی آزمایش های ماهواره مخابراتی1550 کیلویی "آنگوست" وزارت ارتباطات جمهوری آنگولا را به انجام رسانده است و طرف آنگولایی گواهینامه هایی که توسط طرف روسی از مراحل کار و آزمایش و همچنین آمادگی دستگاه برای حمل آن به مدارانجام شده را تایید کرده است. پس از امضای اسناد مربوطه، این ماهواره در یک محفظه ویژه قرار داده شد تا به پایگاه پرتاب های فضایی   بایکونور فرستاده شود. 

این ماهواره سرنوشت پیچیده ای داشته و پرتاب آن بار ها به تعویق افتاده است به دنبال بستن قرارداد برای طراحی و ساخت آنگوست-1 بین دولت‌های آنگولا و روسیه در سال 2009 شرکت روسی صنایع فضایی انرگیا ماموریت ساخت و پرتاب این ماهواره را بر عهده گرفت. در آغاز قرار بود این ماهواره با  موشک اوکراینی زنیت  ساخت این شرکت و سامانه پرتابی سی لانچ در لانگ بیچ کالیفرنیا صورت گیرد.
اما به علت مشکلات مالی از یک سو و بحران سیاسی اوکراین در سال 2014، کار طبق برنامه پیش نرفت و بعد از فراز و نشیب های مختلف بالاخره تصمیم بر این شد که برای پرتاب آن از یک فروند موشک زنیت که برای پرتاب ماهواره استرو فیزیک اسپکتر- آر.گ تهیه شده بود و در بایکونور وجود داشت استفاده کنند.

در مراحل بعد، پرتاب این ماهواره باز هم چند بار به تاخیر افتاد اما ظاهرا موانع و مشکلات برطرف و پرتاب ماهواره ارتباطی 286.2 میلیون یورویی  "آنگوست-1" برای 7 دسامبر برنامه ریزی شده است. جهت رساندن این ماهواره به مدار بالا از موشک تقویتی فریگات استفاده خواهد شد.

 

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

نام خود را تا آفتاب بالا ببرید!

دوست دارید اسم‌تان تا خورشید یا نزدیکی خورشید به فضا برود؟ برای این کار فقط تا هفتم اردیبهشت ۹۷ وقت دارید. ناسا (NASA) قرار است اوایل تابستان امسال کاوشگری به نام پارکر (Parker Solar Probe) را به فضا پرتاب کند. پارکر پس از سفری شش ساله و انجام مانورهای مداری بسیار پیچیده در اعماق فضا، در واپسین روزهای پاییز ۱۴۰۳ در مدار خورشید قرار می‌گیرد. فاصله این کاوشگر تا خورشید تنها شش میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدود ده برابر نزدیک‌تر از فاصله سیاره عطارد تا خورشید است! حال مدیران این ماموریت فضایی پیشتازانه از تمام علاقه‌مندان در سراسر جهان دعوت کرده‌اند، نام خود را در وبگاه اینترنتی کاوشگر فضایی پارکر ثبت کنند. تمام اسامی در یک لوح ذخیره شده و همراه کاوشگر پارکر به فضا پرتاب می‌شوند. برای ارسال نام خود به فضا با کاوشگر پارکر کافی است این نشانی را در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراهتان وارد کنید. در فرم موجود در این صفحه، نام و نام خانوادگی خود را همراه ایمیل‌تان وارد کنید. پس از دقایقی گواهینامه‌ای به نشانه تائید ثبت‌نام شما به ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. این گواهینامه شماره سریال اختصاصی دارد و می‌توانید آن را چاپ کنید و به یادگار نگه دارید.