1396/08/23

چهار ماهواره دیگر از منظومه گالیله آماده پرتاب شدند

دو ماهواره از مجموعه ماهواره‌های منظومه ناوبری گالیله به پایگاه فضایی گویان فرانسه رسیدند و به دو ماهواره قبلی حاضر در این پایگاه ملحق شدند تا ماه آینده توسط راکت Ariane 5 به فضا پرتاب شوند. گالیله سامانه ناوبری اختصاصی اروپاست که خدمات مکانیابی و ناوبری را در اختیار اروپا و نقاط دیگر جهان قرار می‌دهد....
چهار ماهواره دیگر از منظومه گالیله آماده پرتاب شدند

دو ماهواره از مجموعه ماهواره‌های منظومه ناوبری گالیله به پایگاه فضایی گویان فرانسه رسیدند و به دو ماهواره قبلی حاضر در این پایگاه ملحق شدند تا ماه آینده توسط راکت Ariane 5 به فضا پرتاب شوند. گالیله سامانه ناوبری اختصاصی اروپاست که خدمات مکانیابی و ناوبری را در اختیار اروپا و نقاط دیگر جهان قرار می‌دهد. این سامانه که در دسامبر سال 2016 کار خود را آغاز کرد اکنون 18 ماهواره فعال در مدار دارد و با افزوده شدن این 4 ماهواره و بقیه ماهواره‌هایی که تاکنون سفارش داده شده، تعداد ماهواره‌های گالیله به 26 عدد خواهد رسید. طراحی، توسعه و آزمایش مداری ماهواره‌های گالیله توسط سازمان فضایی اروپا (ESA) انجام شده و بودجه آن به طور مشترک توسط ESA و کمیسیون اروپا تامین می‌گردد. به گفته ESA انتظار می رود پروژه گالیله که شامل ۳۰ ماهواره است، با هزینه‌ای معادل ۲۵۰ میلیون یورو و تا سال ۲۰۲۲ تکمیل شود. گفته می‌شود در حال حاضر حدود ۶ تا ۷ درصد اقتصاد اروپا به دسترسی به سیگنال های GPS وابسته است.

منبع: gpsdaily

ناوبری فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

طرح‌هایی که به فراموشی سپرده شد

نزدیک به ۵۰ سال پیش سرگئی کارالیف نابغه جهان فضانوردی و پدر کیهان‌نوردی شوروی، برنامه پنجاه‌ساله توسعه فضانوردی این کشور را به مسئولین عالی‌رتبه سیاسی ارائه داد. این اقدام بنا به خواست مسئولین سیاسی و به دنبال اعلام نظر رئیس‌جمهور وقت آمریکا در مورد طرح ۱۰ ساله آن کشور برای سفر به ماه بود.