1396/08/22

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

سخنگوی روسکاسموس اعلام کرد ماهواره "کامپوس-ب" با هواپیما به فرودگاه ایگناتف آمور واقع در پایگاه پرتاب‌های فضایی واستوچنی رسید و تحویل کارشناسان مربوطه شد تا برای آزمایش تجهیزات و آماده‌سازی جهت پرتاب آماده شود.
ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

سیروس برزو:‌ سخنگوی روسکاسموس اعلام کرد ماهواره "کامپوس-ب" با هواپیما به فرودگاه ایگناتف آمور واقع در پایگاه پرتاب‌های فضایی واستوچنی رسید و تحویل کارشناسان مربوطه شد تا برای آزمایش تجهیزات و آماده‌سازی جهت پرتاب آماده شود.
ماهواره‌های روسی سنجش از راه دور زمین و نظارت در امور اضطراری کامپوس-ب شماره 3 و شماره 4 بار اصلی برای سومین پرتاب از واستوچنی است. این ماهواره‌ها به‌عنوان بخشی از مجموعه فضایی"کامپوس" که توسط "شرکت سامانه‌های نظارت فضایی، سامانه‌های کنترل اطلاعات و الکترومکانیکی" طراحی و ساخته‌شده، فعالیت خواهند کرد. سامانه فضایی "کامپوس-ب" کار نظارت بر بلایای طبیعی از طریق مشاهده زمین، پیدا کردن سرچشمه آتش‌سوزی جنگل، تولید گازهای گلخانه‌ای ناشی از آلاینده‌های محیط‌زیست، نظارت بر حوادث آب و هوایی شدید، به‌روزرسانی نقشه‌های توپوگرافی در مقیاس 1:50000 و کوچک‌تر، و به‌روزرسانی جزئی نقشه توپوگرافی مقیاس 25000: 1، نظارت بر فعالیت‌های کشاورزی، منابع آب و ساحلی و غیره بر عهده دارد.
مرحله اول عملیات کار در واستوچنی با آماده‌سازی و مونتاژ موشک فضایی "سایوز-2.1آ" آغازشده است . فعلاً این موشک حامل در بخش ذخیره مجتمع فنی سازی قرار دارد و شروع عملیات جای‌دهی ماهواره‌های کامپوس-ب شماره 3 و 4 در آن برای دسامبر 2017 پیش‌بینی‌شده است.

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

نظارت بر زمین |

نظر شما
اخبار مرتبط

مصاحبه اختصاصی با الکساندر ایوانچنکف مهندس برجسته انرگیا و فضانورد کهنه کار روسکاسموس

1396/06/29
الکساندر ایوانچنکف روز 28 سپتامبر 1940 در روستای ایوانیتوکا از استان مسکو روسیه به دنیا آمد. پدرش را در جنگ جهانی دوم از دست داد و 7 ساله بود که مادرش مرد و خواهرش سرپرستی او را بر عهده...

روسکاسموس: افزایش فعالیت های خورشیدی بر سلامت فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی تاثیری ندارد

1396/07/01
براساس گزارش مرکز پیش بینی وضعیت فضا، افزایش فعالیت خورشیدی در چند روز گذشته خطری برای فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی نداشته است. شعله های خورشیدی قدرتمند هستند و به علت افزایش...

پربازدیدکننده ترین خبر

ظرفیت نهفته بخش خصوصی در صادرات بالون‌های ارتفاع بالا منتظر توجه دولت

بالن‌های استراتوسفری امروزه به حدی توسعه یافته‌اند که در حال تبدیل شدن به رقبایی جدی برای ماهواره‌های مستقر در مدار نزدیک به زمین (LEO) می‌باشند. همچنین طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسات مطالعاتی بین‌المللی، خاورمیانه طی سال‌های آتی (مابین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱) به دلیل بروز پدیده‌های اجتماعی متعدد، از بیشترین رشد بازار پرنده‌های سبک‌تر از هوا در جهان برخوردار است. چنین ظرفیتی با توجه به توانمندی‌ بخش خصوصی کشور و مزایای رقابتی ویژه سازنده ایرانی از جمله قیمت بسیار پایین‌تر و طراحی بر اساس شرایط اقلیمی خاص منطقه، فرصتی طلایی را برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشور در این بخش فراهم آورده است. اما این فرصت تنها زمانی قابل استفاده است که بخش خصوصی نوپا اما توانمند کشور که تا کنون با وجود موانع فراوان توانسته روی پای خود بایستد مورد توجه قرار گرفته و مورد پشتیبانی قرار گیرد.