1396/08/22

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

سخنگوی روسکاسموس اعلام کرد ماهواره "کامپوس-ب" با هواپیما به فرودگاه ایگناتف آمور واقع در پایگاه پرتاب‌های فضایی واستوچنی رسید و تحویل کارشناسان مربوطه شد تا برای آزمایش تجهیزات و آماده‌سازی جهت پرتاب آماده شود.
ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

سیروس برزو:‌ سخنگوی روسکاسموس اعلام کرد ماهواره "کامپوس-ب" با هواپیما به فرودگاه ایگناتف آمور واقع در پایگاه پرتاب‌های فضایی واستوچنی رسید و تحویل کارشناسان مربوطه شد تا برای آزمایش تجهیزات و آماده‌سازی جهت پرتاب آماده شود.
ماهواره‌های روسی سنجش از راه دور زمین و نظارت در امور اضطراری کامپوس-ب شماره 3 و شماره 4 بار اصلی برای سومین پرتاب از واستوچنی است. این ماهواره‌ها به‌عنوان بخشی از مجموعه فضایی"کامپوس" که توسط "شرکت سامانه‌های نظارت فضایی، سامانه‌های کنترل اطلاعات و الکترومکانیکی" طراحی و ساخته‌شده، فعالیت خواهند کرد. سامانه فضایی "کامپوس-ب" کار نظارت بر بلایای طبیعی از طریق مشاهده زمین، پیدا کردن سرچشمه آتش‌سوزی جنگل، تولید گازهای گلخانه‌ای ناشی از آلاینده‌های محیط‌زیست، نظارت بر حوادث آب و هوایی شدید، به‌روزرسانی نقشه‌های توپوگرافی در مقیاس 1:50000 و کوچک‌تر، و به‌روزرسانی جزئی نقشه توپوگرافی مقیاس 25000: 1، نظارت بر فعالیت‌های کشاورزی، منابع آب و ساحلی و غیره بر عهده دارد.
مرحله اول عملیات کار در واستوچنی با آماده‌سازی و مونتاژ موشک فضایی "سایوز-2.1آ" آغازشده است . فعلاً این موشک حامل در بخش ذخیره مجتمع فنی سازی قرار دارد و شروع عملیات جای‌دهی ماهواره‌های کامپوس-ب شماره 3 و 4 در آن برای دسامبر 2017 پیش‌بینی‌شده است.

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

ماهواره سنجشی قدرتمند روسیه آماده پرتاب از واستوچنی

نظارت بر زمین |

نظر شما
اخبار مرتبط

مصاحبه اختصاصی با الکساندر ایوانچنکف مهندس برجسته انرگیا و فضانورد کهنه کار روسکاسموس

1396/06/29
الکساندر ایوانچنکف روز 28 سپتامبر 1940 در روستای ایوانیتوکا از استان مسکو روسیه به دنیا آمد. پدرش را در جنگ جهانی دوم از دست داد و 7 ساله بود که مادرش مرد و خواهرش سرپرستی او را بر عهده...

روسکاسموس: افزایش فعالیت های خورشیدی بر سلامت فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی تاثیری ندارد

1396/07/01
براساس گزارش مرکز پیش بینی وضعیت فضا، افزایش فعالیت خورشیدی در چند روز گذشته خطری برای فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی نداشته است. شعله های خورشیدی قدرتمند هستند و به علت افزایش...

پربازدیدکننده ترین خبر

ناسا بر سر دو راهی چه کنم؟!!!

براساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان فضایی آمریکا (NASA) پرواز سه فضاپیمای جدید آمریکا که هر سه, متعلق به بخش خصوصی است از اواخر امسال وارد عمل خواهند شد این در حالی است که پرواز کیهانوردان آمریکایی با زمین‌گیر شدن شاتل در ۲۰۱۱ به‌طور کامل با ناوهای روسی سایوز انجام می‌شود و مقاطعه‌کاران ناسا که حتی قبل از بازنشسته شدن شاتل، فعالیت برای ساخت ناو سرنشیندار جدیدی را آغاز کرده بودند متعهد شدند ظرف سه تا چهار سال ناو سرنشیندار جدید را در اختیار ناسا بگذارند.