1396/08/20

تایید سلامتی دو فضانورد روس برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی

سخنگوی مرکز آموزش فضانوردان در اطلاعیه مطبوعاتی این مرکز اعلام کرد نتایج آزمایش های پزشکی نشان دادند که آنتون اشکالپروف و سرگئی پروکوپیف نشان داد هر دونفر به لحاظ پزشکی هیچ مشکلی برای سفر به فضا ندارند.
تایید سلامتی دو فضانورد روس برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی

سیروس برزو: سخنگوی مرکز آموزش فضانوردان در اطلاعیه مطبوعاتی این مرکز اعلام کرد نتایج آزمایش های پزشکی نشان دادند که آنتون اشکالپروف و سرگئی پروکوپیف نشان داد هر دونفر به لحاظ پزشکی هیچ مشکلی برای سفر به فضا ندارند.

آنتون اشکالپروف قرار است به همراه اسکات تینگل (فضانورد ناسا) و نوریشیگه کانای فضانورد ژاپنی، در 17 دسامبر 2017 با ناو کیهانی سایوز ام.اس-7 راهی ایستگاه فضایی بین المللی شوند. سرگئی پروکوپیف به عنوان علی البدل در آموزش و تمرین ها اشکالپروف را دنبال می کند تا اگر تا زمان پرتاب مشکلی برای او پیش آمد جایگزین وی شود.

هر گروه اعزامی به ایستگاه فضایی بین المللی الزاما گروه جانشینی دارند زیرا در تاریخ فضانوردی بار ها اتفاق افتاده است که یک یا چند نفر از فضانوردان دچار مشکلات مختلفی شده اند و در صورتی که گروه جایگزین وجود نداشت، ماموریت به موقع انجام نمی شد.

در کنار ده ها آزمون علمی و عملی که تا زمان پرتاب از فضانوردان گرفته می شود، هر یک از اعضای گروه، چند بار قبل از پرتاب، مورد معاینه پزشکی قرار می گیرند تا در جریان سفر فضایی دچار مشکلی نشوند.

اشکاپلروف کیهان نورد روس، دو ماموریت فضایی دیگر در پرونده خود دارد. وی یک بار در سال 2011 با ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-22 راهی ایستگاه فضایی بین المللی شد و 165 روز در آن فعالیت داشت. ماموریت بعدی اشکاپلروف در سال 2014 و به عنوان فرمانده ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-15 ام. بود که 200 روز طول کشید.

سرگئی پروکوپیف خلبان جوان نیروی هوایی روسیه، متولد سال 1975 در یکاترینبورگ است که در سال 2011 به گروه کیهان نوردان روسیه پیوست و تاکنون ماموریت فضایی نداشته است. او تسلط بر هواپیماهای جنگی مختلفی دارد و تا قبل از ورود به جرگه فضانوردان بیش از 900 ساعت پرواز با هواپیما های مختلف از جمله تو-160، تو-134، یاک-52 ، تو 22 ام داشته است.

 

تایید سلامتی دو فضانورد روس برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی

 

تایید سلامتی دو فضانورد روس برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی

سرنشین دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

رئیس مرکز آموزش فضانوردان روسیه تغییر کرد

1396/08/05
دوازدهمین کنفرانس علمی و عملی بین المللی "فضای پرواز های سرنشیندار" که به مناسبت شصتمین سالگرد پرتاب اسپوتنیک-1 نخستین ماهواره جهان در شهرک ستارگان در حالی گشایش یافت که از یوری لانچاکف...

فیلم/آرزوی فضانورد شدن

1396/08/09
انتخاب فضانورد در کشورهای مختلف تابع روش‌ها و استانداردهای ویژه‌ای است. در کشورهایی مانند ایالات متحده که برنامه فضایی سرنشین‌دار آن بسیار گسترده و طولانی است، پس از پایان دوران اولیه اعزام...

فرود مجازی مردم روی ماه در نمایشگاه "روسیه موفق به آینده"

1396/08/20
سخنگوی روسکاسموس اعلام کرد در نمایشگاه "روسیه، نگاه به آینده"، که از 5 تا 2017 نوامبر 22 در سالن نمایشگاه مرکزی در میدان مانژ مسکو برگزار می شود فعالانه شرکت کرده تا مردم را در جریان پیشرفت...

پربازدیدکننده ترین خبر

ناسا بر سر دو راهی چه کنم؟!!!

براساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان فضایی آمریکا (NASA) پرواز سه فضاپیمای جدید آمریکا که هر سه, متعلق به بخش خصوصی است از اواخر امسال وارد عمل خواهند شد این در حالی است که پرواز کیهانوردان آمریکایی با زمین‌گیر شدن شاتل در ۲۰۱۱ به‌طور کامل با ناوهای روسی سایوز انجام می‌شود و مقاطعه‌کاران ناسا که حتی قبل از بازنشسته شدن شاتل، فعالیت برای ساخت ناو سرنشیندار جدیدی را آغاز کرده بودند متعهد شدند ظرف سه تا چهار سال ناو سرنشیندار جدید را در اختیار ناسا بگذارند.