1396/08/14

مرکز ملی فضایی ایران از جشنواره ملی فضا و رسانه حمایت می‌کند

مرکز ملی فضایی ایران به جمع حامیان اولین جشنواره ملی فضا و رسانه پیوست. این جشنواره با هدف تشویق فعالین رسانه‌ای از جمله نویسندگان، روزنامه‌نگاران، تولیدکنندگان فیلم و پویانمایی و علاقمندان خوش ذوق به تولید محتوای با کیفیت در زمینه فضا در 14 بهمن‌ماه 96 همزمان با "روز ملی فناوری فضایی" برگزار می‌شود....
مرکز ملی فضایی ایران از جشنواره ملی فضا و رسانه حمایت می‌کند

مرکز ملی فضایی ایران به جمع حامیان اولین جشنواره ملی فضا و رسانه پیوست. این جشنواره با هدف تشویق فعالین رسانه‌ای از جمله نویسندگان، روزنامه‌نگاران، تولیدکنندگان فیلم و پویانمایی و علاقمندان خوش ذوق به تولید محتوای با کیفیت در زمینه فضا در 14 بهمن‌ماه 96 همزمان با "روز ملی فناوری فضایی" برگزار می‌شود. شزکت کنندگان می‌توانند محتوای مکتوب از جمله مقالات، گزارش‌ها، یادداشت‌هایی را که در رسانه‌ها منتشر کرده‌اند یا محتوای تصویری شامل فیلم کوتاه یا پویانمایی و یا حتی سکانس‌هایی از فیلم‌های بلند خود که با موضوع فضا مرتبط می‌شود را تا تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۶ به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند. 

فضا، عرصه‌ای بیکران است که بشر را مسحور خود کرده است. اما جذابیت‌های این عرصه تنها دلیل اهمیت آن نیست. امروزه صنعت و فناوری فضایی، کاربردهای بیشماری در زندگی روزمره انسان دارد و به همین دلیل این صنعت به یک موضوع راهبردی برای کشورهای مختلف تبدیل شده است که می‌تواند زندگی، اقتصاد و سیاست را تحت تاثیر خود قرار دهد. در این میان نقش رسانه‌ها در نشان دادن واقعیت‌های این حوزه، دانش‌افزایی و آگاه‌سازی جامعه نسبت به گستره کاربردها و فناوری‌های فضایی، جلب توجه نخبگان و سیاستگذاران به اهمیت توسعه صنعت و فناوری فضایی و ایجاد مطالبه عمومی در این خصوص غیر قابل انکار است. به همین منظور «پایگاه تحلیلی خبری فضایی اسپاش» با حمایت «مرکز ملی فضایی ایران»، «مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری»، «شاخه دانشجویی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران» و «بنیاد غیر دولتی توسعه علوم و فناوری‌های هوافضا» به منظور ارتقای سطح کیفی محتوای رسانه‌ای تولید شده در زمینه فضا، جشنواره‌ای را تدارک دیده است که پس از داوری آثار توسط خبرگان و اساتید برجسته دانشگاهی این حوزه، جوایز ارزنده‌ای به نفرات اول تا سوم هر بخش اهدا خواهد شد.  

مخاطبان اصلی این جشنواره روزنامه‌نگاران، نویسندگان و تولید کنندگان فیلم، پویانمایی و بازی و اپلیکیشن هستند. بدین‌ترتیب آثار ارائه شده در «اولین جشنواره ملی فضا و رسانه»، شامل: اخبار و مقالات منتشر شده یا تهیه شده برای انتشار در رسانه‌های مکتوب عمومی،فیلم‌های کوتاه و پویانمایی،بازی‌ و اپلیکیشن‌ در این حوزه می‌باشند که با محورهای اقتصاد، صنعت و فناوری فضایی، کاربردها و خدمات فضایی، علوم و اکتشافات فضایی و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری فضایی ارتباط داشته باشند.

کیفیت و تکنیک بالا در محتوای ارائه شده، میزان ارتباط محتوا با محورهای گفته شده از جمله مهمترین معیارهای ارزیابی آثار توسط داوران در این بخش است.

علاوه بر این در بخش ویژه‌ای به نام «صداگذاری طنز فضایی»، عموم افراد که از ذوق هنری برخوردارند می‌توانند با صداگذاری بر روی فیلم‌های فضایی از جمله فیلم‌های مستند و واقعی از موضوعات مرتبط با فضا مانند فیلم‌های مستند نجومی، زندگی فضانوردان، صحنه‌های پرتاب فضاپیما و ماهواره یا حتی قطعات فیلم‌های فضایی سینمایی یا هرگونه فیلم مرتبط دیگر کلیپ‌های طنز با موضوعات دلخواه ساخته و برای داوری در جشنواره ارسال نمایند.

اطلاع رسانی اخبار، نحوه ثبت نام و ارسال آثار و شیوه نامه اجرایی جشنواره 

به‌منظور اطلاع رسانی شرکت کنندگان از آخرین اخبار و وضعیت جشنواره، نحوه ثبت نام و ارسال آثار، شیوه نامه اجرایی جشنواره و فرآیند داوری‌ها، کانال تلگرامی جشنواره با نشانی [email protected] راه‌اندازی شده است. علاقمندان در دو قالب حقیقی یا حقوقی می‌توانند جهت شرکت در این جشنواره، فرم ثبت‌نام را از کانال فوق دریافت نموده و پس از تکمیل آن، به همراه اثر یا آثار خود به کانال مربوطه و یا به آدرس الکترونیکی [email protected] ارسال نمایند. شرایط و نحوه ارسال آثار در لینک زیر توضیح داده شده است.

لینک دبیرخانه جشنواره جهت اطلاع رسانی، ثبت نام و ارسال آثار: 

http://www.telegram.me/spacemediafestival2018

آموزش و سرگرمی | رویدادها | چندرسانه‌ای |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

نام خود را تا آفتاب بالا ببرید!

دوست دارید اسم‌تان تا خورشید یا نزدیکی خورشید به فضا برود؟ برای این کار فقط تا هفتم اردیبهشت ۹۷ وقت دارید. ناسا (NASA) قرار است اوایل تابستان امسال کاوشگری به نام پارکر (Parker Solar Probe) را به فضا پرتاب کند. پارکر پس از سفری شش ساله و انجام مانورهای مداری بسیار پیچیده در اعماق فضا، در واپسین روزهای پاییز ۱۴۰۳ در مدار خورشید قرار می‌گیرد. فاصله این کاوشگر تا خورشید تنها شش میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدود ده برابر نزدیک‌تر از فاصله سیاره عطارد تا خورشید است! حال مدیران این ماموریت فضایی پیشتازانه از تمام علاقه‌مندان در سراسر جهان دعوت کرده‌اند، نام خود را در وبگاه اینترنتی کاوشگر فضایی پارکر ثبت کنند. تمام اسامی در یک لوح ذخیره شده و همراه کاوشگر پارکر به فضا پرتاب می‌شوند. برای ارسال نام خود به فضا با کاوشگر پارکر کافی است این نشانی را در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراهتان وارد کنید. در فرم موجود در این صفحه، نام و نام خانوادگی خود را همراه ایمیل‌تان وارد کنید. پس از دقایقی گواهینامه‌ای به نشانه تائید ثبت‌نام شما به ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. این گواهینامه شماره سریال اختصاصی دارد و می‌توانید آن را چاپ کنید و به یادگار نگه دارید.