1396/08/07

اسپیس‌ایکس سیزدهمین پرتاب موشک را انجام می‌دهد

شرکت اسپیس‌ایکس در ماه دسامبر یک کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌فرستد. این سیزدهمین پرتاب موشک شرکت خواهد بود. قرار است مأموریت بعدی شرکت اسپیس‌ایکس برای سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی در اوایل ماه دسامبر انجام شود. در این مأموریت یک کپسول دارگون نیز به فضا ارسال می‌شود. عملیات پرتاب...
اسپیس‌ایکس سیزدهمین پرتاب موشک را انجام می‌دهد

شرکت اسپیس‌ایکس در ماه دسامبر یک کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌فرستد. این سیزدهمین پرتاب موشک شرکت خواهد بود.
قرار است مأموریت بعدی شرکت اسپیس‌ایکس برای سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی در اوایل ماه دسامبر انجام شود. در این مأموریت یک کپسول دارگون نیز به فضا ارسال می‌شود.
عملیات پرتاب این کپسول از سکوی «Launch Complex ۴۰» در مقر نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا انجام می‌شود. این سکو در سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی از خدمت خارج شد زیرا یک موشک «فالکون ۹» طی آزمایش‌های قبل از پرتاب روی آن منفجر شد.
اسپیس ایکس قراردادی نه‌ساله با ناسا برای تأمین ذخایر ایستگاه فضایی بین‌المللی بسته است. پرتاب موشک در ماه دسامبر سیزدهمین مأموریت این شرکت در همین راستا به شمار می‌آید.
جالب آنکه کپسول دراگون نیز یک‌بار دیگر در آوریل ۲۰۱۵ میلادی به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده‌شده است.

 
منبع: ana

ماهواره‌بر |

نظر شما
اخبار مرتبط

کپسول دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی راهی زمین شد

1396/06/28
کپسول فضایی قابل بازیابی «دراگون» روز یکشنبه ۲۶ شهریور از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شده و سفر ۵/۵ ساعته خود به زمین را آغاز کرد. فضاپیمای چندبار مصرف دراگون (Dragon) روز یکشنبه ساعت...

کپسول دراگون با ۲۰ موش زنده به زمین بازگشت

1396/07/01
کپسول دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس پس از یک ماه با ۲ تن محموله شامل موش‌های زنده و بافت پرورش‌یافته ریه به زمین بازگشت.

اسپیس ایکس اولین ماهواره‌ی استارت‌آپ سنگاپوری را به فضا پرتاب می‌کند

1396/07/15
ماهواره‌ی مخابراتی (condosat) Kacific-1/JCSAT-18 که به صورت شراکتی توسط اپراتور ژاپنی اسکای پرفکت (Sky Perfect Jsat) و استارت‌آپ سنگاپوری کسیفیک (Kacific) به بوئینگ سفارش داده شده، در نیمه‌ی...

پربازدیدکننده ترین خبر

فاجعه فرهنگی در صنعت فضایی

صنعت فضایی و دستاوردهای آن در حال تبدیل شدن به نمادی از غرور و افتخار ایرانی در زمینه‌های علمی است. اما فرهنگسازی غلط به دست مسئولین بی‌اطلاع که حاضر به مشورت یا کمک گرفتن از متخصصین ترویج فضا و یا حداقل مسئولین نهادهای رسمی مرتبط با صنعت فضایی نیستند از این ظرفیت عظیم فرهنگی برای افزایش غرور ملی، مضحکه‌ای می‌سازد که حتی تلاش متخصصان را هم بر باد می‌دهد.