1396/07/23

سونی و ایرباس به ایده فضایی استارت‌آپ ژاپنی کمک می‌کنند

استارت‌آپ ژاپنی اینفواستلار (Infostellar) که قصد دارد سرویسی برای اتصال اپراتورهای ماهواره‌های کوچک به ایستگاه‌های زمینی سرتاسر جهان راه‌اندازی کند، موفق به دریافت بودجه‌ی 7.3 میلیون دلاری از تیمی از سرمایه‌گذاران متشکل از ایرباس و سونی شد. اینفواستلار می‌خواهد از این سرمایه برای ساخت یک پلتفرم تقسیم...
سونی و ایرباس به ایده فضایی استارت‌آپ ژاپنی کمک می‌کنند

استارت‌آپ ژاپنی اینفواستلار (Infostellar) که قصد دارد سرویسی برای اتصال اپراتورهای ماهواره‌های کوچک به ایستگاه‌های زمینی سرتاسر جهان راه‌اندازی کند، موفق به دریافت بودجه‌ 7.3 میلیون دلاری از تیمی از سرمایه‌گذاران متشکل از ایرباس و سونی شد. اینفواستلار می‌خواهد از این سرمایه برای ساخت یک پلتفرم تقسیم آنتن ماهواره‌ای به نام StellarStation استفاده کند.

ایستگاه‌های زمینی جهت ارتباط با ماهواره‌های خود، به دلیل مسائل فنی به طور متوسط تنها قادرند 2 تا 3 ساعت در روز فعالیت کنند. برای بهبود وضعیت بهره‌برداری از ایستگاه‌ها، شرکت اینفواستلار قصد دارد با پلتفرم اشتراکی خود، از زمان بیکاری آنتن‌های ایستگاه‌ها برای اتصال به شبکه‌ای متشکل از ماهواره‌های کوچک در حال چرخش در مدار استفاده کند و امکان ارتباط آنلاین آنها را با زمین به وجود آورد. بدین ترتیب اینفواستلار هزینه‌ی هر دفعه ارتباط (Pass) یک ماهواره‌ی کوچک با ایستگاه زمینی را از مقدار فعلی که بین 200 تا 500 دلار است کاهش خواهد داد. این شرکت قصد دارد طی یک سال آینده با 20 ایستگاه زمینی قرارداد همکاری امضا کرده و همچنین در آینده 10 ایستگاه زمینی به منظور تحقیق و توسعه احداث کند.

در ویدیوی زیر می‌توانید با ساز و کار پلتفرم StellarStation آشنا شوید:

منبع: spacenews.com

فناوری‌های نوین | مخابرات ماهواره‌ای | ایستگاه‌های زمینی | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تلفیق مخابرات ماهواه‌ای و زمینی برای ارائه اینترنت پرسرعت و ارازان در سفرهای هوایی

1395/10/14
براساس اعلام Deutsche Telekom(دویچه تلکام) و Inmarsat (اینمارست) این دو شرکت با مشارکت یکدیگر می‌خواهند کار بی‌سابقه‌ای برای اتصال مشتریان و شرکت‌های هواپیمایی به اینترنت ۴G انجام دهند...

پربازدیدکننده ترین خبر

ویرجین گلکتیک، گردشگری فضایی را از ایتالیا آغاز می‌کند

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) در نظر دارد پرواز فضایی زیرمداری خود را از یک پایگاه فضایی در ایتالیا صورت دهد و به همین منظور، برای ساخت یک پایگاه فضایی در این کشور اقدام خواهد کرد. ویرجین گلکتیک، یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است که زیرمجموعه گروه ویرجین محسوب می‌شود. این شرکت، پیشتر نیز اعلام کرده بود که قصد دارد 6 مسافر و دو خلبان را با فضاپیمای زیرمداری اسپیس‌شیپ ۲ (SpaceShip Two) به ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلومتری زمین بفرستد. توافق با شرکت‌ خصوصی سیاتل (SIATEL) و شرکت عمومی- خصوصی التک (ALTEC) که هم به آژانس فضایی ایتالیا (ASI) و هم به شرکت فرانسوی- ایتالیایی تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) تعلق دارند، نشان‌دهنده برنامه‌هایی برای ساخت یک پایگاه فضایی در شهر جروتالیه واقع در جنوب ایتالیا است. قرار است این پایگاه فضایی، علاوه بر ارائه تجهیزات پرتاب، به عنوان یک پلتفرم علمی برای پژوهش فضایی، مورد استفاده کاربرانی مانند آژانس فضایی ایتالیا قرار گیرد.