1396/07/23

سونی و ایرباس به ایده فضایی استارت‌آپ ژاپنی کمک می‌کنند

استارت‌آپ ژاپنی اینفواستلار (Infostellar) که قصد دارد سرویسی برای اتصال اپراتورهای ماهواره‌های کوچک به ایستگاه‌های زمینی سرتاسر جهان راه‌اندازی کند، موفق به دریافت بودجه‌ی 7.3 میلیون دلاری از تیمی از سرمایه‌گذاران متشکل از ایرباس و سونی شد. اینفواستلار می‌خواهد از این سرمایه برای ساخت یک پلتفرم تقسیم...
سونی و ایرباس به ایده فضایی استارت‌آپ ژاپنی کمک می‌کنند

استارت‌آپ ژاپنی اینفواستلار (Infostellar) که قصد دارد سرویسی برای اتصال اپراتورهای ماهواره‌های کوچک به ایستگاه‌های زمینی سرتاسر جهان راه‌اندازی کند، موفق به دریافت بودجه‌ 7.3 میلیون دلاری از تیمی از سرمایه‌گذاران متشکل از ایرباس و سونی شد. اینفواستلار می‌خواهد از این سرمایه برای ساخت یک پلتفرم تقسیم آنتن ماهواره‌ای به نام StellarStation استفاده کند.

ایستگاه‌های زمینی جهت ارتباط با ماهواره‌های خود، به دلیل مسائل فنی به طور متوسط تنها قادرند 2 تا 3 ساعت در روز فعالیت کنند. برای بهبود وضعیت بهره‌برداری از ایستگاه‌ها، شرکت اینفواستلار قصد دارد با پلتفرم اشتراکی خود، از زمان بیکاری آنتن‌های ایستگاه‌ها برای اتصال به شبکه‌ای متشکل از ماهواره‌های کوچک در حال چرخش در مدار استفاده کند و امکان ارتباط آنلاین آنها را با زمین به وجود آورد. بدین ترتیب اینفواستلار هزینه‌ی هر دفعه ارتباط (Pass) یک ماهواره‌ی کوچک با ایستگاه زمینی را از مقدار فعلی که بین 200 تا 500 دلار است کاهش خواهد داد. این شرکت قصد دارد طی یک سال آینده با 20 ایستگاه زمینی قرارداد همکاری امضا کرده و همچنین در آینده 10 ایستگاه زمینی به منظور تحقیق و توسعه احداث کند.

در ویدیوی زیر می‌توانید با ساز و کار پلتفرم StellarStation آشنا شوید:

منبع: spacenews.com

فناوری‌های نوین | مخابرات ماهواره‌ای | ایستگاه‌های زمینی | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تلفیق مخابرات ماهواه‌ای و زمینی برای ارائه اینترنت پرسرعت و ارازان در سفرهای هوایی

1395/10/14
براساس اعلام Deutsche Telekom(دویچه تلکام) و Inmarsat (اینمارست) این دو شرکت با مشارکت یکدیگر می‌خواهند کار بی‌سابقه‌ای برای اتصال مشتریان و شرکت‌های هواپیمایی به اینترنت ۴G انجام دهند...

پربازدیدکننده ترین خبر

کوتاه و خواندنی، نخستین ماهواره مخابراتی – تجاری چه وقت به فضا پرتاب شد؟

نخستین ماهواره‌ای که به عنوان یک ماهواره مخابراتی-تجاری در مدار ۳۶هزار کیلومتری زمین قرار گرفت ارلی برد (Early bird) نام داشت و بعدها به « اینتلست-۱ (Intelsat-1) معروف شد. این ماهواره ۳۹کیلوگرمی به شکل استوانه ای به قطر ۷۲سانتی متر و ارتفاع ۵۹سانتی متر ساخته شده بود. ارلی برد در ۲۸ژوئیه ۱۹۶۵ از کیپ کاناورال با یک ماهواره‌بر دلتا (Delta) به فضا پرتاب شد. این سفینه توانایی رله یک کانال تلویزیونی و ۲۴۰کانال تلفن داشت. ارلی برد حدود یک سال و نیم به فعالیت ادامه داد.