1396/06/29

شروع مونتاژ پروتون- ام برای پرتاب آسیاست -9

اتصال قطعات موشک فضایی پروتون-ام در سالن 101 مونتاژ و آزمایش در بایکونور شروع شد. این موشک به همراه شتاب دهنده برینز-ام قرار است ماهواره ارتباطات از راه دور "آسیاست -9" را به فضا ببرد. عملیات مونتاژ توسط کارشناسان خرونیچف با حضور و نظارت کارشناسان شرکت اسپیس راگ و شرکت سامانه های فضایی لورال صورت می...
شروع مونتاژ پروتون- ام برای پرتاب آسیاست -9

سیروس برزو: اتصال قطعات موشک فضایی پروتون-ام در سالن 101 مونتاژ و آزمایش در بایکونور شروع شد. این موشک به همراه شتاب دهنده برینز-ام قرار است ماهواره ارتباطات از راه دور "آسیاست -9" را به فضا ببرد. عملیات مونتاژ توسط کارشناسان خرونیچف با حضور و نظارت کارشناسان شرکت اسپیس راگ و  شرکت سامانه های فضایی لورال صورت می گیرد.
ماهواره  6140 کیلوگرمی آسیاست -9 چرخه کامل بررسی فنی خود را در سالن مونتاژ 103 به پایان رسانده است و کارشناسان از کار تک تک سامانه ها راضی هستند. اینک این ماهواره در سالن 101 قرار دارد تا بعد از آزمایش موشک بالابرنده در مخزن بالایی موشک قرار گیرد.
در حال حاضر، شتاب دهنده " برینز-ام. "مراحل انتقال مکانیکی و اتصال الکتریکی با طبقه بالایی موشک را طی می کند. طبق برنامه آسیاست-9 در مرحله بالایی  نصب شده، پس از بررسی محموله و پرتابگر در صورت به دست آمدن نتایج مثبت، کار دنبال و عملیات مونتاژ انجام خواهد شد.
 قرارداد برای دادن خدمات مربوط به این پرتاب برای شرکت مخابرات ماهواره ای آسیاست با استفاده از ماهواره‌بر کلاس سنگین "پروتون-ام" و شتابگر "برینز-ام."  بین شرکت خرونیچف و شرکت سامانه فضایی لورال بسته شده بود.
ماهواره دارای 28 ترانسپوندر باند C و 32 ترانسپوندر باند KU خواهد بود و قرار است جایگزین آسیاست-4 شود. در کنار کار های مخابراتی، آسیاست-9 دارای یک سامانه هواشناسی با نام خلاصه استروم (STORM -Sounding and Tracking Observatory for Regional Meteorology) است. برای این ماهواره عمری 15 ساله پیش بینی شده است.

 

ماهواره‌بر | مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

شمارش معکوس برای پرتاب ماهواره ارتباطاتی آمازوناس-5+ تصویر

1396/06/20
موشک "پروتون-ام" حامل ماهواره ارتباطاتی "آمازوناس-5" بر روی سکوی پرتاب قرار گرفت و شمارش معکوس برای پرتاب آن آغاز شروع شد.

چگونگی آماده‌سازی موشک سایوز برای پرتاب پس از رسیدن قطعات به واستوچنی

1396/06/21
روز10 سپتامبر 2017 قطار حامل بخش های مختلف موشک سایوز به پایگاه واستوچنی رسید و تحویل متخصصان روسکاسموس و مرکز عملیات زیرساخت های زمینی فناوری های فضایی واستوچنی" (بخشی از سازمان فضایی روسیه...

پربازدیدکننده ترین خبر

نام خود را تا آفتاب بالا ببرید!

دوست دارید اسم‌تان تا خورشید یا نزدیکی خورشید به فضا برود؟ برای این کار فقط تا هفتم اردیبهشت ۹۷ وقت دارید. ناسا (NASA) قرار است اوایل تابستان امسال کاوشگری به نام پارکر (Parker Solar Probe) را به فضا پرتاب کند. پارکر پس از سفری شش ساله و انجام مانورهای مداری بسیار پیچیده در اعماق فضا، در واپسین روزهای پاییز ۱۴۰۳ در مدار خورشید قرار می‌گیرد. فاصله این کاوشگر تا خورشید تنها شش میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدود ده برابر نزدیک‌تر از فاصله سیاره عطارد تا خورشید است! حال مدیران این ماموریت فضایی پیشتازانه از تمام علاقه‌مندان در سراسر جهان دعوت کرده‌اند، نام خود را در وبگاه اینترنتی کاوشگر فضایی پارکر ثبت کنند. تمام اسامی در یک لوح ذخیره شده و همراه کاوشگر پارکر به فضا پرتاب می‌شوند. برای ارسال نام خود به فضا با کاوشگر پارکر کافی است این نشانی را در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراهتان وارد کنید. در فرم موجود در این صفحه، نام و نام خانوادگی خود را همراه ایمیل‌تان وارد کنید. پس از دقایقی گواهینامه‌ای به نشانه تائید ثبت‌نام شما به ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. این گواهینامه شماره سریال اختصاصی دارد و می‌توانید آن را چاپ کنید و به یادگار نگه دارید.