1396/06/29

شروع مونتاژ پروتون- ام برای پرتاب آسیاست -9

اتصال قطعات موشک فضایی پروتون-ام در سالن 101 مونتاژ و آزمایش در بایکونور شروع شد. این موشک به همراه شتاب دهنده برینز-ام قرار است ماهواره ارتباطات از راه دور "آسیاست -9" را به فضا ببرد. عملیات مونتاژ توسط کارشناسان خرونیچف با حضور و نظارت کارشناسان شرکت اسپیس راگ و شرکت سامانه های فضایی لورال صورت می...
شروع مونتاژ پروتون- ام برای پرتاب آسیاست -9

سیروس برزو: اتصال قطعات موشک فضایی پروتون-ام در سالن 101 مونتاژ و آزمایش در بایکونور شروع شد. این موشک به همراه شتاب دهنده برینز-ام قرار است ماهواره ارتباطات از راه دور "آسیاست -9" را به فضا ببرد. عملیات مونتاژ توسط کارشناسان خرونیچف با حضور و نظارت کارشناسان شرکت اسپیس راگ و  شرکت سامانه های فضایی لورال صورت می گیرد.
ماهواره  6140 کیلوگرمی آسیاست -9 چرخه کامل بررسی فنی خود را در سالن مونتاژ 103 به پایان رسانده است و کارشناسان از کار تک تک سامانه ها راضی هستند. اینک این ماهواره در سالن 101 قرار دارد تا بعد از آزمایش موشک بالابرنده در مخزن بالایی موشک قرار گیرد.
در حال حاضر، شتاب دهنده " برینز-ام. "مراحل انتقال مکانیکی و اتصال الکتریکی با طبقه بالایی موشک را طی می کند. طبق برنامه آسیاست-9 در مرحله بالایی  نصب شده، پس از بررسی محموله و پرتابگر در صورت به دست آمدن نتایج مثبت، کار دنبال و عملیات مونتاژ انجام خواهد شد.
 قرارداد برای دادن خدمات مربوط به این پرتاب برای شرکت مخابرات ماهواره ای آسیاست با استفاده از ماهواره‌بر کلاس سنگین "پروتون-ام" و شتابگر "برینز-ام."  بین شرکت خرونیچف و شرکت سامانه فضایی لورال بسته شده بود.
ماهواره دارای 28 ترانسپوندر باند C و 32 ترانسپوندر باند KU خواهد بود و قرار است جایگزین آسیاست-4 شود. در کنار کار های مخابراتی، آسیاست-9 دارای یک سامانه هواشناسی با نام خلاصه استروم (STORM -Sounding and Tracking Observatory for Regional Meteorology) است. برای این ماهواره عمری 15 ساله پیش بینی شده است.

 

ماهواره‌بر | مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

شمارش معکوس برای پرتاب ماهواره ارتباطاتی آمازوناس-5+ تصویر

1396/06/20
موشک "پروتون-ام" حامل ماهواره ارتباطاتی "آمازوناس-5" بر روی سکوی پرتاب قرار گرفت و شمارش معکوس برای پرتاب آن آغاز شروع شد.

چگونگی آماده‌سازی موشک سایوز برای پرتاب پس از رسیدن قطعات به واستوچنی

1396/06/21
روز10 سپتامبر 2017 قطار حامل بخش های مختلف موشک سایوز به پایگاه واستوچنی رسید و تحویل متخصصان روسکاسموس و مرکز عملیات زیرساخت های زمینی فناوری های فضایی واستوچنی" (بخشی از سازمان فضایی روسیه...

پربازدیدکننده ترین خبر

ویرجین گلکتیک، گردشگری فضایی را از ایتالیا آغاز می‌کند

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) در نظر دارد پرواز فضایی زیرمداری خود را از یک پایگاه فضایی در ایتالیا صورت دهد و به همین منظور، برای ساخت یک پایگاه فضایی در این کشور اقدام خواهد کرد. ویرجین گلکتیک، یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است که زیرمجموعه گروه ویرجین محسوب می‌شود. این شرکت، پیشتر نیز اعلام کرده بود که قصد دارد 6 مسافر و دو خلبان را با فضاپیمای زیرمداری اسپیس‌شیپ ۲ (SpaceShip Two) به ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلومتری زمین بفرستد. توافق با شرکت‌ خصوصی سیاتل (SIATEL) و شرکت عمومی- خصوصی التک (ALTEC) که هم به آژانس فضایی ایتالیا (ASI) و هم به شرکت فرانسوی- ایتالیایی تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) تعلق دارند، نشان‌دهنده برنامه‌هایی برای ساخت یک پایگاه فضایی در شهر جروتالیه واقع در جنوب ایتالیا است. قرار است این پایگاه فضایی، علاوه بر ارائه تجهیزات پرتاب، به عنوان یک پلتفرم علمی برای پژوهش فضایی، مورد استفاده کاربرانی مانند آژانس فضایی ایتالیا قرار گیرد.