1396/06/22

ناو کیهانی سایوز ام اس-6 به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست

روسکاسموس به نقل از مرکز هدایت پرواز های فضایی روسیه واقع در شهرک کارالیف گزارش داد يک سفينه سايوز روسي با سه سرنشين تازه نفس روسي و آمريکايی از پايگاه فضايي بايکونور واقع در قزاقستان به فضا پرتاب شد. این یکصد و سی و پنجمین ماموریت سرنشیندار ناو سایوز از سال 1967 است. سرنشینان ناو کیهانی سایوز ام.اس-6...
ناو کیهانی سایوز ام  اس-6 به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست

سیروس برزو: سازمان فضایی روسیه روسکاسموس به نقل از مرکز هدایت پرواز های فضایی روسیه واقع در شهرک کارالیف گزارش داد يک سفينه سايوز روسي با سه سرنشين تازه نفس روسي و آمريکايی از پايگاه فضايي بايکونور واقع در قزاقستان به فضا پرتاب شد. این یکصد و سی و پنجمین ماموریت سرنشیندار ناو سایوز از سال 1967 است. سرنشینان ناو کیهانی سایوز ام.اس-6 عبارتند از الکساندر میسورکین (فضانورد روسکاسموس)، مارک وند هی و جوزف آکابا ( فضانوردان ناسا)
تغییر مدار و جهتگیری نهایی از حدود 200 کیلومتر ایستگاه فضایی بین المللی توسط سامانه ناوبری رادیویی کورس صورت گرفت.در فاصله 400 متری، سایوز وارد یک دور کوتاه در اطراف ایستگاه شد تا در مسیر اتصال با واحد مداری پویسک (یکی از بخش های ایستگاه فضایی بین المللی)  قرار گیرد.
پس از تماس اهرم اولیه سامانه الحاق با مخروط اتصال در پویسک و اعلام این ارتباط توسط حسگر های اهرم، سایوز به شکل بسیار آرام و نرم به جلو رانده شد تا  زبانه های قفل های سامانه اتصال را درگیر کنند. حدود ده دقیقه طول کشید تا اهرم اتصال، به طور کامل رانده و قلاب های اتصالی بین دریچه الحاق سایوز و پویسک کاملا بسته شوند و ورود به  ایستگاه فضایی بین المللی را میسر سازد.
پیوند خودکار در ساعت  05:55 مسکو انجام شد. با توجه به برنامه پیش بینی شده اتصال ، 5 ساعت و 38 دقیقه و 13 ثانيه پس از پرتاب صورت گرفت که سریعترین رسیدن سایوز در تاریخ ایستگاه فضایی بین المللی  است. این رکورد قبلا با زمان 5 ساعت و 39  به  سایوز تی.ام.آ-9 تعلق داشت.
بعد از اینکه اتصال برقرار شد، خدمه طی یک برنامه فشرده یک ساعته باید یکپارچگی بهم پیوستن سفینه سایوز و ایستگاه را بررسی کرده و از عایقبندی کامل بین آنها مطمئن شوند. سپس دریچه ها را باز کرده و شنا کنان در حالت بیوزنی به داخل ایستگاه وارد می شوند.
دو فضانورد آمريکايي و یک روسي  پس از رسيدن به ايستگاه فضايي براي مدت شش ماه در آن پايگاه خواهند ماند.

ناو کیهانی سایوز ام  اس-6 به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست

 

ناو کیهانی سایوز ام  اس-6 به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست

 

 

ناو کیهانی سایوز ام  اس-6 به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست

ماهواره‌بر | سرنشین دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

آشنایی با سرگئی ریازانسکی فرمانده ناو کیهانی سایوز ام اس ۵

1396/06/01
سرگئی ریازانسکی در 13 نوامبر 1974 در مسکو متولد شد. در سال 1991 و به دنبال به پایان رساندن تحصیلات دبیرستانی برای ادامه تحصیل به دانشکده علوم دانشگاه دولتی مسکو روی آورد. 5 سال بعد آن را...

چگونگی آماده‌سازی موشک سایوز برای پرتاب پس از رسیدن قطعات به واستوچنی

1396/06/21
روز10 سپتامبر 2017 قطار حامل بخش های مختلف موشک سایوز به پایگاه واستوچنی رسید و تحویل متخصصان روسکاسموس و مرکز عملیات زیرساخت های زمینی فناوری های فضایی واستوچنی" (بخشی از سازمان فضایی روسیه...

پربازدیدکننده ترین خبر

پاسخ به شبهات فضایی؛ می گویند سفر به فضا در روحیه فضانوردان تاثیر می‌گذارد این صحت دارد ؟

بله، بیشتر کیهان‌نوردان و شاید بتوان گفت در همه آن‌ها تغییر و تحولات عجیبی به‌وجود می آورد که نمی‌شود دلیل آن‌ را تشریح کرد. الکساندر بالاندین می گوید: «من قبل از سفر به فضا به طبیعت کمتر علاقمند بودم. از شهرها و نشانه‌های توسعه صنعتی خوشم می‌آمد. به یاد ندارم که تمایلی به شعر و هنر داشته باشم. اما در زمان سفرم به مجتمع مداری میر، رفته رفته متوجه تغییری در روحیه‌ام شدم. دیدم دوست دارم نقاشی بکشم و شعر بگویم. جالب آن که توانایی این کار را هم در خودم یافتم. من در اوقات فراغتم شروع کردم به کشیدن نقاشی و گفتن شعر. گرچه هنوز آن‌ها را چاپ نکرده‌ام اما این مجموعه برایم بسیار عزیز است. در بازگشت به زمین متوجه شدم بر روی این سرزمین مادری، چیز های زیبا و جالبی وجود دارد که من قبل از سفر آن‌ها را نمی‌دیدم. من امروز وقتی به جنگل و صحرا می‌روم خیلی دقت می‌کنم که گلی را لگد نکنم. درختان ، رودخانه‌ها، گل‌ها و پروانه‌ها برایم زیبایی عجیبی پیدا کرده‌اند که قبلا آن را نمی‌دیدم. همان طور که گفتم تقریبا همه دوستانی که من می‌شناسم و بعد از سفر به فضا تغییر روحیه پیدا کرده‌اند و نگاهشان به زندگی عوض شده است.»