1396/06/21

آغاز پروژه‌ی ساخت پنج ماهواره‌ی جاسوسی جدید کره جنوبی

دولت کره جنوبی پروژه‌ای با نام "پروژه‌ی 425" را کلید زده است تا تحرکات نظامی منطقه را به صورت 24 ساعته تحت نظارت بگیرد.این پروژه شامل ساخت 5 ماهواره‌ی جاسوسی جدید می‌باشد که قرار است ظرفیتهای نظارتی و مقابله‌ای این کشور را افزایش دهند و حتی اطلاعاتی را از مناطق حساس نظامی و نیروگاه‌های مرزی کره شمالی...
آغاز پروژه‌ی ساخت پنج ماهواره‌ی جاسوسی جدید کره جنوبی

با توجه به شدت گرفتن تهدید‌های وارده از سمت کره شمالی به دلیل افزایش آزمایش‌های هسته‌ای این کشور طی یک سال اخیر، مون جائه این (Moon Jae-In) رئیس جمهور جدید کره جنوبی با تاکید بر انجام سه پروژه‌ی نظامی جدید سعی در افزایش قدرت دفاعی این کشور دارد. این سه پروژه عبارتند از: زنجیره‌ی کشتار، سامانه‌ی دفاعی هوایی و موشکی کره (KAMD) و طرح جامع اقدام متقابل (KMPR).

در همین راستا و بر پایه‌ی سه پروژه‌ی اصلی مذکور، دولت کره جنوبی پروژه‌ی دیگری با نام "پروژه‌ی ۴۲۵" را کلید زده است تا تحرکات نظامی منطقه را به صورت ۲۴ساعته تحت نظارت بگیرد. این پروژه شامل ساخت ۵ ماهواره‌ی جاسوسی جدید می‌باشد که قرار است ظرفیت‌های نظارتی و مقابله‌ای این کشور را افزایش دهند و حتی اطلاعاتی را از مناطق حساس نظامی و نیروگاه‌های مرزی کره شمالی در اختیار ارتش کره جنوبی قرار دهند تا در هنگام وقوع جنگ آمادگی تخریب آنها را داشته باشد.

این ماهواره‌ها در فاصله‌ی ۸۰۰ کیلومتری سطح زمین فعالیت خواهند کرد و هر دو ساعت یک‌بار تصاویری با دقت ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر را از مناطق مرزی دو کره تهیه خواهند کرد تا اطلاعاتی همچون مکان پایگاه‌های پرتاب موشک و سایتهای آزمایشهای اتمی را در اختیار دولت کره جنوبی قرار دهند. ماهواره‌های جاسوسی جدید کره جنوبی که بودجه‌ی ۸۸۸ میلیون دلار برای توسعه‌ی آنها در نظر گرفته شده تا سال ۲۰۲۲ آماده‌ی بهره‌برداری خواهند شد. ضمنا هرکدام از این ماهواره‌ها که طراحی آنها با توجه به ماهواره‌ی چندمنظوره‌ی KOMPSAT-3 انجام می‌شود، طول عمری در حدود ۵ سال خواهند داشت.

منبع: kallman.com

نظارت بر زمین |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا جنگ ماهواره ای و نبرد ضد جاسوسی میان الجزایر و مغرب آغاز شده است؟

پایگاه خبری «الشروق» الجزایر در گزارشی در خصوص اقدام مغرب به پرتاب یک ماهواره به فضا با کمک فرانسوی‌ها و پس‌ازآن انتشار اخباری مبنی بر پرتاب یک ماهواره توسط الجزایر به فضا با کمک چینی‌ها این سؤال را مطرح کرده که آیا جنگ ماهواره‌ای و نبرد ضد جاسوسی میان الجزایر و مغرب آغازشده است؟