1396/06/21

آغاز پروژه‌ی ساخت پنج ماهواره‌ی جاسوسی جدید کره جنوبی

دولت کره جنوبی پروژه‌ای با نام "پروژه‌ی 425" را کلید زده است تا تحرکات نظامی منطقه را به صورت 24 ساعته تحت نظارت بگیرد.این پروژه شامل ساخت 5 ماهواره‌ی جاسوسی جدید می‌باشد که قرار است ظرفیتهای نظارتی و مقابله‌ای این کشور را افزایش دهند و حتی اطلاعاتی را از مناطق حساس نظامی و نیروگاه‌های مرزی کره شمالی...
آغاز پروژه‌ی ساخت پنج ماهواره‌ی جاسوسی جدید کره جنوبی

با توجه به شدت گرفتن تهدید‌های وارده از سمت کره شمالی به دلیل افزایش آزمایش‌های هسته‌ای این کشور طی یک سال اخیر، مون جائه این (Moon Jae-In) رئیس جمهور جدید کره جنوبی با تاکید بر انجام سه پروژه‌ی نظامی جدید سعی در افزایش قدرت دفاعی این کشور دارد. این سه پروژه عبارتند از: زنجیره‌ی کشتار، سامانه‌ی دفاعی هوایی و موشکی کره (KAMD) و طرح جامع اقدام متقابل (KMPR).

در همین راستا و بر پایه‌ی سه پروژه‌ی اصلی مذکور، دولت کره جنوبی پروژه‌ی دیگری با نام "پروژه‌ی ۴۲۵" را کلید زده است تا تحرکات نظامی منطقه را به صورت ۲۴ساعته تحت نظارت بگیرد. این پروژه شامل ساخت ۵ ماهواره‌ی جاسوسی جدید می‌باشد که قرار است ظرفیت‌های نظارتی و مقابله‌ای این کشور را افزایش دهند و حتی اطلاعاتی را از مناطق حساس نظامی و نیروگاه‌های مرزی کره شمالی در اختیار ارتش کره جنوبی قرار دهند تا در هنگام وقوع جنگ آمادگی تخریب آنها را داشته باشد.

این ماهواره‌ها در فاصله‌ی ۸۰۰ کیلومتری سطح زمین فعالیت خواهند کرد و هر دو ساعت یک‌بار تصاویری با دقت ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر را از مناطق مرزی دو کره تهیه خواهند کرد تا اطلاعاتی همچون مکان پایگاه‌های پرتاب موشک و سایتهای آزمایشهای اتمی را در اختیار دولت کره جنوبی قرار دهند. ماهواره‌های جاسوسی جدید کره جنوبی که بودجه‌ی ۸۸۸ میلیون دلار برای توسعه‌ی آنها در نظر گرفته شده تا سال ۲۰۲۲ آماده‌ی بهره‌برداری خواهند شد. ضمنا هرکدام از این ماهواره‌ها که طراحی آنها با توجه به ماهواره‌ی چندمنظوره‌ی KOMPSAT-3 انجام می‌شود، طول عمری در حدود ۵ سال خواهند داشت.

منبع: kallman.com

نظارت بر زمین |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ظرفیت نهفته بخش خصوصی در صادرات بالون‌های ارتفاع بالا منتظر توجه دولت

بالن‌های استراتوسفری امروزه به حدی توسعه یافته‌اند که در حال تبدیل شدن به رقبایی جدی برای ماهواره‌های مستقر در مدار نزدیک به زمین (LEO) می‌باشند. همچنین طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسات مطالعاتی بین‌المللی، خاورمیانه طی سال‌های آتی (مابین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱) به دلیل بروز پدیده‌های اجتماعی متعدد، از بیشترین رشد بازار پرنده‌های سبک‌تر از هوا در جهان برخوردار است. چنین ظرفیتی با توجه به توانمندی‌ بخش خصوصی کشور و مزایای رقابتی ویژه سازنده ایرانی از جمله قیمت بسیار پایین‌تر و طراحی بر اساس شرایط اقلیمی خاص منطقه، فرصتی طلایی را برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشور در این بخش فراهم آورده است. اما این فرصت تنها زمانی قابل استفاده است که بخش خصوصی نوپا اما توانمند کشور که تا کنون با وجود موانع فراوان توانسته روی پای خود بایستد مورد توجه قرار گرفته و مورد پشتیبانی قرار گیرد.