1395/09/25

پرتاب 8 ماهواره هواشناسی از هوا به فضا

هشت مینی‌ماهواره هواشناسی پیشرفته موسوم به سامانه جهانی مکان‌یابی ماهواره‌ای توفان، دوشنبه 22 آذر 1395 از آمریکا به فضا پرتاب شد. ماموریت این ماهواره‌ها پیش‌بینی و مکان‌یابی دقیق توفان‌های سهمگین در ایالت‌های ساحلی آمریکا و سایر نقاط جهان است.هر کدام از این هشت ماهواره به سنجنده‌هایی مجهز هستند که می‌‌توانند...
پرتاب 8 ماهواره هواشناسی از هوا به فضا

هشت مینی‌ماهواره هواشناسی پیشرفته موسوم به سامانه جهانی مکان‌یابی ماهواره‌ای توفان، دوشنبه 22 آذر 1395 از آمریکا به فضا پرتاب شد. ماموریت این ماهواره‌ها پیش‌بینی و مکان‌یابی دقیق توفان‌های سهمگین در ایالت‌های ساحلی آمریکا و سایر نقاط جهان است.هر کدام از این هشت ماهواره به سنجنده‌هایی مجهز هستند که می‌‌توانند مرکز توفان‌ها و نحوه تعامل جریان‌های هوا با سطح دریاها و اقیانوس‌ها را بررسی کنند. به کمک این بررسی‌ها می‌توان مکان شکل‌گیری و حرکت توفان‌ها را نسبت به قبل با دقت بسیار بهتری پیش‌بینی کرد. همچنین پیش‌بینی شدت، سرعت و میزان بارش‌ها در هر توفان هم به کمک ماهواره‌های هواشناسی جدید، امکان‌پذیر خواهد بود؛ امکانی که در سامانه‌های فعلی ماهواره‌های هواشناسی و سنجش از دور وجود ندارد.

مخابرات ماهواره‌ای | نظارت بر زمین |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

مأموریت ناسا برای بررسی یک سیارک غنی از فلزات گرانبها

ناسا تصمیم دارد برای اکتشاف یک سیارک غنی از فلزات به‌نام پسوخه ۱۶ (16 Psyche) کاوشگری بسازد و به این سیارک ارسال کند. آژانس یادشده برای این پروژه ۱۱۷ میلیون دلاری، در حال توسعه یک فضاپیما و یک کاوشگر است تا در اوت۲۰۲۲ سوار بر حامل فضایی فالکون هوی (Falcon Heavy) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) به فضا پرتاب شوند. این مأموریت اطلاعاتی درباره ترکیبات و توپوگرافی سنگ‌های فلزات فراهم خواهد کرد‌. به‌گفته مقامات ناسا طیف‌سنج‌های فضاپیما، نوترون‌ها و اشعه‌های گامای روی سطح سیارک را بررسی می‌کنند تا عناصر تشکیل‌دهنده سیارک مورد شناسایی قرار گیرند.