1396/05/22

فراخوان دومین دوره رقابت کشوری داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و نقاشی با موضوع نجوم و فضا

انجمن نجوم آیاز تبریز در نظر دارد به مناسبت هفته جهانی فضا دومین دوره مسابقه کشوری “رویای کهکشانی من” را برگزار کند.
فراخوان دومین دوره رقابت کشوری داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و نقاشی با موضوع نجوم و فضا

مریم فخیمی: انجمن نجوم آیاز تبریز در نظر دارد به مناسبت هفته جهانی فضا دومین دوره مسابقه کشوری “رویای کهکشانی من” را برگزار کند.
رقابت "رویای کهکشانی من" با هدف آشنایی مردم با اهمیت نجوم و فضا، نقش یافته‌های این حوزه در بهبود زندگی بشر و زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب برگزار می‌شود. این مسابقه که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده است فرصتی است برای علاقمندان به نقاشی و نویسندگی تا استعداد خود را این بار در حوزه «نجوم و فضا» بیازمایند.
این رقابت در سه بخش داستان علمی‌تخیلی، نقاشی کودک و نوجوان و نقاشی بزرگسال برگزار خواهد شد. بخش داستان‌نویسی فاقد محدودیت سنی است و متون داستان  باید در قالب فایل word  و با حداقل 300 لغت تنظیم شود. بخش نقاشی ویژه دو گروه سنی 7 تا 15 سال و 15 سال به بالا است و تمام آثار با هر تکنیک و ابزاری پذیرفته خواهد شد.
محمد قصاع، داوود خدایی و نوید فرخی داوران بخش داستان کوتاه می‌باشند. مینا نیک‌رزم، رضا غفوری و جابر اسدی وظیفه داوری آثار نقاشی را بر عهده دارند.

نفرات برتر این رقابت در همایش هفته جهانی فضا که در مهر ۹۶ برگزار خواهد شد معرفی و هدایای آن‌ها اهدا خواهد شد. به نفرات برتر استان آذربایجان‌شرقی نیز هدایایی به رسم یادبود اعطا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال آثار  20 شهریور 96 اعلام شده است.

علاقمندان می‌توانند آثار نقاشی‌ را به همراه مشخصات شامل نام کامل، سن، تحصیلات، نشانی و شماره تماس ضمیمه اثر کرده و به نشانی تبریز، خیابان امام، جنب مسجد کبود، مجتمع تجاری ابریشم، طبقه همکف، پلاک ۱۸، مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذر استار (کدپستی: ۵۱۳۶۹۱۵۱۹۱ ) ارسال کنند. آثار داستانی به همراه مشخصات کامل  به [email protected]  ارسال شود.

حامیان رقابت: حوزه‌ هنری شهرداری تبریز، پایگاه خبری اسپاش و مجله نجوم

اطلاعات دقیق، قوانین و شیوه ارسال آثار را در این لینک بخوانید:
http://ayazastro.com/sci-fi-short-story-and-painting-competitions-ayaz-96/

اطلاعیه دوم شامل جدول شاخص ویژه بخش داستان:
http://ayazastro.com/sci-fi-short-story-and-painting-competitions-ayaz-96-2/


فراخوان دومین دوره رقابت کشوری داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و نقاشی با موضوع نجوم و فضا

داخلی | نجوم | آموزش و سرگرمی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

اندازه‌گیری ماهواره‌ای اقیانوس‌ها

زندگي بر روي خشكي در یک‌لایه باريك وجود دارد. لايه از چند پا (چند متر) زير سطح خاك شروع می‌شود و به نوك درختان ختم می‌شود. اما در اقيانوس زندگي در همه‌جا يافت می‌شود. از عمق خيلي زياد تا سطح اقيانوس. عمیق‌ترین بخش اقيانوس بيش از هفت مايل (تقريباً 11 كيلومتر) است. اقیانوس‌ها نسبت به خشكي يا هوا حيات بيشتري در خود دارند. با توجه به این مسئله که اقیانوس‌ها زندگی ما بر روی زمین را تحت تسلط داشته و آب‌وهوا را کنترل می‌کنند ، محققان در نظر دارند از طریق اطلاعات دریافت شده از ماهواره ، تغییرات اقیانوسی را به‌طور مداوم تحت نظارت و بررسی قرار دهند .