1400/01/19

در راس یک آژانس فضایی مشهور دنیا به فضا بروید و ماموریت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید

وبسایت استیم (Steam) یک بازی فضایی را در دسترس کاربران خود قرار داده است که توسط آن می‌توان در راس آژانس‌های فضایی مشهور جهان به فضا سفر کرد و در آنجا به کاوش پرداخت. این بازی با نام «افق مریخ« (Mars Horizon) نوعی شبیه‌ساز است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا برنامه فضایی خود را برای کاوش منظومه...
در راس یک آژانس فضایی مشهور دنیا به فضا بروید و ماموریت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید

وبسایت استیم (Steam) یک بازی فضایی را در دسترس کاربران خود قرار داده است که توسط آن می‌توان در راس آژانس‌های فضایی مشهور جهان به فضا سفر کرد و در آنجا به کاوش پرداخت. این بازی با نام «افق مریخ« (Mars Horizon) نوعی شبیه‌ساز است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا برنامه فضایی خود را برای کاوش منظومه شمسی بسازد، با انجام سفرهای کوتاه اکتشافات فضایی خود را آغاز کرده و سپس ماموریت‌های فضایی طولانی‌تر و مهم‌تر مانند سفر به کره ماه را طرح‌ریزی کند. افق مریخ بیشتر به جنبه‌های مدیریت آژانس‌های فضایی معطوف است و جنبه‌های ظاهری و واقعیت ماموریت‌های فضایی در آن کمتر به‌چشم می‌خورد.

در راس یک آژانس فضایی مشهور دنیا به فضا بروید و ماموریت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید

کاربر در این گیم‌پلی می‌تواند از میان آژانس فضایی آمریکا، آژانس فضایی اروپا (ESA)، و آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) یکی را انتخاب کند. البته در نسخه جدید آن امکان انتخاب آژانس‌ کاوش‌های هوافضای ژاپن (JAXA) و آژانس ملی فضایی چین (CNSA) نیز میسر شده است.

در راس یک آژانس فضایی مشهور دنیا به فضا بروید و ماموریت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید

کاربران در بازی افق مریخ می‌بایست منابع مختلف از جمله زمان، پشتیبانی‌های عمومی و علمی و همچنین امکانات مالی خود را مدیریت کنند تا ماموریت‌هایشان را پیش برده و به‌تدریج بتوانند فضانوردانی را به فضا بفرستند. آن‌ها همچنین قادرند با سایر آژانس‌های رقیب که هدف مشابهی را دنبال می‌کنند، به رقابت پرداخته و یا با آن‌ها به همکاری بپردازند. در ویدئوی زیر می‌توانید تریلر بازی افق مریخ را تماشا کنید. برای دانلود این بازی نیز از طریق وبسایت استیم اقدام نمایید.

 

youtube

منبع: Space
سازمان ها | roscosmos | NASA | ESA | JAXA | CNSA

تفریح و سرگرمی در فضا | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

رویداد رقابتی سازمان ملل برای مشارکت جوانان در حوزه فضا

1400/01/10
دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (UNOOSA) سری دیگری از رویداد رقابتی «فضا برای جوانان» (Space4Youth) را آغاز کرده است. در این دوره که با همکاری انجمن مشورتی نسل فضا (SGAC) برگزار...

پربازدیدکننده ترین خبر

فضاپیماهای کوچک ناسا به اکتشاف سیاره ونوس می‌روند

ناسا تصمیم دارد طی ایده‌ای جدید و خاص، تعداد زیادی فضاپیمای کوچک را برای مطالعه جو سیاره ونوس (زهره) به‌سوی این سیاره بفرستد. مطابق این پروژه که با مشارکت محققان موسسه هوافضای اوهایو (Ohio Aerospace Institute) انجام می‌شود، تعدادی فضاپیما مجهز به حسگر توسط یک مدارگرد، رها شده تا در قسمت فوقانی اتمسفر ونوس پرواز کنند و به کاوش بپردازند. فضاپیماهای مذکور موسوم به لیوز (Lofted Environmental and Atmospheric Venus Sensors به‌اختصار LEAVES) با هزینه‌ای نسبتا کم توسعه داده می‌شوند و طراحی آن‌ها به‌گونه‌ای است که مانند بادبادک‌هایی سبک وزن بر فراز ونوس به پرواز درمی‌آیند.