1399/08/03

دوره آموزش مجازی برنامه‌های فضایی مکان‌محور در مدیریت مخاطرات طبیعی

دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل (UNOOSA) با همکاری مرکز آموزش فناوری و علوم فضایی آسیا و اقیانوسیه (CSSTEAP) دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی مجازی (MOOC) را با عنوان «برنامه‌های مکان‌محور در مدیریت مخاطرات طبیعی» برای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه به‌صورت رایگان برگزار می‌کند. دوره مذکور فرصتی مناسب...
دوره آموزش مجازی برنامه‌های فضایی مکان‌محور در مدیریت مخاطرات طبیعی

دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل (UNOOSA) با همکاری مرکز آموزش فناوری و علوم فضایی آسیا و اقیانوسیه (CSSTEAP) دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی مجازی (MOOC) را با عنوان «برنامه‌های مکان‌محور در مدیریت مخاطرات طبیعی» برای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه به‌صورت رایگان برگزار می‌کند. دوره مذکور فرصتی مناسب برای همه کسانی است که می‌خواهند توانایی‌های خود را در رابطه با استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط با علوم و فنون فضایی برای مدیریت مخاطرات طبیعی افزایش دهند. این دوره متشکل از دو بخش آموزش پایه‌ای و پیشرفته می‌شود که مدت هر کدام ۱۲ ساعت است.

در بخش آموزش پایه‌ای کلیه متخصصانی که علاقه‌مند به افزایش آگاهی از آخرین روند چگونگی استفاده از فناوری‌های فضایی برای مدیریت و کنترل بلایای طبیعی هستند، می‌توانند حضور یابند. این بخش شامل دو بخش با محتوای ذیل است:

بخش ۱: بررسی اجمالی مدیریت بلایای طبیعی (DRM) و ارتباط آن با فناوری‌های فضایی

بخش ۲: سامانه‌های مشاهده زمین و مدیریت مخاطرات طبیعی

داوطلبان پس از اتمام این قسمت می‌توانند وارد آموزش پیشرفته شوند. در قسمت آموزش پیشرفته کلیه متخصصانی که علاقه‌مند به یادگیری مهارت‌های بیشتر در استفاده از فناوری‌های مکانی و رصد زمین در تمام مراحل مدیریت بلایا هستند، می‌توانند شرکت کنند. بخش‌ها آموزش پیشرفته به‌شرح ذیل ادامه می‌یابد:

بخش ۳: سامانه‌های مشاهده زمین و نرم‌افزارهای پیشرفته برای مدیریت بلایا

بخش ۴: سامانه‌های مشاهده زمین و مخاطرات مرتبط با آب و هواشناسی

بخش ۵: سامانه‌های مشاهده زمین و مخاطرات مرتبط با زمین‌شناسی

بخش ۶: سامانه‌های مشاهده زمین و مخاطرات مرتبط با محیط زیست

هر بخش با خودارزیابی به پایان می‌رسد. پس از اتمام خودارزیابی، شرکت‌کنندگان به سایر بخش‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد. تمام سخنرانی‌ها و مطالب آموزشی به زبان انگلیسی خواهد بود. داوطلبان پس از تکمیل هر کدام از آموزش‌های پایه و پیشرفته گواهی دریافت می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای ثبت‌نام اینجا کلیک کنید.

سازمان ها | unoosa | CSSTEAP

آموزش | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

کارگاه آموزشی برای هکرهای ماهواره

1399/06/12
آمریکا طی ماه اوت (مرداد) سال جاری اولین دوره از یک کارگاه آموزشی را به‌منظور ایجاد دسترسی افراد علاقه‌مند به صنعت ماهواره‌ برای ردیابی این پرنده‌های فضایی و دریافت سیگنال از آن‌ها برگزار...

قول مساعد چین برای پرتاب ماهواره‌های دانشجویی/مشارکت ۳ دانشگاه ایران با اپسکو

1399/07/19
محمد ابراهیمی، مدیرکل آموزش و تحصیلات تکمیلی سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه موسوم به اپسکو (APSCO)، با اشاره به مشارکت ایران در طراحی و ساخت ماهواره‌های کوچک دانشجویی با این سازمان،...

پربازدیدکننده ترین خبر

ارتقاء سامانه‌های زمینی ماهواره‌ها در راستای افزایش انعطاف‌پذیری و سازگاری

شرکت آمریکایی کراتوس (Kratos Defense & Security Solutions) از یک پلتفرم نر‌م‌افزاری رونمایی کرده که هدف از آن افزایش سازگاری، انعطاف‌پذیری، امنیت و قابلیت اطمینان سامانه‌های ماهواره‌ای زمینی عنوان شده است. با استفاده از این پلتفرم موسوم به اوپن‌اسپیس (OpenSpace) تطبیق سریع سامانه‌های ماهواره‌ای زمینی با شرایط متغیر امکان‌پذیر می‌باشد.