1399/07/21

دو ماهواره آمریکایی در پرتاب اخیر ماهواره‌بر شرکت آریان اسپیس در مدار قرار نگرفتند

دو ماهواره یک شرکت‌‌ آمریکایی که در پرتاب اخیر ماهواره‌بر وگا (Vega) به فضا ارسال شده بودند، در مدار قرار نگرفتند. طی مأموریت روز سپتامبر (۱۳شهریور) سال جاری میلادی که بیش از ۵۰ ماهواره توسط ماهواره‌بر شرکت اروپایی آریان‌ اسپیس (Arianespace) به فضا پرتاب شدند، هشت ماهواره لمور ۲ (Lemur-2) متعلق به...
دو ماهواره آمریکایی در پرتاب اخیر ماهواره‌بر شرکت آریان اسپیس در مدار قرار نگرفتند

دو ماهواره یک شرکت‌‌ آمریکایی که در پرتاب اخیر ماهواره‌بر وگا (Vega) به فضا ارسال شده بودند، در مدار قرار نگرفتند. طی مأموریت روز سپتامبر (۱۳شهریور) سال جاری میلادی که بیش از ۵۰ ماهواره توسط ماهواره‌بر شرکت اروپایی آریان‌ اسپیس (Arianespace) به فضا پرتاب شدند، هشت ماهواره لمور ۲ (Lemur-2) متعلق به شرکت اسپایر گلوبال (Spire Global) نیز در میان ماهواره‌های ارسالی بودند.

اکنون اعلام شده دو ماهواره از این تعداد به‌دلیل مشکلی که در ماهواره‌بر پیش آمد، ازمحفظه‌ای که در آن جای گرفته بودند خارج نشده و در مدار لئو قرار نگرفتند. آریان اسپیس تاکنون توضیحی درباره علت دقیق این موضوع ارائه نداده است.

دو ماهواره آمریکایی در پرتاب اخیر ماهواره‌بر شرکت آریان اسپیس در مدار قرار نگرفتند

نمای ماهواره‌های لمور-۲

در این مأموریت شش ماهواره دیگر به منظومه‌ای شامل بیش از ۱۰۰ ماهواره پیوستند. این ماهواره‌ها با وزن ۴ کیلوگرم دارای دو محموله برای مقاصد هواشناسی و پایش ترافیک دریایی هستند. ماهواره‌های این منظومه مجهز به سامانه‌های شناسایی خودکار (AIS) بوده و اولین گروه از آن‌ها در سال ۲۰۱۵ به فضا پرتاب شدند.

 

space.skyrocket ، spacedaily

سازمان ها | Arianespace | spire global

ماهواره‌بر و پرتاب | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

برنامه ماهواره‌بر اروپایی برای انجام پرتاب‌های ارزان‌قیمت با ارسال ۵۳ ماهواره به فضا آغاز شد+فیلم

1399/06/13
شرکت اروپایی آریان‌ اسپیس (Arianespace) تعداد ۵۳ ماهواره کوچک را توسط ماهواره‌بر وگا (Vega) در مدار خورشیدآهنگ قرار داد؛ مأموریتی که این ماهواره‌بر برای اولین بار پس از گذشت بیش از یک سال...

پربازدیدکننده ترین خبر

پخش فصل دوم سریال فضایی مندلورین به‌زودی آغاز می‌شود+تریلر

پخش فصل دوم سریال مندلورین (The Mandalorian) که اسپین آف جدیدی از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان محسوب می‌شود و در سبک وسترن فضایی ساخته شده، از ۳۰اکتبر (۹آبان) آغاز می‌شود. وسترن فضایی از مضامین و مفهوم وسترن در داستان‌های علمی-تخیلی استفاده می‌کند. فصل اول این سریال مورد اقبال وسیع مخاطبان قرار گرفت، به‌طوری‌که امتیاز ۸.۷ از ۱۰ را با رأی حدود ۲۰۰ هزار بیننده در سایت IMDB کسب کرد. ماجرای این سریال جذاب در دنیای خیالی جنگ ستارگان می‌باشد و درباره‌ یک تفنگدار تنهاست که درد و رنج‌های زیادی کشیده است. این شخصیت در یک کهکشان دورافتاده سرگردان می‌باشد و سعی دارد تا به هدف خود برسد.