1399/07/19

پروژه‌ ماهواره‌ای جدید اروپا برای بهبود خدمات بیمه صنعت کشاورزی

یک کنسرسیوم چندملیتی با تأمین بودجه توسط اتحادیه اروپا، پروژه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند که از داده‌های ماهواره‌ای برای خدمات‌رسانی به بخش بیمه صنعت کشاورزی استفاده می‌کند. این پروژه موسوم به بیکن (BEACON) ابزاری است که از فناوری بلاک چین بهره می‌برد و داده‌های مشاهدات ماهواره‌‌ای را با اطلاعات هواشناسی...
پروژه‌ ماهواره‌ای جدید اروپا برای  بهبود خدمات  بیمه صنعت کشاورزی

یک کنسرسیوم چندملیتی با تأمین بودجه توسط اتحادیه اروپا، پروژه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند که از داده‌های ماهواره‌ای برای خدمات‌رسانی به بخش بیمه صنعت کشاورزی استفاده می‌کند. این پروژه موسوم به بیکن (BEACON) ابزاری است که از فناوری بلاک چین بهره می‌برد و داده‌های مشاهدات ماهواره‌‌ای را با اطلاعات هواشناسی تلفیق می‌کند. اطلاعات حاصل از این پروژه بخش بیمه صنعت کشاورزی را قادر می‌سازد تا هنگام ارزیابی ریسک بازدهی محصول، تأثیرات منفی آب و هوایی را کاهش دهد.

به‌علاوه، بیکن از تعداد بازدیدهای میدانی از زمین‌های کشاورزی برای تأیید ادعاها می‌کاهد، هزینه‌های عملیاتی و اداری را برای نظارت بر موارد بیمه‌شده و رسیدگی به قرارداد کاهش داده و در نهایت موجب انعقاد قراردادهای بیمه‌‌ دقیق‌تر و با ریسک کمتر می‌شود. پروژه مذکور با ایجاد دسترسی و فراهم‌آوری امکان تجزیه و تحلیل داده‌های رصد زمین، آب و هوا و همچنین داده‌های هواشناسی محلی، به انجام بهتر فرایندهای پذیره‌نویسی بیمه کشاورزی و محاسبات حق بیمه کمک می‌کند.

خدمات بیکن به ۵ دسته تقسیم می‌شوند:

- نظارت بر محصول؛ این خدمت با استفاده از مدل‌های رشد محصول و بهره‌گیری از داده‌های مشاهدات زمین و داده‌های آب و هوا، اطلاعات پایش محصولات و برآوردهای میزان بازدهی آن‌ها را فراهم می‌آورد.

- محاسبه ارزیابی خسارت؛ بیکن از شرکت‌های بیمه کشاورزی برای ارزیابی دقیق‌تر و محاسبه خسارت به‌منظور جبران ضرر و مطالبات بیمه‌ای پشتیبانی می‌کند. این خدمت اجازه می‌دهد تا میزان خسارت محصول بر اساس برآورد بازدهی فصلی تخمین زده شود.

- ریسک شرایط آب و هوایی؛ این خدمت ضمن فراهم‌آوری نقشه‌های احتمالی شرایط خاص آب و هوایی در فصل پیش‌رو، میزان تأثیرات آن‌ها را بر بازدهی محصولات تخمین می‌زند.

- پیش‌بینی خسارت و هشدار زودهنگام؛ بیکن طی این خدمت هشدارهای مربوط به شرایط خاص آب و هوایی را برای ارائه‌دهندگان بیمه کشاورزی فراهم آورده و آن‌ها را قادر می‌سازد تا اخطارهای لازم را به مشتریان خود اعلام کرده و مطابق آن‌ نیز خدمات بیمه‌ای از پیش ‌تعیین‌شده را ارائه دهند.

- بازرسی ادعاهای نادرست؛ این خدمت به‌طور خودکار به بررسی قانونی بودن و صحت ادعاهای کشاورزان می‌پردازد تا تطابق آن‌ها با قراردادها مشخص شده و جلوی ادعاهای نادرست و کلاهبرداری‌ها گرفته شود.

 

beacon-h2020 ، geospatialworld

سازمان ها | European Union

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری اسپاش در انتقال سرریز فناوری فضایی به حوزه پهپاد کشاورزی

1399/03/27
دفتر مطالعات فضایی اسپاش با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران و شرکت کارون خوزستان، طی یک همکاری سه‌جانبه اقدام به تولید باتری‌های پهپاد کشاورزی بر اساس دانش کسب شده در صنعت فضایی کردند. طی...

بهبود بازدهی فعالیت‌های زمین‌های کشاورزی کوچک با بهره‌گیری از ماهواره‌ها

1399/05/15
یک تیم تحقیقاتی از وزارت کشاورزی ایالات متحده (Department of Agriculture) طی پژوهشی دریافتند استفاده از ماهواره‌ها برای مزارع کوچک، بازدهی آن‌ها را تا ۲۰ درصد بهبود می‌بخشد. تحقیق آن‌ها...

ارائه یک فناوری ماهواره‌ای با هدف کاهش هزینه‌های آبیاری زمین‌های کشاورزی

1399/05/22
شرکت صهیونیستی مانا ایریگیشن (Manna Irrigation Intelligence) فناوری ماهواره‌ای جدیدی را ارائه کرده که برای بهینه‌سازی آبیاری محصولات زراعی و پایش آن‌ها به‌کار می‌رود. این فناوری قادر است...

«ست‌‌پلت» استارت‌آپ تحلیل ماهواره‌ای زمین‌های کشاورزی

1399/07/02
تحلیل تصاویر ماهواره‌ای زمین‌های کشاورزی به‌منظور ارائه خدمات مشاوره‌ و همچنین مدیریت کاشت و برداشت محصولات، توسط شرکت بوم‌نگاران هوشمند امید با عنوان استارت‌آپ «ست‌پلت» میسر شد. استارت‌آپ...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس اینترنت ماهواره‌ای خود را به هند می‌برد

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) قصد دارد اینترنت ماهواره‌ای خود موسوم به استارلینک (Starlink) را به هند ببرد؛ امری که در پی درخواست سازمان تنظیم مقررات مخابراتی هند (TRAI) از این شرکت صورت خواهد گرفت. اسپیس‌ایکس در پاسخ به درخواست TRAI برای راه‌اندازی اینترنت استارلینک در هند، از دولت این کشور خواسته با به‌روزرسانی سیاست‌ها در این حوزه، زمینه فعالیت اینترنت ماهواره‌ای باندپهن را فراهم آورد. در صورت تحقق شرایط، اسپیس‌ایکس طی سال آینده میلادی اینترنت استارلینک را در هند راه‌اندازی خواهد کرد.