1399/07/15

ورود استارت‌آپ انگلیسی به فناوری ارتباطات کوانتومی

یک استارت‌آپ انگلیسی قصد دارد به توسعه فناوری‌های ارتباطات کوانتومی بپردازد که یکی از کاربردهای مهم آن رمزنگاری داده‌های ماهواره‌‌ای عنوان شده است. این استارت‌آپ با نام AegiQ زیرساخت‌های ارتباطی مقاوم در برابر هک شدن را با بهره‌گیری از روش‌های جدید کوانتومی ایجاد خواهد کرد. استارت‌آپ مذکور برای این...
ورود استارت‌آپ انگلیسی به فناوری ارتباطات کوانتومی

یک استارت‌آپ انگلیسی قصد دارد به توسعه فناوری‌های ارتباطات کوانتومی بپردازد که یکی از کاربردهای مهم آن رمزنگاری داده‌های ماهواره‌‌ای عنوان شده است. این استارت‌آپ با نام AegiQ زیرساخت‌های ارتباطی مقاوم در برابر هک شدن را با بهره‌گیری از روش‌های جدید کوانتومی ایجاد خواهد کرد. استارت‌آپ مذکور برای این منظور بودجه‌ای معادل ۱.۴ میلیون پوند از آژانس نوآوری انگلستان موسوم به Innovate UK دریافت کرده است.

رمزنگاری کوانتومی نسبت به روش‌های رمزنگاری معمول، ایمنی بسیار بالاتری را برای مقابله با هک داده‌های ماهواره‌ای فراهم می‌آورد. این روش در اصل استفاده مکانیک کوانتومی به‌خصوص ارتباطات کوانتومی و محاسبات کوانتومی برای اجرای عملیات رمزنگاری و شکستن سامانه‌‌های رمزگذاری‌شده است. استفاده از رمزنگاری کلاسیک (غیر کوانتومی) برای حفاظت در برابر هکرهای کوانتومی نیز به‌عنوان رمزنگاری کوانتومی در نظر گرفته می‌شود که به این حالت رمز نگاری پست-کوانتومی می‌گویند.

 

wikipedia

منبع: spacewatch
سازمان ها | AegiQ

مخابرات ماهواره‌ای | استارت‌آپهای فضایی | جاسوسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ماهواره کوانتومی چین رمز غیرقابل هک به ایستگاه زمینی ارسال کرد

1399/04/03
تیمی از دانشمندان چینی توانستند توسط ماهواره کوانتومی میسیوس (Micius) این کشور آزمایش «انتقال رمز کاملاً امن» را برای ارسال پیام‌ میان ایستگاه‌های زمینی به‌انجام برسانند. بنابر اعلام این...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس اینترنت ماهواره‌ای خود را به هند می‌برد

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) قصد دارد اینترنت ماهواره‌ای خود موسوم به استارلینک (Starlink) را به هند ببرد؛ امری که در پی درخواست سازمان تنظیم مقررات مخابراتی هند (TRAI) از این شرکت صورت خواهد گرفت. اسپیس‌ایکس در پاسخ به درخواست TRAI برای راه‌اندازی اینترنت استارلینک در هند، از دولت این کشور خواسته با به‌روزرسانی سیاست‌ها در این حوزه، زمینه فعالیت اینترنت ماهواره‌ای باندپهن را فراهم آورد. در صورت تحقق شرایط، اسپیس‌ایکس طی سال آینده میلادی اینترنت استارلینک را در هند راه‌اندازی خواهد کرد.