1399/07/07

ناسا و نیروی فضایی آمریکا برای انجام پرواز‌های فضایی و دفاع سیاره‌ای با هم همکاری می‌کنند

ناسا و نیروی فضایی ایالات متحده‌ (U.S. Space Force) توافقی را برای آینده‌ پروازهای فضایی از جمله پروژه‌های علمی و دفاع سیاره‌ای به‌انجام رساندند. این توافق پرواز‌های فضایی بشر، سیاست فضایی آمریکا، حمل ‌و نقل فضایی، استانداردها و راهکارهای عملیات ایمن در فضا و همچنین انجام پژوهش‌های علمی و دفاع سیاره‌ای...
ناسا و نیروی فضایی آمریکا برای انجام پرواز‌های فضایی و دفاع سیاره‌ای با هم همکاری می‌کنند

ناسا و نیروی فضایی ایالات متحده‌ (U.S. Space Force) توافقی را برای آینده‌ پروازهای فضایی از جمله پروژه‌های علمی و دفاع سیاره‌ای به‌انجام رساندند. این توافق پرواز‌های فضایی بشر، سیاست فضایی آمریکا، حمل ‌و نقل فضایی، استانداردها و راهکارهای عملیات ایمن در فضا و همچنین انجام پژوهش‌های علمی و دفاع سیاره‌ای را به‌طور رسمی میان این دو نهاد پیوند می‌دهد.

آژانس فضایی آمریکا بر روی کاوش‌های فضایی تمرکز کرده و نیروی فضایی یک واحد نظامی است. اما به‌گفته‌ جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، مدیر ناسا، با وجود مأموریت‌ها و اهداف بسیار متفاوت، این دو نهاد دامنه‌ یکسانی دارند و در یک محیط فعالیت می‌کنند؛ بنابراین امکان هم‌افزایی زیادی میان آن‌ها وجود دارد.

او درباره‌ نقش این همکاری در تعامل ناسا با کشورهای دیگر برای برنامه‌های در دست اجرا مانند ایستگاه فضایی بین‌المللی و فعالیت‌هایی که برای تجاری‌سازی فضا انجام شده، می‌گوید: «چنین توافقی یک قدرت نرم سیاسی، اطلاعاتی و اقتصادی محسوب می‌شود. اگر فضا امن نباشد، نمی‌توانیم هیچ یک از این فعالیت‌ها را انجام دهیم. به‌همین‌دلیل همکاری با نیروی فضایی برای ناسا اهمیت دارد.» 

ناسا و نیروی فضایی آمریکا قصد دارند با استفاده از این تفاهم‌نامه به پیمان فضای بیرونی پایبند بمانند و در عین حال با ایجاد هنجارهایی، آن را حتی بیشتر پیش ببرند.

منبع: دیجی کالا
سازمان ها | NASA | U.S. Space Force
افراد | Jim Bridenstine

جنگ‌های فضایی | کاوش‌های فضایی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

نیروی فضایی آمریکا به‌دنبال بهره‌گیری از الگوی ناسا در همکاری با بخش خصوصی

1399/04/22
نیروی فضایی آمریکا (U.S. Space Force) قصد دارد با الگوبرداری از ناسا همکاری با بخش خصوصی را آغاز کند. اریک فلت (Eric Felt)، از مقامات نظامی آمریکا، ضمن اعلام این خبر گفت: «بااینکه نیروی...

ناسا درصدد انجام مأموریت‌های جدید برای بررسی آب و هوای فضایی

1399/06/12
آژانس فضایی آمریکا به‌دنبال اجرای مأموریت‌های جدیدی با هدف بررسی وضعیت آب و هوای فضایی (Space weather) است و بودجه‌ای ۱.۲۵ میلیون دلاری را به اجرای هر کدام از آن‌ها اختصاص می‌دهد. تاکنون...

پربازدیدکننده ترین خبر

پخش فصل دوم سریال فضایی مندلورین به‌زودی آغاز می‌شود+تریلر

پخش فصل دوم سریال مندلورین (The Mandalorian) که اسپین آف جدیدی از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان محسوب می‌شود و در سبک وسترن فضایی ساخته شده، از ۳۰اکتبر (۹آبان) آغاز می‌شود. وسترن فضایی از مضامین و مفهوم وسترن در داستان‌های علمی-تخیلی استفاده می‌کند. فصل اول این سریال مورد اقبال وسیع مخاطبان قرار گرفت، به‌طوری‌که امتیاز ۸.۷ از ۱۰ را با رأی حدود ۲۰۰ هزار بیننده در سایت IMDB کسب کرد. ماجرای این سریال جذاب در دنیای خیالی جنگ ستارگان می‌باشد و درباره‌ یک تفنگدار تنهاست که درد و رنج‌های زیادی کشیده است. این شخصیت در یک کهکشان دورافتاده سرگردان می‌باشد و سعی دارد تا به هدف خود برسد.