1399/06/26

پیشگیری از کاهش عضله و توده‌های استخوانی فضانوردان با یک تزریق

محققان در نتیجه یک مطالعه جدید ادعا می‌کنند با استفاده از یک تزریق ساده می‌توان از کاهش عضله و توده‌های استخوانی فضانوردان در جریان پروازهای طولانی‌مدت فضایی و قرارگیری در شرایط ریزگرانش پیشگیری کرد. پژوهشگران مرکز تحقیقات ژنومیک آزمایشگاه جکسون (Jackson Laboratory) آمریکا در این مطالعه تعدادی موش...
پیشگیری از کاهش عضله و توده‌های استخوانی فضانوردان با یک تزریق

محققان در نتیجه یک مطالعه جدید ادعا می‌کنند با استفاده از یک تزریق ساده می‌توان از کاهش عضله و توده‌های استخوانی فضانوردان در جریان پروازهای طولانی‌مدت فضایی و قرارگیری در شرایط ریزگرانش پیشگیری کرد. پژوهشگران مرکز تحقیقات ژنومیک آزمایشگاه جکسون (Jackson Laboratory) آمریکا در این مطالعه تعدادی موش را به ایستگاه فضایی بین‌المللی که در ارتفاع ۲۵۴ مایلی از سطح زمین قرار دارد، ارسال کردند تا در معرض ریزگرانش قرار گیرند.  

آن‌ها متوجه شدند با مهار یک مسیر سیگنالینگ و با استفاده از یک بازدارنده سیگنالینگ سلولی به‌شکل تزریق در سلول‌های این موش‌ها می‌توان از آن‌ها در برابر از دست دادن عضله و توده‌های استخوانی در فضا محافظت کرد. محققان در این مطالعه اثرات هدف قرار دادن این مسیر سیگنالینگ را که با ترشح مولکول‌های میوستاتین (Myostatin) و اکتیوین-آ (Activin-A) ایجاد می‌شود، بررسی کردند. این امر نه تنها در پیشگیری از کاهش عضله و توده استخوانی برای فضانوردان در جریان مأموریت‌های طولانی‌مدت مؤثر است، بلکه برای افراد روی زمین که به آتروفی عضلانی مبتلا هستند نیز مفید می‌باشد.

سازمان ها | Jackson Laboratory

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

کشف ماده محافظ در برابر تشعشعات فضایی با استفاده از قارچ زنده در چرنوبیل

1399/05/08
محققان موفق به یافتن نوعی قارچ در منطقه‌ چرنوبیل شدند که امکان حفاظت دربرابر تشعشعات خطرناک فضایی را برای فضانوردان فراهم می‌آورد. در سال ۱۹۸۶ انفجار در رآکتور شماره‌ چهار نیروگاه اتمی...

پربازدیدکننده ترین خبر

مایکروسافت وارد بازار پردازش ابری داده‌های ماهواره‌ای می‌شود

شرکت مایکروسافت از خدمت جدیدی به‌نام اژور اوربیتال (Azure Orbital) رونمایی کرده که ماهواره‌ها را به شبکه رایانش ابری این شرکت متصل می‌کند. اژور اوربیتال یک ایستگاه زمینی جدید است که اپراتورهای ماهواره‌ای را قادر می‌سازد تا به‌طور مستقیم با ماهواره‌های خود ارتباط برقرار کرده، آن‌ها را هدایت نموده و اقدام به پردازش داده‌ها کنند. مایکروسافت برای ورود ژور اوربیتال به بازار در حال همکاری با چند شرکت آمریکایی از جمله امرجینت (AMERGINT Technologies)، کراتوس (Kratos Defense & Security Solutions) و ویاست (Viasat) است.