1399/06/12

کارگاه آموزشی برای هکرهای ماهواره

آمریکا طی ماه اوت (مرداد) سال جاری اولین دوره از یک کارگاه آموزشی را به‌منظور ایجاد دسترسی افراد علاقه‌مند به صنعت ماهواره‌ برای ردیابی این پرنده‌های فضایی و دریافت سیگنال از آن‌ها برگزار کرد. کارگاه مذکور در نهایت قرار است با فراگیر کردن دسترسی به ماهواره‌ها، روش‌های هک کردن ماهواره‌ها توسط هکرها...
کارگاه آموزشی برای هکرهای ماهواره

آمریکا طی ماه اوت (مرداد) سال جاری اولین دوره از یک کارگاه آموزشی را به‌منظور ایجاد دسترسی افراد علاقه‌مند به صنعت ماهواره‌ برای ردیابی این پرنده‌های فضایی و دریافت سیگنال از آن‌ها برگزار کرد. کارگاه مذکور در نهایت قرار است با فراگیر کردن دسترسی به ماهواره‌ها، روش‌های هک کردن ماهواره‌ها توسط هکرها را بهتر شناسایی کرده و ایمنی اطلاعاتی آن‌ها را ارتقا بخشد. 

این کارگاه از طریق پروژه‌ای موسوم به NyanSat که توسط شرکت رد بالون (Red Balloon Security) طراحی شده، به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و دو نهاد دولتی اداره دیجیتال دفاعی (U.S. Defense Digital Service) و نیروی هوایی ایالات متحده (U.S. Air Force) نیز در آن همکاری دارند. به‌گفته برت گلدستاین (Brett Goldstein)، مدیر اداره دیجیتال دفاعی، آن‌ها از این طریق قصد دارند ضمن شناسایی بهتر راه‌های نفوذ به ماهواره‌ها، اقدامات پیشگیرانه‌ای را جهت مقابله با اقدامات هکرها به‌کار گیرند.

NyanSat شامل سه بخش سرگرم‌کننده و غیررقابتی می‌شود؛ ساختن آنتن ردیابی ماهواره‌ای، به‌کارگیری یک مودم و سپس شرکت در این رویداد. کارگاه مذکور به‌صورتی برگزار می‌شود تا طی آن شرکت‌کنندگان بتوانند با استفاده از تجهیزاتی ارزان‌قیمت و یک رایانه به ماهواره‌های مدار لئو دسترسی پیدا کرده و سیگنال‌هایی را از آن‌ها دریافت کنند. شرکت‌کنندگان در NyanSat در اصل یک ایستگاه زمینی کوچک می‌سازند تا ضمن ردیابی ماهواره‌ها و دریافت سیگنال از آن‌ها، با نحوه رمزگذاری داده‌ها آشنا شده و همچنین قادر به مشاهده تصاویر ماهواره‌ای باشند. 

آن‌ها می‌توانند از رادیوهای نرم‌افزار‌محور که ارزان و در دسترس هستند و همچنین برخی قطعات ساده دیگر برای ساخت ابزارهایی جهت اتصال به ماهواره‌ها استفاده کنند؛ ابزارهایی که به‌کارگیری آن‌ها بسیار ساده می‌باشد. یک ایستگاه زمینی NyanSat موقعیتش را از طریق جی‌پی‌اس و جهت‌گیری خود را از طریق واحد اندازه‌گیری داخلی (IMU) تشخیص می‌دهد. IMU به مجموعه‌ای از چندین حسگر اطلاق می‌شود که شامل قطب‌نما، ژیروسکوپ و شتاب‌سنج است. زمانی که مختصات مورد نظر وارد می‌شوند، آنتن به‌صورت مکانیکی حرکت می‌کند تا در جهت ماهواره قرار گیرد.

گفتنی است ردبالون، خود، نیز تجهیزاتی ارزان‌قیمت را برای این منظور در اختیار شرکنندگان قرار می‌دهد و آن‌ها می‌توانند از این تجهیزات برای دریافت سیگنال از ماهواره‌‌ها بهره ببرند. همچنین اداره دیجیتال دفاعی به نفرات برتر پیشنهاد همکاری خواهد داد.


wired ، nyan-sat ، dds

جاسوسی فضایی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

آمریکا توان عملیاتی خود را برای مقابله با جاسوسی‌های فضایی افزایش می‌دهد

1399/02/24
نیروی فضایی ایالات متحده (U.S. Space Force) تاکنون دائماً و با هدف مدرن‌سازی سامانه کنترل عملیاتی زمینی GPS خود که به‌اختصار OCS سرواژه عبارت Operational control systems خوانده می‌شود، آن...

جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره‌ای با استفاده از تلویزیون‌های معمولی!

1399/05/20
آسیب‌پذیری‌های امنیتی تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای به هکرها امکان داده تا با صرف هزینه حدوداً ۳۰۰ دلاری و با استفاده از تجهیزات تلویزیون خانگی به محتوای داده‌های کاربرانی که از این خدمات استفاده...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس اینترنت ماهواره‌ای خود را به هند می‌برد

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) قصد دارد اینترنت ماهواره‌ای خود موسوم به استارلینک (Starlink) را به هند ببرد؛ امری که در پی درخواست سازمان تنظیم مقررات مخابراتی هند (TRAI) از این شرکت صورت خواهد گرفت. اسپیس‌ایکس در پاسخ به درخواست TRAI برای راه‌اندازی اینترنت استارلینک در هند، از دولت این کشور خواسته با به‌روزرسانی سیاست‌ها در این حوزه، زمینه فعالیت اینترنت ماهواره‌ای باندپهن را فراهم آورد. در صورت تحقق شرایط، اسپیس‌ایکس طی سال آینده میلادی اینترنت استارلینک را در هند راه‌اندازی خواهد کرد.