1399/04/04

توافق ناسا و ویرجین گلکتیک برای استفاده تجاری از ایستگاه فضایی بین‌المللی

شرکت آمریکایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که در تلاش برای انجام پرواز‌های زیرمداری تجاری است، توافقی را با ناسا به‌انجام رسانده که مطابق آن زمینه برای آموزش افرادی که به‌عنوان توریست قصد سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی را دارند، فراهم می‌شود. این تفاهمنامه به‌منظور توسعه «برنامه‌ آمادگی فضانوردان...
توافق ناسا و ویرجین گلکتیک برای استفاده تجاری از ایستگاه فضایی بین‌المللی

شرکت آمریکایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که در تلاش برای انجام پرواز‌های زیرمداری تجاری است، توافقی را با ناسا به‌انجام رسانده که مطابق آن زمینه برای آموزش افرادی که به‌عنوان توریست قصد سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی را دارند، فراهم می‌شود. این تفاهمنامه به‌منظور توسعه «برنامه‌ آمادگی فضانوردان خصوصی برای پروازهای مداری» (private orbital astronaut readiness program) امضا شده که هدف از آن افزایش استفاده تجاری از ایستگاه فضایی می‌باشد. آژانس فضایی آمریکا بیش از یک سال است که برای این امر تلاش‌هایی را انجام می‌دهد.

برنامه یادشده جنبه‌های مختلف پرواز افراد خصوصی به ایستگاه فضایی را کنترل می‌کند که شامل شناسایی مشتریان بالقوه، انجام آموزش و همچنین مهیا کردن شرایط اعزام به این ایستگاه می‌شود. این شرکت جزئیات بیشتری از جمله زمان شروع این برنامه و هزینه آن ارائه نکرد. ویرجین گلکتیک که عموماً با فضاپیمای توریستی خود به‌نام اسپیس‌شیپ‌ دو (SpaceShipTwo) شناخته می‌شود، در پی انجام پروازهای توریستی زیرمداری است؛ سفرهایی که طی آن توریست‌ها می‌توانند شرایط بی‌وزنی را تجربه کنند.

 

منبع: Spacenews
سازمان ها | Virgin Galactic | NASA

توریسم فضایی | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

اسپیس‌ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌برد

1398/12/20
شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) طی یک همکاری با استارت‌آپ اکسیوم اسپیس (Axiom Space)، اواخر سال آینده میلادی سه توریست را در سفری ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد.

اولین پرواز فضاپیمای توریستی ویرجین گلکتیک از پایگاه جدید این شرکت انجام شد+فیلم

1399/02/13
فضاپیمای توریستی اسپیس‌شیپ‌ دو (SpaceShipTwo) متعلق به شرکت آمریکایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) برای اولین بار از پایگاه اسپیس‌پورت امریکا (Spaceport America) این شرکت واقع در ایالت...

پربازدیدکننده ترین خبر

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حادثه انفجار نطنز و گمانه‌زنی‌ها درباره آن

روز پنج‌شنبه ۱۲تیر حادثه انفجاری در تأسیسات هسته‌ای نظنز واقع در استان اصفهان رخ داد؛ تأسیساتی که بخشی از مجموعه زیرزمینی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران برای غنی‌سازی اورانیوم محسوب می‌شود. در همین راستا انتشار تصاویر ماهواره‌ای گمانه‌زنی‌هایی را به‌دنبال داشته است. ماهواره‌های ناسا نیز که آتش‌سوزی‌های جهان را رصد می‌کنند، وقوع آتش‌سوزی در شمال غربی تأسیسات نطنز را تایید کرده‌اند؛ زمان آتش‌سوزی حدوداً ساعت ۲ بامداد روز ۱۲تیر بوده است.