1399/03/26

بیشترین دارندگان ماهواره در فضا از سال ۱۹۵۷ تا ۲۰۲۰ چه کشورهایی هستند؟

در ۴اکتبر۱۹۵۷ اتحاد جماهیر شوروی اولین ماهواره تاریخ بشر را به فضا فرستاد. این ماهواره با نام اسپوتنیک-۱ (Sputnik-1) در مدار بیضی یا بیضوی (Elliptic orbit) قرار گرفت که پس از سه هفته چرخش به دور زمین به‌دلیل اتمام باتری‌هایش از کار افتاد و بعد از دو ماه به جو زمین سقوط کرد. در سال ۱۹۵۸ نیز آمریکا نخستین...
بیشترین دارندگان ماهواره در فضا از سال ۱۹۵۷ تا ۲۰۲۰ چه کشورهایی هستند؟

در ۴اکتبر۱۹۵۷ اتحاد جماهیر شوروی اولین ماهواره تاریخ بشر را به فضا فرستاد. این ماهواره با نام اسپوتنیک-۱ (Sputnik-1) در مدار بیضی یا بیضوی (Elliptic orbit) قرار گرفت که پس از سه هفته چرخش به دور زمین به‌دلیل اتمام باتری‌هایش از کار افتاد و بعد از دو ماه به جو زمین سقوط کرد. در سال ۱۹۵۸ نیز آمریکا نخستین ماهواره خود را به فضا پرتاب کرد.

بیشترین دارندگان ماهواره در فضا از سال ۱۹۵۷ تا ۲۰۲۰ چه کشورهایی هستند؟

ماهواره اسپوتنیک ۱ 

از آن زمان تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار ماهواره توسط کشورهای مختلف به فضا پرتاب شده که آمریکا با حدود ۳۸۰۰ ماهواره در جایگاه اول قرار دارد. در ویدئوی زیر آمار پرتاب ماهواره در طول این سال‌ها توسط ۱۵ کشور اول از این حیث را مشاهده می‌کنید.

منبع: youtube

تاریخ و فرهنگ فضایی جهان |

نظر شما
اخبار مرتبط

اولین سوخت‌رسانی به یک ماهواره در فضا انجام شد+فیلم

1398/12/12
برای نخستین بار یک فضاپیما و یک ماهواره به‌منظور انجام عملیات سوخت‌رسانی در فضا به‌یکدیگر متصل شدند.

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست راکت لب در سیزدهمین مأموریت پرتاب الکترون منجر به نابودی هفت ماهواره شد+فیلم

شرکت آمریکایی راکت لب (Rocket Lab) در سیزدهمین پرتاب ماهواره‌بر الکترون (Electron) خود شکست خورد و علاوه‌بر ماهواره‌بر، هر هفت ماهواره این مأموریت از بین رفتند. الکترون روز شنبه ۴ژوئیه (۱۴تیر) ساعت ۱۷:۱۹ به‌وقت منطقه زمانی شرقی (ET) از پایگاه پرتاب راکت لب در کشور نیوزلند به فضا پرتاب شد و دقایق ابتدایی مأموریت ظاهراً مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش رفت. دوربین‌های نصب‌شده روی الکترون ویدئوهایی را تا حدود شش دقیقه پس از پرتاب ضبط کرده‌اند که پس از شش و نیم دقیقه اعلام شد در این مأموریت مشکلی رخ داده و راکت لب در این عملیات ناکام ماند.