1399/03/19

آزمایش موفق راکت کاوش ساخت دانشگاه هوافضای پکن+فیلم

دانشگاه بیهانگ (Beihang University) در پایتخت چین که به‌عنوان دانشگاه هوانوردی و فضانوردی شناخته می‌شود، راکت کاوش سوخت جامد ساخت خود به‌نام بیهانگ-۴ (Beihang-4) را با موفقیت آزمایش کرد. طراحی، توسعه و آزمایش راکت کاوش مذکور توسط ۲۱ دانشجوی دکترا، ۴۹ دانشجوی کارشناسی‌ارشد و ۱۶ دانشجوی کارشناسی انجام...
آزمایش موفق راکت کاوش ساخت دانشگاه هوافضای پکن+فیلم

دانشگاه بیهانگ (Beihang University) در پایتخت چین که به‌عنوان دانشگاه هوانوردی و فضانوردی شناخته می‌شود، راکت کاوش سوخت جامد ساخت خود به‌نام بیهانگ-۴ (Beihang-4) را با موفقیت آزمایش کرد. پس از پرواز ۴۰۰ ثانیه‌ای این راکت کاوش، محموله‌ نصب‌شده از آن جدا گردید و در محل از پیش تعیین‌شده فرود آمد. طول بیهانگ-۴ معادل ۸.۷ متر و وزن آن ۱۳۰۰ کیلوگرم است.

طراحی، توسعه و آزمایش راکت کاوش مذکور توسط ۲۱ دانشجوی دکترا، ۴۹ دانشجوی کارشناسی‌ارشد و ۱۶ دانشجوی کارشناسی انجام شده است. این دانشجویان در این پروژه از تجربیات راکت کاوش‌های قبلی بیهانگ بهره گرفته‌اند. اندازه‌گیری خصوصیات جوی، نظارت زمینی و انتقال سریع داده‌های هوایی از مهم‌ترین مأموریت‌های بیهانگ-۴ به‌شمار می‌روند. 

آزمایش موفق راکت کاوش ساخت دانشگاه هوافضای پکن+فیلم

راکت کاوش یادشده دارای یک بوستر با قدرت تولید نیروی پیشران ۱۵۰ کیلونیوتن و یک موتور با سوخت ترکیبی جامد و مایع با توان تولید نیروی ۳ کیلونیوتن است. سامانه‌ کنترل پرواز بیهانگ-۴ از یک موقعیت‌یاب دوگانه بیدو (BeiDou) و جی‌پی‌اس و همچنین یک سامانه‌ ناوبری اینرسی فیبر نوری بهره می‌برد. این راکت کاوش تا ارتفاع ۲۴ کیلومتر اوج گرفته و می‌تواند با سرعت ۳ ماخ ۲۰۰ کیلومتر برد داشته باشد.

سازمان ها | Beihang University

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب موفق حامل فضایی نسل جدید چین راه را برای توسعه ایستگاه فضایی این کشور هموار کرد

1399/02/16
اولین پرتاب حامل فضایی سنگین نسل جدید چین به‌نام لانگ‌‌‌مارچ-۵بی (Long March-5B) روز ۵مه (۱۶اردیبهشت) حدود ساعت ۱۰:۰۰ به‌وقت گرینویچ از پایگاه پرتاب ونچانگ (Wenchang) در جنوب چین با موفقیت...

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست راکت لب در سیزدهمین مأموریت پرتاب الکترون منجر به نابودی هفت ماهواره شد+فیلم

شرکت آمریکایی راکت لب (Rocket Lab) در سیزدهمین پرتاب ماهواره‌بر الکترون (Electron) خود شکست خورد و علاوه‌بر ماهواره‌بر، هر هفت ماهواره این مأموریت از بین رفتند. الکترون روز شنبه ۴ژوئیه (۱۴تیر) ساعت ۱۷:۱۹ به‌وقت منطقه زمانی شرقی (ET) از پایگاه پرتاب راکت لب در کشور نیوزلند به فضا پرتاب شد و دقایق ابتدایی مأموریت ظاهراً مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش رفت. دوربین‌های نصب‌شده روی الکترون ویدئوهایی را تا حدود شش دقیقه پس از پرتاب ضبط کرده‌اند که پس از شش و نیم دقیقه اعلام شد در این مأموریت مشکلی رخ داده و راکت لب در این عملیات ناکام ماند.