1399/03/18

شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۰ اعلام شد

هر ساله انجمن هفته جهانی فضا (WSWA) موضوعی را برای برگزاری رویدادهای هفته جهانی فضا انتخاب می‌کند تا تمام فعالیت‌ها و رویدادها در سراسر جهان در این هفته (۴ تا ۱۰اکتبر - ۱۳ تا ۱۹مهر) پیرامون این شعار برنامه‌ریزی شود. این انجمن شعار هفته جهانی فضا برای امسال را «ماهواره‌ها زندگی را بهتر می‌کنند» (Satellite...
شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۰ اعلام شد

هر ساله انجمن هفته جهانی فضا (WSWA) موضوعی را برای برگزاری رویدادهای هفته جهانی فضا انتخاب می‌کند تا تمام فعالیت‌ها و رویدادها در سراسر جهان در این هفته (۴ تا ۱۰اکتبر - ۱۳ تا ۱۹مهر) پیرامون این شعار برنامه‌ریزی شود. این انجمن شعار هفته جهانی فضا برای امسال را «ماهواره‌ها زندگی را بهتر می‌کنند» (Satellite Improve Life)، اعلام کرده است.

شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۰ اعلام شد

بزرگترین رویداد فضایی در زمین یعنی هفته جهانی فضا، هر ساله از ۴ تا ۱۰اکتبر برگزار می‌شود. این یک جشن بین‌المللی در خصوص سهم علوم و فناوری فضایی در بهبود شرایط بشر است. در هفته جهانی فضا هزاران رویداد مرتبط با فضا توسط سازمان‌های فضایی، شرکت‌های هوافضا، مدارس، افلاک‌نماها، موزه‌ها و باشگاه‌های فضایی با هماهنگ‌سازی در یک چارچوب زمانی مشترک برای دستیابی به دانش بیشتر و تأثیر عمومی در دانشجویان و عموم مردم برگزار می‌گردد.

انجمن هفته جهانی فضا یک نهاد بین‌المللی غیردولتی است که در سال ۱۹۸۲ در ایالات متحده به‌ثبت رسید. این انجمن توسط هیئت مدیره‌ای متشکل از رهبران جهانی فضا و سایر صاحب‌نظران اداره می‌شود. یک تیم اجرایی عملیات را مدیریت کرده و داوطلبانی هم از آن‌ها حمایت می‌کنند. مأموریت این انجمن ایجاد پیوند بین فضا و جامعه از طریق آموزش عمومی، مشارکت و گفتگو در خصوص فعالیت‌های فضایی از طریق تمرکز فعالیت‌ها در هفته جهانی فضاست. این انجمن ناظر دائمی در کمیته سازمان ملل متحد در زمینه استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو است و توسط کمک‌های داوطلبانه حامیان مالی حمایت می‌شود.

 

espash ، isa

سازمان ها | WSWA | United Nations

رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

نخستین رویداد تخصصی زنان در صنعت فضایی کشور برگزار شد

1398/11/28
نخستین رویداد تخصصی زنان در صنعت فضایی کشور روز یکشنبه ۲۷بهمن در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد؛ رویدادی که در آن ایده ایجاد جامعه زنان فضایی مطرح و مورد حمایت قرار گرفت.

برگزاری رویداد رقابتی سازمان ملل برای مشارکت جوانان در حوزه فضا

1399/03/09
دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (UNOOSA) با همکاری انجمن مشورتی نسل فضا (SGAC) سری دوم رویداد رقابتی «فضا برای جوانان» (Space4Youth) را آغاز کرده است؛ رقابتی که طی آن جوانان در...

پربازدیدکننده ترین خبر

نیروی فضایی آمریکا به‌دنبال بهره‌گیری از الگوی ناسا در همکاری با بخش خصوصی

نیروی فضایی آمریکا (U.S. Space Force) قصد دارد با الگوبرداری از ناسا همکاری با بخش خصوصی را آغاز کند. اریک فلت (Eric Felt)، از مقامات نظامی آمریکا، ضمن اعلام این خبر گفت: «بااینکه نیروی فضایی ایالات متحده از سایر بخش‌های نظامی این کشور کوچک‌تر است، وابستگی‌اش به فناوری برای پیشبرد کار خود بسیار بیشتر از آن‌هاست.» وی افزود: «درحالی‌که این نهاد نظامی، خود، همچنان به توسعه ماهواره‌ها و سایر فناوری‌ها ادامه خواهد داد، با شرکت‌های خصوصی آمریکایی نیز در این زمینه‌ها مشارکت خواهد کرد.»