1399/03/13

سه ایده برتر رویداد «دات راینکس» معرفی شدند

ایده‌شو «دات راینکس» با ایجاد بستری برای ایده‌پردازی در حوزه ناوبری فضایی و موقعیت‌یابی بر اساس نیازهای فعلی و آینده کشور، از آذر سال گذشته با همکاری و مشارکت سازمان فضایی ایران، وزارت راه و شهرسازی و سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی کلید خورد تا ضمن فراهم آوردن فرصتی مناسب برای بیان ایده‌های نوآورانه...
سه ایده برتر رویداد «دات راینکس» معرفی شدند

ایده‌شو «دات راینکس» با ایجاد بستری برای ایده‌پردازی در حوزه ناوبری فضایی و موقعیت‌یابی بر اساس نیازهای فعلی و آینده کشور، از آذر سال گذشته با همکاری و مشارکت سازمان فضایی ایران، وزارت راه و شهرسازی و سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی کلید خورد تا ضمن فراهم آوردن فرصتی مناسب برای بیان ایده‌های نوآورانه در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی، گامی اجرایی در راستای کمک به حل نیازهای کشور در این حوزه برداشته شود.

محورهای اصلی این رویداد شامل «سامانه‌های موقعیت‌یابی»، «زیرساخت و تجهیزات»، «نرم‌افزار و ارزش افزوده» و «سامانه‌های مکمل و ترکیبی» بود. در این رویداد که از ۱۰خرداد آغاز شد، تیم‌های شرکت‌کننده به‌مدت ۱۰ دقیقه ایده‌های خود را تشریح کردند و پاسخگوی سؤالات هیات داوران بودند. ۱۲خرداد روز پایانی این رویداد بود که طی آن سه ایده برتر به‌شرح زیر معرفی شدند:

- رتبه اول ایده «سامانه مدیریت ناوگان کارینگ» از سوی امیر زارعی، شرکت کارینگ

- رتبه دوم ایده «بهینه‌سازی ناوگان توزیع‌شده» از سوی سید محمدجواد رفیعی طباطبایی، شرکت ویراتک شریف

- رتبه سوم ایده «پهپاد انتقال‌دهنده محصولات بیولوژیک و فرآورده‌های خونی» از سوی پویا کرمی، شرکت آساره سیمرغ

داخلی | ناوبری فضایی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

نخستین رویداد تخصصی زنان در صنعت فضایی کشور برگزار شد

1398/11/28
نخستین رویداد تخصصی زنان در صنعت فضایی کشور روز یکشنبه ۲۷بهمن در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد؛ رویدادی که در آن ایده ایجاد جامعه زنان فضایی مطرح و مورد حمایت قرار گرفت.

وبینار تخصصی «دات راینکس» با تمرکز بر حوزه ناوبری فضایی و موقعیت‌یابی برگزار می‌شود

1399/02/25
وبینار تخصصی «دات راینکس» با همکاری سازمان فضایی ایران و سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی برگزار می‌شود. این وبینار تخصصی سه روزه در تاریخ‌ ۱۰ تا ۱۲خرداد و با تمرکز بر حوزه ناوبری فضایی...

پربازدیدکننده ترین خبر

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حادثه انفجار نطنز و گمانه‌زنی‌ها درباره آن

روز پنج‌شنبه ۱۲تیر حادثه انفجاری در تأسیسات هسته‌ای نظنز واقع در استان اصفهان رخ داد؛ تأسیساتی که بخشی از مجموعه زیرزمینی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران برای غنی‌سازی اورانیوم محسوب می‌شود. در همین راستا انتشار تصاویر ماهواره‌ای گمانه‌زنی‌هایی را به‌دنبال داشته است. ماهواره‌های ناسا نیز که آتش‌سوزی‌های جهان را رصد می‌کنند، وقوع آتش‌سوزی در شمال غربی تأسیسات نطنز را تایید کرده‌اند؛ زمان آتش‌سوزی حدوداً ساعت ۲ بامداد روز ۱۲تیر بوده است.