1399/03/04

آژانس فضایی اروپا با انتشار تصویری از ماه، عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت

آژانس فضایی اروپا (ESA) با انتشار عکسی جالب از کره ماه در صفحه رسمی خود در اینستاگرام، عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت. در این تصویر که توسط پائولو نسپولی (Paolo Nespoli)، فضانورد ایتالیایی، از ایستگاه فضایی بین‌المللی به‌ثبت رسیده، قمر زمین به‌شکلی خاص و با حالتی کشیده دیده می‌شود. این حالت ناشی...
آژانس فضایی اروپا با انتشار تصویری از ماه، عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت

آژانس فضایی اروپا (ESA) با انتشار عکسی جالب از کره ماه در صفحه رسمی خود در اینستاگرام، عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت. در این تصویر که توسط پائولو نسپولی (Paolo Nespoli)، فضانورد ایتالیایی، از ایستگاه فضایی بین‌المللی به‌ثبت رسیده، قمر زمین به‌شکلی خاص و با حالتی کشیده دیده می‌شود. این حالت ناشی از اثر شکست نور یا انکسارِ ایجادشده بر اثر اتمسفر زمین به‌وجود آمده است.

آژانس فضایی اروپا در توضیح این تصویر نوشت: «مسلمانان سراسر جهان با دیدن هلال نازک ماه، پایان ماه رمضان را جشن می‌گیرند. زمانی که نسپولی این عکس زیبا را از درون ایستگاه فضایی گرفت، مطمئناً تصویری بیش از یک هلال نازک از ماه را می‌دیده است.»

منبع: instagram
سازمان ها | ESA
افراد | Paolo Nespoli

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصاویر ماهواره‌ای از مراسم «یکشنبه نخل» در واتیکان بدون حضور مردم

1399/01/19
شرکت آمریکایی مکسار (Maxar Technologies) تصاویر ماهواره‌ای از میدان سن پیترو (Saint Peter) شهر واتیکان در ایتالیا و برگزاری مراسم یکشنبه نخل (Palm Sunday) بدون حضور مردم به‌دلیل شیوع ویروس...

پربازدیدکننده ترین خبر

نیروی فضایی آمریکا به‌دنبال بهره‌گیری از الگوی ناسا در همکاری با بخش خصوصی

نیروی فضایی آمریکا (U.S. Space Force) قصد دارد با الگوبرداری از ناسا همکاری با بخش خصوصی را آغاز کند. اریک فلت (Eric Felt)، از مقامات نظامی آمریکا، ضمن اعلام این خبر گفت: «بااینکه نیروی فضایی ایالات متحده از سایر بخش‌های نظامی این کشور کوچک‌تر است، وابستگی‌اش به فناوری برای پیشبرد کار خود بسیار بیشتر از آن‌هاست.» وی افزود: «درحالی‌که این نهاد نظامی، خود، همچنان به توسعه ماهواره‌ها و سایر فناوری‌ها ادامه خواهد داد، با شرکت‌های خصوصی آمریکایی نیز در این زمینه‌ها مشارکت خواهد کرد.»