1399/02/29

اینتلست به‌دلیل مشکلات مالی ناشی از شیوع کرونا اعلام ورشکستگی کرد

شرکت بین‌المللی ارتباطات ماهواره‌ای اینتلست (Intelsat) به‌مرکزیت لوکزامبورگ به‌تازگی و به‌دلیل تأثیرات شیوع ویروس کرونا، مطابق قانون فصل ۱۱ آمریکا اعلام ورشکستگی کرد. آن‌گونه که در بیانیه اینتلست آمده، این شرکت ۱۵ میلیارد دلار بدهی دارد و به‌منظور سازماندهی دوباره عملیات‌های خود ناچار به انجام این اقدام...
اینتلست به‌دلیل مشکلات مالی ناشی از شیوع کرونا اعلام ورشکستگی کرد

شرکت چندملیتی ارتباطات ماهواره‌ای اینتلست (Intelsat) به‌مرکزیت لوکزامبورگ به‌تازگی و به‌دلیل تأثیرات شیوع ویروس کرونا، مطابق قانون فصل ۱۱ آمریکا اعلام ورشکستگی کرد. آن‌گونه که در بیانیه اینتلست آمده، این شرکت ۱۵ میلیارد دلار بدهی دارد و به‌منظور سازماندهی دوباره عملیات‌های خود ناچار به انجام این اقدام شده است.

در همین راستا و با توجه به تصمیم کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (US Federal Communications Commission به‌اختصار FCC) جهت پاکسازی باند C به‌منظور استفاده از آن برای ارتباطات 5G قرار است اینتلست از طرف کمیسیون یادشده مبلغ ۴.۸۷ میلیارد دلار دریافت کند. برای این امر لازم است این شرکت ماهواره‌های خود را از این باند خارج کند که این کار به‌تدریج و با کاهش نرخ‌های داده مشتریان اینتلست از ۵۰۰ مگاهرتز به ۲۰۰ مگاهرتز تا سال ۲۰۲۳ صورت خواهد گرفت.

البته اینتلست به‌لطف ۱ میلیارد دلار اعتبار مالی‌اش کماکان امکان خرید ماهواره‌های نسل دوم در زمان ورشکستگی‌اش را دارد؛ مبلغی که به این شرکت اجازه می‌دهد به تهیه ماهواره‌های جایگزین باند C برای ارتباطات 5G به‌منظور شرکت در حراج آینده FCC اقدام کند.

 

space ، spacenews ، spacedaily

مخابرات ماهواره‌ای | اقتصاد فضایی |

نظرات بینندگان
ناشناس
1399/2/30 10:40:38
سلام
به نظر میرسد اشکالاتی در ترجمه وجود د ارد.
مبلغ 4.87 میلیارد دلار بایت خالی کردن باند فرکانسی برای استفاده در ماهواره های 5G می باشد و برای این کار اینتلست مبلغ 1 میلیون دلار هزینه خواهد کرد.
در اصل خبر صحبتی از این که اینتلست برای ورود به ماهواره های نسل جدید 5G اقدامی خواهد کرد اشاره نشده است.
موفق باشید
ناشناس
1399/2/30 13:17:11
برخی از مطالب از منابع دیگری نوشته شده که در پایین خبر به صورت هایپرلینک مشخص شده اند
نظر شما
اخبار مرتبط

شرکت آمریکایی درصدد فروش فناوری‌های ماهواره‌ای خود به‌دلیل ورشکستگی

1398/11/08
شرکت آمریکایی وکتور لانچ (Vector Launch)، فعال در زمینه‌های پرتاب ماهواره‌های کوچک، به‌تازگی اعلام کرده که به‌دلیل ورشکستگی، در حال برنامه‌ریزی برای فروش فناوری ماهواره‌ای خود به شرکت لاکهید...

ویروس کرونا استارت‌آپ اینترنت ماهواره‌ای وان‌وب را ورشکسته کرد

1399/01/13
استارت‌آپ آمریکایی وان‌وب (OneWeb)، که در زمینه خدمات اینترنت ماهواره‌ای فعالیت می‌کند، به‌دنبال ناکامی در تأمین سرمایه خود، مطابق قانون فصل ۱۱ آمریکا اعلام ورشکستگی کرد. به‌گفته مقامات...

پربازدیدکننده ترین خبر

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حادثه انفجار نطنز و گمانه‌زنی‌ها درباره آن

روز پنج‌شنبه ۱۲تیر حادثه انفجاری در تأسیسات هسته‌ای نظنز واقع در استان اصفهان رخ داد؛ تأسیساتی که بخشی از مجموعه زیرزمینی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران برای غنی‌سازی اورانیوم محسوب می‌شود. در همین راستا انتشار تصاویر ماهواره‌ای گمانه‌زنی‌هایی را به‌دنبال داشته است. ماهواره‌های ناسا نیز که آتش‌سوزی‌های جهان را رصد می‌کنند، وقوع آتش‌سوزی در شمال غربی تأسیسات نطنز را تایید کرده‌اند؛ زمان آتش‌سوزی حدوداً ساعت ۲ بامداد روز ۱۲تیر بوده است.